Автор Тема: Заглъхва при студен двигател  (Прочетена 15496 пъти)

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #15 -: Ноември 26, 2019, 06:15:53 pm »
Ако го прави и на газ, едва ли ще се оправи само с каране на бензин.
При мен е почти същия проблем, но го прави и на газ и на бензин.
И то не винаги. Примерно карам на 3, 4 или 5-та и кат си вдигна крака от газта-започва да придърпва, но не
винаги. И от известно време започва да се замисля при по тегляне на 1-ва. Та за това ми е интересно,
какво ще бъде решението на твойта проблема. Закачах я на комп  и също  така нищо не се видя, всичко било в норма.
Като преди това смених свещи, бобините са на не по-стари от 2 години. Кабелите също смених. write

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #16 -: Ноември 26, 2019, 06:31:50 pm »
Ще покарам и ще пиша дали има подобрение или не.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #17 -: Ноември 27, 2019, 08:32:38 am »
2008 г. дали е MPI...
Иначе за липсата на информация-подкрепям!
КОлкото повече, толкова повече е казАл Мечо Пух ;D


От 2007-ма има MPI при Ceed. A Rio има от 2005


Също, ако има нагар  по дюзите получен от газта , няма как да го хване диагностиката. От 4 години карам на бензин, но на предната кола ги почистих с ултра звук за 10 лв. на дюза.  Възможно е  в маркучите на газовата уредба да остава газ и така, студено палене да се извършва на газ, вместо бензин. Пробвайте да я угасите на бензин вечерта и сутринта я запалете отново на бензин, покарайте докато загрее и тогава, отново ръчно, я минете на газ.
« Последна редакция: Ноември 27, 2019, 08:49:02 am от justalittlesign »

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #18 -: Ноември 27, 2019, 03:36:51 pm »
Така или иначе ще я покарам само на  бензин около 300 км. пък ще видим .А някой да си е разрешил по този начин този проблем-с каране само на бензин известно време за достигане на правилните адаптации?

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #19 -: Ноември 27, 2019, 06:26:19 pm »
Пробвал съм един резервоар с бензин и с добавка, къде Лики моли, къде Бардал и същото.
Имам едни съмнения и към стъпковия мАторь, но все не остава време за него да ги изчистя.
А бре, те старите майстори са казАли- има газ - има проблем, няма газ - няма проблем. write

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #20 -: Декември 17, 2019, 08:42:43 am »
Има ли развитий по темата?
Или още не си минАл 300 км...
Ако няма подобрения, сменяй газовите инжектори и ше живне.

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #21 -: Декември 17, 2019, 02:43:07 pm »
Минах ги километрите, но  не бих казал че се е оправил проблема.И какво общо имат газовите инжектори?

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #22 -: Декември 17, 2019, 04:53:44 pm »
Така и не написа, на газ дали го има проблема. Ако го няма, значи имаш запушени инжектори на бензина. Обикновено това се получава от карането само на газ.

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #23 -: Декември 17, 2019, 08:07:23 pm »
Минах ги километрите, но  не бих казал че се е оправил проблема.И какво общо имат газовите инжектори?

Газаджийте ми викат че имаш инжектор който "пикае". Пружинка или гумичка на някой инжектор са дали фира и изпуска.
Когато загасиш колата, връща газ в горивната камера и в начален етап друдно пали и после придърпва.
Направи си проба, видях от газаджията. Гасиш колата,махаш маркучето след инжектора и пръскаш с сапунена вода-да ти направи пяна. И селед около минута ако извади мехурче, значи е за ремонт. Сменят им само гумичките, но след време пак се показва магарията. На мен ми писна и смених и 4-те инжектора, след 5-тата година и сега съм ОК.

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #24 -: Декември 17, 2019, 08:27:00 pm »
Благодаря за съвета, при първа възможност ще го направя ,иначе с паленето сутрин няма проблем(поне засега).

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #25 -: Декември 17, 2019, 11:29:25 pm »
Що си хабите парите за  добавки не мога да разбера? Всеки бензин от 95 година насам е с детрегени. Този мит само ви харчи парите. Когато караш на газ е хубаво да сваляш понякога дюзите и да ги водиш на ултразвук.

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #26 -: Декември 28, 2019, 12:40:43 am »
Минах ги километрите, но  не бих казал че се е оправил проблема.И какво общо имат газовите инжектори?

Газаджийте ми викат че имаш инжектор който "пикае". Пружинка или гумичка на някой инжектор са дали фира и изпуска.
Когато загасиш колата, връща газ в горивната камера и в начален етап друдно пали и после придърпва.
Направи си проба, видях от газаджията. Гасиш колата,махаш маркучето след инжектора и пръскаш с сапунена вода-да ти направи пяна. И селед около минута ако извади мехурче, значи е за ремонт. Сменят им само гумичките, но след време пак се показва магарията. На мен ми писна и смених и 4-те инжектора, след 5-тата година и сега съм ОК.
Твоите газови инжектори   BRC ли са или други ,защото мойте са такива и нови са по 100 лева бройката. И ако са такива къде им прави ремонта и би ли споделил колко ти излезе .

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #27 -: Декември 28, 2019, 11:26:18 am »
Аз съм с Романо. По 10-тина лева ми взимаха за смяна на  гумичките. А за подмяна на инжекторите, май 240 беше или 260-
не помня.

Pikanto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #28 -: Декември 29, 2019, 11:03:27 am »
Преди смяната на горе изброените имаше ли го проблема?
Ако,не върни старите свещи за проба само!!!!
Случвало ми се е,и то не веднъж!

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #29 -: Декември 29, 2019, 06:23:36 pm »
Преди смяната на горе изброените имаше ли го проблема?
Ако,не върни старите свещи за проба само!!!!
Случвало ми се е,и то не веднъж!
Да,имаше го и затова ги смених свещите,но разлика нямаше въпреки ,че  старите бяха с доста износен електрод. Някой   запознат ли е дали газовите инжектори на brc подлежат на профилактика/ремонт или трябва нови .