Автор Тема: KIA STONIC мнения и препоръки  (Прочетена 36888 пъти)

V.I.Pavlov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
KIA STONIC мнения и препоръки
« -: Декември 07, 2019, 01:43:17 pm »
Привет на всички,
Не намирам мнения за Стоник и се чудя само аз ли съм се “нашил” с него
Обмислях Спортаж, но за първа КИА не ми се плащаше цената му...  Никога не бях карал тази марка и не знам какво да очаквам от нея, все пак по евтина марка е само Дачия...
Търся мнения, за да поправя грешката си, ако съм допуснал такава, поне докато още километража показва малки цифри и загубата няма да бъде прекалено болезнена


Sent from my iPhone using Tapatalk

plmailbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: KIA STONIC мнения и препоръки
« Отговор #1 -: Декември 08, 2019, 08:15:38 am »
Честито за колата, но звучиш така сякаш са те изнасилили. Защо да е лоша - чисто нова кола от нисък клас, каквито предлагат всички марки. Едва ли трябва да очакваш нещо лошо от автомобила. Радвай й се и си я карай спокойно.

eolbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA STONIC мнения и препоръки
« Отговор #2 -: Юни 25, 2020, 12:19:09 am »
Около 1000км имам до тук навъртяни с 1.0 T-Gdi 120hp automatic ... не мога да се оплача... и добре ме вози, и е тихичка, и бърза и 5.7-6/100 извън градско и 8,1 градско е приемливо. Аудиото е добро, визията към пътя - добра, "мъртвите точки" са малко, за 1.0 T-Gdi 120hp - нищо не мога да кажа в момента ... ще споделя след 12-тина години или 170хил.км. Сега се подготвям за дълъг път с нея (2500км пресичайки Европа) та ще мога да споделя повечко
Като цяло като слезна от нея и ... ми се иска още да я карам.
Избора ми беше м/у нея, Hyudai Kona или Toyota CHR, но ... явно нещо габровско се обади в мен та не ми се даваха 60хил за Toyota CHR

Най-дразнещото нещо в нея до тук е (всъщност 3-те най-дразнещи неща)
1. Липса на адаптивен круиз-контрол (въобще за Стоник не го предлагат - гадове!)
2. Липса на подгряване на огледалата (въобще за Стоник не го предлагат - гадове!) - много е досадно като понакапе и виждаш размазано разчиташ предимно Blind-spot collision warning-а (BCW)
3. Няма МиррорЛинк - има Android Auto ама ... е силно "скопено" - примерно не мога да си "прожектирам" моята навигация, а трябва да ползвам тази на Кия или Гугъл Мапс
А да ... и много малко "жабки" за боклучета в колата :( ама то на Ярис-а (с който имаме 12+ години перфекте съвместен живот) и без това няма кой друг да му стъпи и на малкият пръст в това отношение :) 

V.I.Pavlov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA STONIC мнения и препоръки
« Отговор #3 -: Юни 28, 2020, 10:50:45 pm »
Около 1000км имам до тук навъртяни с 1.0 T-Gdi 120hp automatic ... не мога да се оплача... и добре ме вози, и е тихичка, и бърза и 5.7-6/100 извън градско и 8,1 градско е приемливо. Аудиото е добро, визията към пътя - добра, "мъртвите точки" са малко, за 1.0 T-Gdi 120hp - нищо не мога да кажа в момента ... ще споделя след 12-тина години или 170хил.км. Сега се подготвям за дълъг път с нея (2500км пресичайки Европа) та ще мога да споделя повечко
Като цяло като слезна от нея и ... ми се иска още да я карам.
Избора ми беше м/у нея, Hyudai Kona или Toyota CHR, но ... явно нещо габровско се обади в мен та не ми се даваха 60хил за Toyota CHR

