Автор Тема: Заглъхва при студен двигател  (Прочетена 15501 пъти)

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #30 -: Декември 29, 2019, 08:45:56 pm »
Ако проблемът го имаш на бензин, тогава трябва да погледнеш бензиновите дюзи, а не газовите. Така и не написа ясно, кога имаш проблем- и при бензин и и газ ли, само на газ ли, само на бензин  ли. А от това зависи диагностицирането на проблема, ама той си е твой все пак :)
« Последна редакция: Декември 29, 2019, 08:57:09 pm от Спортидж2005 »

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #31 -: Декември 31, 2019, 11:51:13 am »
На бензин, а ако както каза колегата някой от газовите инжектори пропуска газ и като я паля сутрин вкарва и газ ...А и старите свещи като ги смених бяха опушени. Не съм направил още теста със сапунената пяна да видя дали има проблем при реката и инжекторите.  На познат само ,че VW Passat V при същия проблем са му сменили цялата рейка и се е оправила.При първа възможност ще го направя и ще пиша.Весели празници!

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #32 -: Януари 01, 2020, 12:52:30 pm »
Честита нова година! Да вметна в ситуацията. Пишеш, че няма проблеми с паленето на бензин. Ако газовите дюзи пропускаха, щеше да имаш проблеми с паленето, затова мисля, че не не от тях. Но все пак ги провери.Може и да греша.

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #33 -: Януари 03, 2020, 07:06:50 pm »
Проверих газовите дюзи и няма да излизат мехурчета. Ще сваля бензиновата рейка с дюзите за почистване на стенд пък ще видим тогава.

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #34 -: Януари 04, 2020, 12:12:39 am »
И как ги провери?
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #35 -: Януари 05, 2020, 12:29:29 am »
И как ги провери?
Гасиш колата,махаш маркучето след инжектора и пръскаш с сапунена вода-да ти направи пяна. И селед около минута ако извади мехурче, значи е за ремонт.

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #36 -: Януари 05, 2020, 09:50:06 am »
Запитах защото останах с впечатление че отвънка накак си ги проверяваш.
Моята като я взех палеше на втория път винаги. Оказа се пикаеща дюза срещу 100 лв. и сега е чакмак.
Правихме го двама. Палиш обръща на газ единия гаси мотора другия дърпа маркучлето. При мен и без пяна се виждаше как продължава да фъщи. Хванах ме го с угасяне на бензин. Обръщаш на бензин поработва минутка две на бензин и тогава гасиш. Следващото палене е от раз.
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #37 -: Януари 23, 2020, 02:05:44 pm »
Здравейте отново,да напиша по моя проблем ,че подобрение няма...дори има сутрин и когато е ужас ако не я почакам малко да поработи ,а тръгна веднага.Но има и такива моменти(много редки)  ,че е едвам доловимо,просто не мога да намеря някаква зависимост.Но ми се появи и нова "екстра"-при първо въртене на двигателя за запалване се чува едно клокочене на вода ,все едно се допълва системата .Това е само за първото палене, после го няма. Като я докарах от Германия ,забелязах че ми губи по малко антифриз, но течове видими нямаше. За около 4000км. (или 5 месеца откакто я имам)да съм долял макс. 300мл.Оставих я да загрее ,отвори термостата, пусна перката долях в самият радиатор,а в казанчето избълбука въздух ,като реших че вече е обезвъздушена системата  но на другата сутрин клокоченето беше дори повече. А парното духа топло .По други форуми се споменава за проблем с гарнитура на главата.   Някой  да има такова клокочене?
Не се сетих да проверя маркучите дали  много се втъвърдяват.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #38 -: Януари 23, 2020, 02:25:06 pm »
Е, добре де, ама за два месеца не я закарахте на майстор ли?
« Последна редакция: Януари 23, 2020, 02:26:47 pm от justalittlesign »

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #39 -: Януари 23, 2020, 03:15:43 pm »
Беше в сервиз Колос за диагностика и според тях всичко й е наред. Това с клокоченето се появи от скоро .




quote author=justalittlesign
link=topic=5393.msg46225#msg46225 date=1579782306]
Е, добре де, ама за два месеца не я закарахте на майстор ли?
[/quote]

Empacher

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • Kia Ceed 1.6 lpg combi '10
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #40 -: Януари 23, 2020, 04:01:18 pm »
Имах подобен проблем съв старата Кия, мисля че ти бях писал на лично преди. Пробва ли да сипеш десетина литра "свеж" бензин? Поне при мен този трик даваше ефект и сутрин палих и тръгвах без проблем, докато не се налагаше след 2-3 седмици отново да се прави същата галимация ... Бях ходил в Кия БГ, в Колос, при какви ли не специалисти, гледаха се живи данни, замерваха се компресии, всичко й беше ток и жица. Съмненията бяха за износен ванос ако си спомням правилно (Роктон положи доста усилия, за да я диагностицира като хората), ако не си ходил при него, препоръчвам ти го.
Ex: Kia Ceed 1.6 lpg combi ‘08
Ex: Audi A4 Avant 1.8T lpg ‘00
Ex: Nissan Primera P11-144 lpg sedan ‘99
Ex: VW Bora 2.5 petrol Avant ‘01
Ex: Nissan Primera P11 2.0 lpg hatchback ‘97
Ex: Mercury Sable petrol ‘97
Ex: Ford Contour petrol ‘99

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #41 -: Януари 23, 2020, 04:46:54 pm »
300 км. карах на бензин.....

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #42 -: Януари 24, 2020, 08:21:34 am »
https://youtu.be/yw8YSyyTxc8
Вчера записах и това видео и мисля ,че не е нормално . В понеделник е на майстор.

Боби61

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 81
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #43 -: Януари 24, 2020, 01:17:03 pm »
При мен бълбукаше сутрин като смених антифриза.
Оправи се като при загрял работещ двигател бавно отвивах капачката на радиатора докато в казанчето излезе въздух.
На третия ден въздух вече нямаше и бълбукане също.
Kia Cee'd SW I (facelift 2009) 1.4, 109 Hp Bifuel

heiliger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Заглъхва при студен двигател
« Отговор #44 -: Януари 24, 2020, 03:58:56 pm »
 А при теб чуваше ли се клокочене в системата?