Автор Тема: Въпроси за покупка на Kia Ceed SW II  (Прочетена 3536 пъти)

wizack

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Въпроси за покупка на Kia Ceed SW II
« -: Януари 08, 2020, 06:01:55 pm »
Здравейте !

Нов съм във форума т.к. все още нямам Kia, но откатко ми се роди детенце и имам нужда от нова кола с повече място и автоматична скоростна кутия, съм се ориентирал към закупуването на втора употреба Kia Ceed II SW от 2012 година -> https://www.auto-data.net/bg/kia-ceed-sw-ii-generation-3930 или накратко, масовите таксиметрови коли на Yellow в София :)

Тъй като на година сигурно ще правя около 10-15 хиляди км съм се ориентирал към бензиновия двигател, но ако си намеря добра сделка, бих си взел и дизел.

Проблем обаче се оказа с търсенето на такава кола. От няколко месеца следя предлагането в България и така и няма модели, които да ме заинтригуват достатъчно. Реално бензинови комбита от тази година има едно: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11569846595806824&slink=dukjsc , но няма никакви екстри и не мисля, че си струва парите (моля, поправете ме, ако греша).

Почнах да гледам и в немските сайтове за употребявани автомобили, но и там няма много избор на бензинови варианти, а тези които ми харесват надскачат бюджета ми от 20 000 лв, в който трябва да се вместя за регистриране, обслужване и всички други разходи за да се кача и да карам.

Ще съм много благодарен, ако някой може да сподели опит в търсенето на подобен модел. Според вас колко горе долу би трябвало да струва този модел от 2012 година със средно ниво на оборудване ?
Бях чувал, че в България има вносители на Киа втора ръка, директно от Корея. Ако има някой с подобен опит, също бих се радвал да сподели.

Благодаря за вниманието и хубава вечер !

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Въпроси за покупка на Kia Ceed SW II
« Отговор #1 -: Януари 09, 2020, 09:00:17 am »
За тез пари лично аз бих си взел хибрид /хем е автомат хем по-малко харчи особено градско/ и вече в зависимост от броя на децата или комби или хечбек, но това е само лично мнение.