Автор Тема: Тракане от мотор на киа сийд 1,4 80KW  (Прочетена 4162 пъти)

hristoh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Тракане от мотор на киа сийд 1,4 80KW
« -: Септември 21, 2020, 04:13:50 pm »
Здравейте, колеги! Като доволен собственик на Туксон 2008 газ/бензин, реших да взема и на жена ми нещо от хюндай/киа групата и тя си хареса киа сийд 1,4 газ/бензин на 170к реални км /купена в Бг със серв. история/. Колата на пръв поглед няма съществени проблеми, но има един шум от мотора /като тракане на дизел/, който се чува на празен ход. При подаване на газ от около 1500 оборота нагоре тракането изчезва. Маслото е 5W40, веригата не е сменяна, но според майстора ми /не че е отварял да провери/ не е за смяна. Иначе колата набира добре, разходът е около 9 на софийското градско, пали от половин оборот... Ще съм благодарен за съвети и насоки или за препоръка към читав майстор в София, който се занимава с такива коли, че да ми каже дали изобщо да пипам нещо и какво ... защото като четох други теми, това чукане на колеги не е изчезвало след смяна на вериги, обтегачите им, реглажи на клапани... Благодаря предварително

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Тракане от мотор на киа сийд 1,4 80KW
« Отговор #1 -: Септември 21, 2020, 06:59:25 pm »
При всяка възможност,смени веригата,има доста инфо в нета ,защо да се направи.Писал съм го тук,припомням пак,фирмата ни купи 50-60 сийда,три от тях на 30-50 к.прескочиха вериги и направиха салата валове,пулове и клапани.След ремонта двата повториха и съответно от начало.

При палене студена,има ли едно изръмжяване за секунда две?
Или чукане като на ламарина за секунда.

Това чукане трябва да се чуе,в нета трудно се гадае. Клапани едва ли,по скоро верига,маслен обтегач..
« Последна редакция: Септември 21, 2020, 07:09:39 pm от Ronin »

hristoh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Тракане от мотор на киа сийд 1,4 80KW
« Отговор #2 -: Септември 22, 2020, 06:41:26 am »
Благодаря за съвета, ще те прослушам, иначе няма изръмжаване и чукане като на ламарина, но смяната на веригата май е добра идея. А някакви предложения за приличен майстор на кии тук, в София, или да препоръчате марка на к-та верига, че да не ми сложат нещо за стотина лева, което след 20 000 км пак да почне да чука.