Автор Тема: КИА СОУЛ BRC газ  (Прочетена 76163 пъти)

lupohunter

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
КИА СОУЛ BRC газ
« -: Януари 24, 2020, 08:50:03 am »
От 6 години съм горд собственик на РИО 2007 1.4 бензин.
Освен един съединител и лагер на компресора на климатика + веднъж комплект биалетки нямам сериозни оплаквания.
Сигурно и затова не съм активен участник  write.
Понеже си харесвам марката КИА се оборудвахме с още едно бижу СОУЛ 2011 г 1.6 бенз. с газ БРЦ.
Купих я през лятото. Почти 1/2 година ни служи добре.
С настъпване на студовете започна да прави номера  на газ.
Пали си на бензин, загрява много бързо, минава на газ и при рязко подаване на газ започва да пищи газовата и след време
си минава на бензин. Клапана в бутилката се чува ,че зацепва, но....дотам.
Ходих на 2ма 3ма газаджии и само.като видят заводско БРЦ и отказват да го пипат.
В БРЦ Дружба ми дадоха ред № чак за март :o
Филтрите не са сменяни. Знам,че бРЦтата ги слагат на СЕЕд , но не намерих нищо там.
Съвети, препоръки! silen

Empacher

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • Kia Ceed 1.6 lpg combi '10
Re: КИА СОУЛ BRC газ
« Отговор #1 -: Януари 24, 2020, 09:08:17 am »
Свържи се с колегата rockton ( 0896 633 459 ), има и профил тук. Мисля, че ще може да ти съдейства с този казус.
Ex: Kia Ceed 1.6 lpg combi ‘08
Ex: Audi A4 Avant 1.8T lpg ‘00
Ex: Nissan Primera P11-144 lpg sedan ‘99
Ex: VW Bora 2.5 petrol Avant ‘01
Ex: Nissan Primera P11 2.0 lpg hatchback ‘97
Ex: Mercury Sable petrol ‘97
Ex: Ford Contour petrol ‘99

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: КИА СОУЛ BRC газ
« Отговор #2 -: Януари 24, 2020, 09:51:26 am »
Най-вероятно е заради студовете да е ниско налягането в изпарителя.
« Последна редакция: Януари 24, 2020, 09:56:37 am от justalittlesign »

Zmei

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: КИА СОУЛ BRC газ
« Отговор #3 -: Януари 30, 2020, 03:50:50 pm »
Най вероятно се нуждаеш от смяна на мембрана и ремонтен комплект на редуктора. Може и само с почистване да минеш. При мен зимата пренадува на Тойотата ми. При теб изглежда да е същия проблем. Разхода ти вдигнал ли се е? Реално всеки газаджия може да ти помогне, но не им се занимава. На мен също ми отказаха и искаха да сменям с нов редуктора. С Ловато Easy Smart съм. Чистеха веднъж редуктора и се пооправи, но тази зима - Декември отказаха. Ядосах се и  си го почистих сам и резултата е много добър. Но имам и два датчика за налягане - в редуктора и после за диференциялно. И лесно се наглася после, а и имам кабелче и софтуер.
Та намери някой за 30-40 лева да го почисти и ще си в играта, В краен случай ремонтен комплект е още 50-60 лева.
« Последна редакция: Януари 30, 2020, 03:52:29 pm от Zmei »
Kia Sportage 1.6T GDI, AWD, 7DCT

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: КИА СОУЛ BRC газ
« Отговор #4 -: Януари 30, 2020, 06:31:59 pm »
Започваш по най-малкото съпротивление, филтри преди и след изпарителя. След това ремонтен комплект на изпарителя. Пролетта я свърших тази работа +смяна а една дюза. 150 лв.
Ползвах майстор в Разград много доволен. Свалиха изпарителя разглобиха измиха подсушиха и смениха всички я му джигер метнаха го на колата и пробно каране. Проб лема при мен е че BRC P&D компира е заключен и не може да се бърка /гадното е че ми прехвърля на 54 градуса а ми се иска да е по рано/ но се виждат живи данни и по тях ми настроиха изпарителя.
Трудно се навиват да ремонтират всеки иска да монтира ново и евентуално да ръчка неговия си монтаж.
Успех.
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

lupohunter

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: КИА СОУЛ BRC газ
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2020, 09:46:35 am »
Благодаря на всички за съветите!
Имах намерение да се свържа със съфорумник и най-вероятно ще го направя по-нататък, но засега закрепих положението!
Накратко:
Смених на BRC Genius 1200 филтър газова фаза, филтър течна с магнитче.
Проверих с маркуче мембраната на редуктора- не е пробита.
Почистих инжекторите-жълти с WD 40.
Не е същата кола.
Може и друго да има, най-вероятно, но за сега е ОК!
Дано съм полезен!

Diverpro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: КИА СОУЛ BRC газ
« Отговор #6 -: Декември 21, 2023, 12:44:08 pm »
Здравейте! Темата е стара, но не намирам друга подобна, та да питам тук! Обмислям покупка на Kia Soul 1.6 Bifuel, 2009г, заводско BRC, 126 к.с. Какво да очаквам като обслужване и евентуални проблеми в бъдеще? Има ли нещо, което да е скъпо като поддръжка или ремонт? Добър избор ли е като двигател? Какъв разход на газ да очаквам? Колата ще се кара 70-80% градско, 10% извънградско и 10-15% магистрала, на която поддържам около 140км/ч.