Автор Тема: Камера за заден ход  (Прочетена 4459 пъти)

Kolarov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Камера за заден ход
« -: Октомври 27, 2021, 09:56:09 pm »
Здравейте колеги.
Имам проблем с оригиналната камера за заден ход - като включа задна парктроника се включва, но екрана на навигацията е черен и направляващите линии не мърдат при въртене на волана. Светлините за заден ход и на номера светят. Предполагам, че самата камера е сдала багажа. Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем да сподели как го е решил. Каква алтернативна камера да купя за да пасне в леглото, че оригиналната е луди пари? Има ли някой който се занимава с такова нещо за София и околностите?
Колата е Соренто 2011 година, 2,2 дизел, 197 к.с. автомат.
Благодаря предварително.

Kolarov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Камера за заден ход
« Отговор #1 -: Март 08, 2022, 12:00:12 pm »
Здравейте на всички,
Никой не ми даде отговор или предложи решение и преди 2 месеца реших да рискувам - поръчах си от алиекспрес една камера за 4 лв. и като дойде разглобих кората, свалих старата камера, поорязох малко кабели за да запоя новите букси и сглобих всичко отново и вече камерата си работи. единствения проблем ѝ е, че имам две линии за разстояние, понеже не го съобразих да взема такава която без или такава на която кабелите за линии може да се прекъснат.

Пиша всичко това за да помогне на някой колега който се сблъска със същия проблем.

Бъдете здрави!