Автор Тема: Неприятно виене,лагер или друго?!  (Прочетена 21776 пъти)

Цеко

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Неприятно виене,лагер или друго?!
« -: Декември 22, 2019, 07:26:43 am »
Здравейте колеги,тука от почти 2 седмици започна изведнъж да се чува един неприятен звук от към предно дясно колело. Звука е нещо като на виене на импулси не знам как да го обесня нещо от сорта на (въ въ въ въ) започва от 60км/ч и почти заглъхва след 100км/ч. Преди 6 месеца са сменени всички лагери на предни и задни колела,а преди 3 месеца абсолютно всичко по предницата(тампони,носачи,биалети,спирачни дискове),вдигах я на крик и проверявах колелата едно по едно...нищо необичайно при въртене на колелата....и се чудя от какво може да е?!?Не трака и няма вибраци при завой,няма и вибраций на воана като вие. Гумите са проверени не е от тях.... :o
Колата е Киа Рио 2004 1,5/98коня бензин. Ако някой е имал същия проблем да сподели или поне насока как да процедирам. Благодаря предварително!

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Неприятно виене,лагер или друго?!
« Отговор #1 -: Декември 25, 2019, 09:32:14 pm »
Лагер. Ако я вдигнете на крик и завъртите на празен ход колелото, пак ще го чуете

Цеко

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Неприятно виене,лагер или друго?!
« Отговор #2 -: Декември 27, 2019, 12:25:08 pm »
Оказаха де лагери,но при монтирана джанта и при завъртане не даваше симптоми никъкви обаче като я сварих и завъртях диска направо хруптеше,по-лошото от цялата работа е,че преди полвин година я закарах на майстор и ми каза,че ги е сменил и интересно при отварянето от мен установих,че е сменен САМО единия вътрешен лагер и то само вътрешната част без външната гривна и за капак не можъл явнж да го изкара ами го рязал,защото имам леки следи от рязането по вала....семерингите несменени и от там изтървали и всичко беше пълно с песачинки и стружки където са задрали лагерите....в общи линий въпрос на момент е,че не са забили и да се отрепя някъде....сега 2 нови лагера,семеринги,дистанционна шайба и гайка и колата е бомба! Колеги оглеждайте си колите след като излизат от сервиз,защото явно има много ненаяли се и тъпи майстори...!