Автор Тема: Проблем на таблото светват индикатор за бавни и четири по четири и не се изключв  (Прочетена 9221 пъти)

S.n.s

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Здравейте колеги
Искам съвет, на таблото ми светва индикатора за бавни и 4 × 4 и май автоматичната кутия сменя само 3 скорости. Смених машинката за раздатката и пак почна да го прави.
« Последна редакция: Януари 11, 2020, 09:09:09 pm от S.n.s »

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Извади бушона на раздатката - намира до левия ти крак. Мисля, че обозначението му беше TCSS или нещо подобно. Покарай без него и виж как е. Индикаторите на таблото които ти светват са за грешка в раздатката. Ако си с 2 позиции на копчето за бавни, вътре в раздатката има два датчика следящи оботорите на предния и задния кардани и електромагнит. Компютъра на раздатката, май е под шофьорската седалка. Успех.
 
Кара Киа Соренто 2006, дизел

gotin73

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Компютъра за раздатката е от дясната страна.Като повдигнеш мокета в краката на пасажера малко преди скоростния лост е.Точно на издатината на скоростната кутия.
« Последна редакция: Февруари 15, 2020, 07:02:16 pm от gotin73 »

S.n.s

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Да го рестартирам или да го сменям. Сори но не разбрах

gotin73

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Аз смених датчиците за които колегата спомена и проблема се оправи.Аз съм с ръчка,а не автомат мисля че няма значение.Смених първо модула,но се оказа че не е от него.смених и копчето,и моторчето на раздатката,но проблема беше в датчика.