Най-дразнещото нещо в нея до тук е (всъщност 3-те най-дразнещи неща)
1. Липса на адаптивен круиз-контрол (въобще за Стоник не го предлагат - гадове!)
2. Липса на подгряване на огледалата (въобще за Стоник не го предлагат - гадове!) - много е досадно като понакапе и виждаш размазано разчиташ предимно Blind-spot collision warning-а (BCW)
3. Няма МиррорЛинк - има Android Auto ама ... е силно "скопено" - примерно не мога да си "прожектирам" моята навигация, а трябва да ползвам тази на Кия или Гугъл Мапс
А да ... и много малко "жабки" за боклучета в колата :( ама то на Ярис-а (с който имаме 12+ години перфекте съвместен живот) и без това няма кой друг да му стъпи и на малкият пръст в това отношение :)
Здравей колега.  Стоник има Cruise control със speed Limiter.  Относно подгрев- задно стъкло, странични огледала, предни седалки и волан се отопляват.
Относно навигацията, аз стартирам Waze без проблем, можеш да си ползваш друга навигация, за да работи коректно, директора на Киа ме предупреди да свързвам телефона само с оригинален кабел. Гласовите команди също работят без проблем. 
При мен малкият разход ми го прави в града, а на магистрала 7.2 до максимум 8л/100км със скорост на темпомат 135-140км/ч. В града 6-6.5л макс (ръчна кутия)
При избора ми на автомобил избрах Стоник на 0 км. пред МБ клас Е на две години и 32000 км и към 6500€ по висока цена... На кратко...  направих грешка  


Sent from my iPhone using Tapatalk

eolbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA STONIC мнения и препоръки
« Отговор #4 -: Юни 29, 2020, 10:46:00 am »
Привет,

Има круиз контрол със спийд лимитер, но ... не е адаптиве/смарт - т.е. не се съобразавя със скоростта на колата отпред
Иначе и waze и гоогле мапс си работят, но Sycig-a който съм си платил и съм му свикнал и ми е по-удобен и приятен от алтернативите като ТомТом, iGo и Navigon - тцък... или пък други програмки дисплейващи се на телефона в момента (coursera, udemy, vimeo, etc)
A за подгряването на страничните огледала - трябва да включа подгрева на задното? Не подозирах, че това му е "хитростта"...

V.I.Pavlov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA STONIC мнения и препоръки
« Отговор #5 -: Юни 30, 2020, 01:54:51 pm »
Привет,

Има круиз контрол със спийд лимитер, но ... не е адаптиве/смарт - т.е. не се съобразавя със скоростта на колата отпред
Иначе и waze и гоогле мапс си работят, но Sycig-a който съм си платил и съм му свикнал и ми е по-удобен и приятен от алтернативите като ТомТом, iGo и Navigon - тцък... или пък други програмки дисплейващи се на телефона в момента (coursera, udemy, vimeo, etc)
A за подгряването на страничните огледала - трябва да включа подгрева на задното? Не подозирах, че това му е "хитростта"...
Здравей, това било “адаптивен” круиз Извини ме. Честно казано се радвам, че не е такъв, това е супер неудобно за мен. Когато се движеш с 5-10 км/ч по бързо от този пред теб , круиза си пази дистанцията, която си му задал и си вечно зад него.... да не говорим, когато някой бързо те изпревари и се прибере в дясната лента, понякога сензора не отчита неговата по висока скорост в точния момент и твоята кола спира. Това, ако го имаше, щях да го изключвам всеки път, както изключвам следенето на лентата и ако настъпя аварийната, волана сам навива ляв, все едно карам с инструктор Страшни простотии са тези нови “сейфти” екстри..  Относно круиза, мен ме дразни това, че ако съм му задал 130, имам ограничение, спускам наклон и колата ускорява по наклона като на свободна предавка.. , при такъв момент старата ми Е w211 сваляше сама предавка когато се наложи и задал ли съм 130, с толкова се движи на равно, когато качва и когато спуска...  Като заговорих за старата ми w211 с 3.2 cdi, вчера моят Стоник с климатик в града направи чисто нов разход от 10.5л/100 , точно колкото гори МБ в града. След 3-4 год. ще и бия шута на тази КИА, още гаранционна.... 
Поздрави


Sent from my iPhone using Tapatalk