Автор Тема: След 20000км - впечатления  (Прочетена 12112 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
След 20000км - впечатления
« -: Февруари 25, 2009, 09:04:28 pm »
Така,
минах вече 20000км, дори съм около 21000км, та реших да си напиша впечатленията от автомобила.  8-)

Колата я взех точно на рожденния си ден - 13 юни 2008г
Дилъра (Иво Буров) ми я запали, поработи малко и след това я угасихме за да може да дооформим документите по приемането.
Излизаме навън и ... ха ... пробвам да запаля ... таблото - "дискотека"  rofl  мига, премигва, ама чак свят ми се зави :)
стартер не върти изобщо. Акумулатора - "паднал" от стоенето на едно място. Иво хвана един помощен кит за запалване и хоп - запалихме автомобила. От там директно в ОМВ под представителството, там не загасих колата за да не се окаже, че пак немога да запаля. Напълних до горе с ОМВ Премиум дизел и газ към вкъщи ... трябваше да се пътува с новата кола 8-)
Отидох после и взех един мой много добър приятел, варненец, и газ към Варна. Като взех колата от представителството беше на 18км.
Тръгнахме за Варна, първоначално по магистралата към Ябланица си карах 90-100км/ч на пресекулки и сменяне на предавките.
Като стигнах Правец ... лелееее  :-X ужас дъжд ама като "из ведро". Толкова много валеше, чистачките на последна скорост почти не чистеха, пуснах си светлините за мъгла(предни и задни), хванах най-лявата лента ... и така до Ябланица със около 80-100км/ч
Отстрани на пътя се нагледахме на спрели Мерцедес-и, БМВ-та и всякакви коли. Ние обаче яко "пердашехме"
През целия път съм карал 90-120км/ч пак на пресекулки ... чак на варненската магистрала, вече близо до Варна, настъпих газта и вкарах автомобила в по-високи обороти - до към 4000об/мин, и пак на пресекулки.
После из Варна нямах много градско, но като отивах към Албена и си забравих документите, че тогава трябваше "друг"-а да кара  rofl
добре че на отиване не ме спряха, нито на връщане имаше проблем.
От там за към София, бавно и славно - заради женското присъствие в колата, и един добър среден разход от 5.2/л на 100км за "чисто нова кола" с включен климатик.
При връщането ми в София влязох на следващият директно в сервиза за прегледа на "1000 км"

После си карах постоянно(както и сега си правя общо взето), всяка събота и неделя - някъде извън София. Проблеми с колата никакви до около 2500км ... тогава усетих "тракането във волана", имах няколко отивания до сервиза и отговор - "карай така докато не се усили", "на колата и няма нищо"(след преглед на ходова част от софийския сервиз) и други подобни отговори.
Наистина си карах така ... знаех за сервизните бюлетини защото ги бях прочел в руския форум, дори единия път им казах, че знам за такъв сервизен бюлетин какъвто е моя проблем - отговора беше "е ние незнаем, нямаме такава информация". Друго за което ходих в сервиза и само един път и им казах още в началото беше за "замислянето при бързо ускорение", повече не съм повтарял, защото отговора беше - "не сме получавали такива софтуери за ECM-а" ...  ???
Похвалното в случая е, че поне ми отстраниха "тракането във волана" след свързване с Хари и сервизния Павлов ... на следващия ден колата беше в сервиза и проблема беше отстранен по най-бързият начин  ok
От там вече влязох за сервизно обслужване по моя преценка на 11000км или 12000км, не помня колко бяха вече поради причината, че исках да ми сменят маслото преди да хванат големите студове. Все пак и този автомобил е стоял около 4 месеца на едно място, докато го продадат.

И такааа ...

в момента имам един "проблем", който може би много от вас ще го имат или го имат в момента .... тракането в задната ос.
онзи ден се захванах и установих, че по-големия ми проблем, е както си мислех, в пластмасовата "тава" над резервната гума и в "капака" над нея(който се явява под на багажника). Под така наречения "под" ще сложа един дунапрен и под кората също за да неможе да подскачат  по неравностите из нашите пътища. А иначе за това, което са правили много хора с задния десен аморесьор, ще го видим на пролет.Според мен може и да не е от него. Трябва просто явно да хвана да се "раздвижа" на "зиг заг".

Другото което е, след 20000км двигателя започна да работи по-спокойно. Вече мога да карам на 3-та с около 950-1000об/мин без да има онова "друсане" както в началото ...
Зареждах доста в ОМВ, сега започнах да зареждам само на един Лукойл(този в Дианабад до Митака-lilostich). Доволен съм от горивото, като гася колата двигателя пак се държи добре, "не скача като див", защото това се е получавало с горива от други вериги бензиностанции.

