Автор Тема: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........  (Прочетена 11575 пъти)

roumen4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........
« Отговор #15 -: Октомври 22, 2019, 07:42:28 am »
На мойто соренто се беше разбил лагер на главната. Свалих полуоската и бой-не се получи. Отидох на хидравлична преса, пак не. След това сервиз за тирове и 40тонна преса и нагряване накрая излезе, но заради нагряването смених и карето. Няма зегерка само ръжда.

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........
« Отговор #16 -: Октомври 22, 2019, 08:25:22 pm »
На мойто соренто се беше разбил лагер на главната. Свалих полуоската и бой-не се получи. Отидох на хидравлична преса, пак не. След това сервиз за тирове и 40тонна преса и нагряване накрая излезе, но заради нагряването смених и карето. Няма зегерка само ръжда.
Аналогично. Така се беше заварило от корозия, че на пресата се подби резбата, но не излезе, та смених главината барабар с полуоската от лявата страна. Дясната излезе без проблем.
« Последна редакция: Октомври 22, 2019, 08:27:08 pm от Жоро »

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........
« Отговор #17 -: Октомври 27, 2019, 08:49:41 am »
https://www.youtube.com/watch?v=z11Fj8Mg5ck

Видео с разтегната верига и звука....
Кара Киа Соренто 2006, дизел

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........
« Отговор #18 -: Ноември 17, 2019, 03:39:30 pm »
Такааа, има развитие - дойде ми веригата от ибея. Питах в няколко сервиза за смяна и .......около и над 1000 лв. Вчера с един познат залегнахме под колата и за 3 часа свалихме раздатката. Сваля се, що-годе лесно, като вътре (в купето се сваля лоста за скоростите и барчето. Най- труден и най много време ни отне един болт, който се пада до ауспуха и ако той се свали ще е лесно. Днес я разцепихме раздатката и ....... веригата не е същата. Явно съм поръчал за Парт-тайм раздатка, а не за ТОД. Много ме хвана яд. Но след всичко изгледано - има решение (предполагам ще има доста негативни мнения, но ще пробвам), руснаците я скъсяват с едно звено. Скъсих я и аз, стана доста стегната и мисля, че ще работи. По-късно ще сложа и снимки. Кажете само какво масло да купя за раздатката - SHEL SPIRAX 75-90? 
Кара Киа Соренто 2006, дизел

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........
« Отговор #19 -: Декември 18, 2019, 08:56:48 pm »
След известно време, ще опиша как мина ремонта.
1. Свалянето не е сложно, има доста видеа в ютуб. Свалих в купето лоста за скоростите (автоматични) и капака по него - така има достъп до горните болтове на раздатката. Най-гаден е един болт, който се пада до ауспуха - за да се отвие и стегне, се сваля тампона на скоростите.
2. Отвиват се карданите и се сваля баланса / за да е по- лека/. Най лесно се сваля /пред блока/ като се върже с въже, един помощник седи в купето и държи въжето, а аз бях под колата и само я дръпнах- излезе и се свали без проблем.
3. Разглобяването на самата кутия е елементарно.
4. Както писах в предишния пост, веригата която си купих от ибей нестава - тя е за парт-тайм, а не заТОД.
5. Хвана ме яд и по описание на руснаците, реших да я скъся с един зъб. Веригата се стегна и реших, че съм готов. Обаче след това направих най-голямата простотия - реших да я сглобя, горния капак влизаше много трудно. Напънах го, явно лагерите му стягат още веригата и........на червяка за бавните, има един тънък водач (пин) 3.2 мм се счупи......Парчето от корпуса го извадих с магнит, но този в оста на червяка няма вадене. Такъв червяк не се продава. Оттам пробвах да го разпробия, нестава. Отидох на стругар и той не можа да го пробие. Стругарът, който ми е приятел ми каза, че единственият метод е .......електро-ерозия. Потърсих в нета и за късмет намерих електроерозия, съвсем близо до мен. За 20лв го извадиха, незнам как.
6. Направих нов пин от стебло на бургия 3.2 мм.
7. Купих се нова верига от Базис-М - много точни и коректни хора...
8. снимка с новата верига.
« Последна редакция: Декември 18, 2019, 09:12:34 pm от hristian37 »
Кара Киа Соренто 2006, дизел

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........
« Отговор #20 -: Декември 18, 2019, 09:15:00 pm »
снимка 2
Кара Киа Соренто 2006, дизел

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........
« Отговор #21 -: Декември 18, 2019, 09:17:21 pm »
Имам доста снимки, но са с голям размер и не мога да ги прикача.
След сглобяването, чукането го няма, бавните работят.
Имам чувството обаче, че предното не се включва.
Преди, с разтегнатата верига, като дам повече газ и се включваше и съответно чукаше, като спирах на място, в пълен покой се чуваше едно изщракване (явно магнита изключваше) сега го няма. При Вас как е?
Просто ми е чудно, защото в тази кутия няма какво да объркаш....
И за да не минете по моя път, ако се разтегне верига, купувайте си нова, не пробвайте да скъсявате като мен.
Поздрави и весели празници :)
« Последна редакция: Декември 18, 2019, 09:24:07 pm от hristian37 »
Кара Киа Соренто 2006, дизел

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........
« Отговор #22 -: Декември 25, 2019, 10:43:50 am »
Здравейте отново, пак имам въпрос :)
Става въпрос за турбото (до колегите с дизели) - до сега съм карал няколко буса с турбо и при натоварване се чува свистенето на турбината. При Киа-та не го чувам, това нормално ли е?
Кара Киа Соренто 2006, дизел

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........
« Отговор #23 -: Декември 25, 2019, 02:10:51 pm »
Нормалното е да не се чува.
2007 KIA SORENTO, 205hp.

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........
« Отговор #24 -: Декември 27, 2019, 07:28:07 pm »
Нормалното е да не се чува.

а дали работи?
Кара Киа Соренто 2006, дизел