Автор Тема: Проблем със запалзването сутрин - KIA SPORTAGE I 2.0 , 90 HP  (Прочетена 4129 пъти)

luboxxx

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте, съвсем нов съм във форума. Жена ми кара KIA SPORTAGE 1, 2.0 , 90 коня., 1995 година. От доста време насам има един проблем със запалзването сутрин на бензин. Много трудно пали, поне от 5-6 път, като запали долу горе държи обороти, но нещо я мъчи. Като обърне на газ няма проблем с колата. Когато е заграяла и я палим на бензин пали от раз без проблем и прекъсване. Единствено сутрин на студено е проблем палането. Проблема не се задълбочава, а си остава такъв - всяка сутрин поне от 5-6 път се пали. Исках съвет дали проблема е решим и какво да погледна преди да отидем на майстор, сигурно знаете, че финансите са ограничени във всяко семейство. Благодаря предварително.

Empacher

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • Kia Ceed 1.6 lpg combi '10
Re: Проблем със запалзването сутрин - KIA SPORTAGE I 2.0 , 90 HP
« Отговор #1 -: Ноември 01, 2019, 04:54:30 pm »
Аз имам подобен проблем с моя Сийд. Трудно палене, от 3-4 пътч чак запалва, а след като тръгна и докато е още студен моторът колата глъхне, забива муцуна, загасва понякога, и така докато не вдигне градусите и не превключи на газ.
Проблемът с паленето се оказа от калпав акумулатор и стартер. След смяната на акумулатора с нов и рециклирането на стартера + нов температурен датчик за вода, проблемът с паленето се реши, но другото остана .. Майсторът, при когото за последно ходих преди няколко дни гледа живи данни, уж всичко е ок, опасенията са за ламбда сонда... След две седмици пак ще влезне в бокса за по-щателна проверка, дано се установи проблема, че е доста дразнещо да се кара така, поне докато загрее.
Ex: Kia Ceed 1.6 lpg combi ‘08
Ex: Audi A4 Avant 1.8T lpg ‘00
Ex: Nissan Primera P11-144 lpg sedan ‘99
Ex: VW Bora 2.5 petrol Avant ‘01
Ex: Nissan Primera P11 2.0 lpg hatchback ‘97
Ex: Mercury Sable petrol ‘97
Ex: Ford Contour petrol ‘99

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Проблем със запалзването сутрин - KIA SPORTAGE I 2.0 , 90 HP
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2019, 08:23:12 am »
Здравейте, съвсем нов съм във форума. Жена ми кара KIA SPORTAGE 1, 2.0 , 90 коня., 1995 година. От доста време насам има един проблем със запалзването сутрин на бензин. Много трудно пали, поне от 5-6 път, като запали долу горе държи обороти, но нещо я мъчи. Като обърне на газ няма проблем с колата. Когато е заграяла и я палим на бензин пали от раз без проблем и прекъсване. Единствено сутрин на студено е проблем палането. Проблема не се задълбочава, а си остава такъв - всяка сутрин поне от 5-6 път се пали. Исках съвет дали проблема е решим и какво да погледна преди да отидем на майстор, сигурно знаете, че финансите са ограничени във всяко семейство. Благодаря предварително.
Редовният "номер" на спортич -1  , задръстени бензинови инжектори. Но все пак да се погледне на диагностична апаратура, как се държи сондата при студен двигател, TRS-а в норма ли е и дебитомера какво количество  мери! С две думи, да зе наблюдават живите данни в реално време и на студен мотор!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/