Автор Тема: Съвет за Каренс  (Прочетена 30034 пъти)

Freestyler

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Съвет за Каренс
« -: Октомври 25, 2019, 09:16:45 pm »
Привет, колеги!
Днес купих една Киа Каренс, двойка бензинов, 2007-ма година. Покрай всичко, свързано с избора на колата, не обърнах внимание на нещо важно, а именно, че резервната гума не е пълноразмерна и стои под пода. Въпросът ми е, къде се монтира газовата бутилка, щом мястото отдолу е ограничено и едва ли ще побере стандартна тороидална?  :o


justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Съвет за Каренс
« Отговор #1 -: Октомври 26, 2019, 12:52:52 pm »
Махате резервната гума и там слагате газовата. А ако искте да имате резерна гума сегашната я оставяте в багажника. А ако ви е голяма, си купувате патерица. Ако и патерицата ви пречи, си купувате комплект за пътна помощ - спрей или малък 12 волтов компресор. Вички нови автомобили са без резервана гума
https://www.youtube.com/watch?v=lmYfrelo4Zg
« Последна редакция: Октомври 26, 2019, 12:55:39 pm от justalittlesign »

Freestyler

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Съвет за Каренс
« Отговор #2 -: Октомври 26, 2019, 02:52:32 pm »
Работата е там, че моята резервна гума не е като на клипа, в багажника, аз имам предния Каренс и гумата е под колата, и е патерица, т.е. мястото вероятно не е достатъчно голямо, за да побере една кръгла бутилка. Друг е въпросът, че дори и да я побере, ще е на една педя от земята и вероятно ще е опасно, макар че съм виждал така монтирани на Опел Зафира. Дали ще стане отдолу, знаете ли?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Съвет за Каренс
« Отговор #3 -: Октомври 26, 2019, 07:13:27 pm »
Ето едно решение https://www.egp.pl/galeria/montaz-lpg/kia-carens-2-0-2007r/
Предполагам, че след като поляците го имат, това ознчава, че и в България някой ще го предлага. 
При този вариант, май не е толкова ниско

gkoleff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Съвет за Каренс
« Отговор #4 -: Януари 10, 2020, 02:16:56 pm »
Здравейте,

може да се побере 40 литрова тороидална бутилка с нормална вместимост 30-32 литра, аз съм с такава.

Поздрави,
Г. Колев
KIA CARENS III (UN) 2.0 CVVT