Автор Тема: Kia Sportage 2 Air Bag system  (Прочетена 9016 пъти)

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #15 -: Януари 15, 2020, 04:22:05 pm »
Относно сензора , това са два различни типа единия се монтира хоризонтално другия вертикално ,трябва да видиш кои тип използват при теб . Можеш да монтираш ляв на мястото на десен и обратно като го ориентираш със стрелка напред или назад но не и нагоре или надолу . Без да движиш автомобила може да изтриеш грешката , да върнеш контакта за 10-15 сек и отново на контакт ако ако няма грешки и лампата е угаснала системата е ок и трябва да си намериш съответния сензор -ляв или десен . и ако пак има грешка  проблема може да е или в системата или в неподходящ сензор. Без да търсиш по морги можеш да прехвърлиш работещия от другата страна като го ориентиращ правилно и пак диагностика ако се покажат 2 грешки ляв и десен имаш проблем с инсталация на неработещия , ако се премести само грешката от единия на другия значи сензора ти е дефектен. Ох много обяснения станаха ама са така нещата. Мисля че с втора употреба може да е по сигурно защото ще избегнеш вероятността от нужно обучение или регистрация , макар че колата е старичка и едва ли се обучават ама знае ли човек.
Благодаря.Дали ще ти е удобно да ми пратиш снимка с точното му местоположение и визия.
Sportage 2,0 CRDI Automatic

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #16 -: Януари 15, 2020, 04:35:33 pm »
Не ми се вярва да става въпрос за сензор за присъствие.Мисля че тази кола няма такъв.Свети лампа на еърбег а не за непоставен колан.Автомата ясно че няма общо,там е излята течността в следствие на което е започнала да свети лампата.Явно някъде там има някакъв датчик или букса.Може би ще трябва разглобяване на барчето и сваляне на седалката
Не е точно така относно колана - закопчалката на колана е към системата на аербега ,при определен дефект на закопчалката свети индикацията на аербега но при теб мисля че не е това проблема .  Еку то на аербега се намира точно там където е разлято кафето така че може да е протекло върху него . Кафето е киселинно и прави късо и разяжда - много трудно се  мие. Успех
Благодаря.Дали ще ти е удобно да ми пратиш снимка с точното му местоположение и визия.
Sportage 2,0 CRDI Automatic

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #17 -: Януари 16, 2020, 02:11:51 pm »
Снимка нямам от къде да ти пратя но в аутодатата локацията е пред скоростния лост върху тунела . Представлява алуминиева кутия квадратна в която се включва жълта или оранжева букса .  https://www.ksportagegl.com/srs_control_module_srscm_repair_procedures-1097.html   нещо такова

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #18 -: Януари 17, 2020, 10:41:53 am »
Благодаря.Намерих модула по номер втора употреба.Ще разглобявам тези дни и ще споделя резултата след смяната му.
Трябва ли да откачам акумулатор или е достатъчно само да не е на контакт
Sportage 2,0 CRDI Automatic

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #19 -: Януари 17, 2020, 11:24:48 am »
достатъчно е да не е на контакт

User_RR

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #20 -: Януари 17, 2020, 05:09:57 pm »
Ето една снимка на разположение на компонентите.

П.П Днес взех датчик (правилният) ще пиша когато го свържа.
П.П 2 Внимавайте, като купувате 2-ра ръка елементи защото дали по небрежност или умишлено и големи фирми лъжат и ако не обърнете внимание (като мен) на надписи...ще си купите излишен елемент.
« Последна редакция: Януари 17, 2020, 05:13:47 pm от User_RR »
KiA Sportage II \/ Renault

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #21 -: Януари 17, 2020, 07:52:25 pm »
Монтирах модулът,лампата загасна.Първоначално светна пак и яде майните,но явно се е таствало нещо .После загасва и повече не е светила.В тубата има клипове в които показват че за сваляне на конзолата е необходимо да се махат седалките,но може и без това излишно действие.Благодаря за съветите
Sportage 2,0 CRDI Automatic

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #22 -: Януари 18, 2020, 10:28:18 am »
Радостта ми беше кратка.Лампата тази сутрин отново свети.Разликата с преди смяната на модула е че периодично загасва и пак светка.Дава грешка в пасажерски сензор,чудя се дали не е този сензор който дава грешки и при колегата,видях го къде е закрепен на гредата,но не успях да ме откача буксата.Явно ще се ходи в Кия за по задълбочен анализ
Sportage 2,0 CRDI Automatic

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #23 -: Януари 18, 2020, 02:33:36 pm »
Буксата ти към сензора явно не контактува.

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #24 -: Януари 18, 2020, 03:48:50 pm »
Поразклатиха я малко ,напръсках с обезмаслител,за сега загасва ще видим колко ще изтрае.Освен ще го сваля целия за да го почистя доколкото е възможно
Sportage 2,0 CRDI Automatic

User_RR

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #25 -: Януари 18, 2020, 04:45:12 pm »
Здравейте , днес успях да сменя сензора и проблема (поне за сега) се реши. Не се наложи допълнитело разглобяване. Буксата на сензора се откопчава лесно с права отверка която се пъха межу подвижната част на буксата(предната към сензора) и се опира(за опора) в сензора, и с движение към двигателя излиза лесно. Само достъпа до датчикът е труден заради тръбите на климатика и хидравликата.
KiA Sportage II \/ Renault

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #26 -: Януари 18, 2020, 05:56:12 pm »
Колега от къде взе сензора и на каква цена,че днес попитах в косер и ми обявиха цена от около 400лв,казаха ми също че ляв и десен ги давали еднакви
Sportage 2,0 CRDI Automatic

User_RR

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #27 -: Януари 18, 2020, 06:39:08 pm »
Поръчах го от киа на части от Варна, цена 40-лв. Мисля че имат разлика в корпуса (една издатина и заради нея поне десният не може да легне на гредата ако се ползва ляв датчик), но не видях левият при мен как изглежда. На снимката е десният, има разлика (спрямо моят) в послендата цифра по бош номер и втулките на този който взех са сиви а на моят жълти.
« Последна редакция: Януари 18, 2020, 06:46:36 pm от User_RR »
KiA Sportage II \/ Renault

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Kia Sportage 2 Air Bag system
« Отговор #28 -: Януари 21, 2020, 08:48:43 pm »
И при мен се оказа десен краш датчик.Сменен е и лампата загасна най после.Остана ми здрав модул за управление на еърбег ако на някой му трябва ,че не ми се разглобява отново да го свалям и връщам в моргата.
Sportage 2,0 CRDI Automatic