С "4" думи - съм доволен от автомобила  music много незабравими спомени имам с него до момента
само трябва да се направи багажното отделение малко с повече дунапрен  rofl като на Mazda 6  8-)


P.S. Винаги на дизеловите мотори редовно "продухвайте кюнците" и ги пускайте по инерция да вървят понякога write
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2009, 10:23:00 pm »
Много интересна тема наистина. Със дизела значи нямаме проблем. Да ви кажа и аз моите впечетления за моята и съжелявам за пореден път за българския ми ако права грешки правете се че не виждате и се надявам да се чете това което пиша :)

Преди точно 1 година си реших да си купия нова кола слет супер Полото което имах! Бях между Toyota Auris,hyundai I30 i Kia Ceed. Прочетох всичко за ceed и беше много интересно но реших за Ayris.Преди да ходя в Toyota исках последно да мина да се пазаря при ΚΙΑ и изведнаж видях Прото. Еми лювов от пръв поглед беше и на място я капарирах и си я взех! Kia Pro Ceed 1.4 benzin LX на 20000 километра някаде.
Моите впечетления :
Нямам опит от много коли обаче слет testdrive на други видях че няма никоя опщо със Прото. Даржи се много добре по пътия и не харчи много. Всеки ден маршут Люлин - Младост градско 7,4 на 100.Колата до днес 1 година (Аз съм от първите които си я взех :) ) и не съм имал нито 1 сериозен проблем което да ме настрои негативно и да кажа : мамка му защо си взех кията а не Тоиотата! Колата е тествана на български селски улици с дъпки което е логично да скарча нещо понякога и на софииските уличи също.Тествана е на хубави магистрали и в България и Гърчия и нямам оплкване освен миналото лято силно свирене от ляво от пред след 130 кил. което с сервиза на 15000 километра в София ми смениха климатичния филтер и от тогава нищо не съм чул и мога да кажа че хората от Сервиза на Киа София съм нещо повече от доволен!!! Това свирене беше по магистрала с 4 ленти Неа Егнатия от Солон за Ионинските острови Лефкада.320 километра до Солон и още 450 до Остров Лефкада беше прекрасно иживяване да ти е кеф да караш но и да имаш приатна музичка свиркането...... :) Със малко по силна музика Mp3 не се чуваше.Обаче понякога имах и проблем със нея Disc Error и ми излизаше диска и това понякога и все още го прави!От там нататак няма да коментирам за скърцането на съденителия които му трябваше малко капка малълце!За мен така ли инаце това са дребни неща.
Колата съм я скъсал , дигал сам я много пъти до 7000 оборота , дърпах се с какви ли не коли и тука и в Гърция и все още колата си е я бива и не и цувам двигателия.Колата разбирасе не е за състезаване въпреки че го прявя :) Силата и е според мен като дадеш трета предавка но не е като Хонда Сивик разбирасе.Като излезе спортния модел които със нетарпение очаквам ще съм първия които ще се редя на опашката да я взема. (Мисля беше Kia Kee или Kia Koup)
Не беха 1 или 2 пъти които двигателия беше запален и опитах се да я запаля пак защото се чудех дали я запалих или не!Това е чуството да караш нова кола! Нещо което го знаете е малко като си пусна климатика и се осеща как се мъци но това за мен не е проблем.Колата е страхотна за млад човек и не само, икономична и газариика за градцко и за по път още повеце икономична разход 5 някаде.
Засега съм много доволен и не съжелявам за избора ми.Наща кола се прави на наи Новиат завод на коли в Словакия, дизаина е правен от наи добрия бивш дизаинер на Audi (затова ако обърнете внимание Киа Про е еднаква със Audi A3 правена от същия дизаинър) и се осеща от всеки човек които има опит от коли че това вече не е КИА както предишните. Но няма да говорим за тези неща всеки път. Аз съм щаслив че си я взех както съм щаслив че съм и тука на този форум! :) От там нататак всеки си преценява и се надявам никои да не се оплаче и всицки да сме доволни от това което имаме!!!!

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2009, 09:40:36 am »
Доста сте писали.
Аз нямам нерви да пиша толкова много.
Като цяло мога да кажа, че съм доволен от колата.
Имам само един проблем, с тракането на пасажерския еърбег, но няма как да го покажа, защото като съм в КИА не се появява.


a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2009, 11:20:27 am »
Аз съм на почти 20 к (до края на март 100% ще станат толкова, че се отварят пътувания). Взехме се на 27.11.2007. Проблеми от тогава до сега - никакви с едно изключение по отношение на съединителя, което бе отстранено за 30-40 минути заедно със смяната на маслото (най - вероятно някакво уплътнение беше или това е официалната версия поне). Първото изпитание, което преживяхме е историческото ми пътуване на 02.01.2008 от Варна до София - в най - големия сняг и лед. 12 часа, разход под 4 по борд, летни гуми (с които си беше като я вземах - тази грешка бе поправена тази година). Никъде не закъсахме, поднесохме и т.н. Тогава разбрах как добре си работи ESP-то и останалите системи и що за благина е подгряването на предното стъкло - на една от бензиностанциите поне 5-ма ме питаха какво правя, та не ми замръзват чистачките :-). След 10 к км. не забелязах някакво кой знае какво "отпушване", обаче сега (на 17-18 съм) определено не мога да я позная - двигателят работи по - равномерно, "поема" повече ако съм на висока предавка с ниска скорост и определено се "оттапва". Мисля, че след 20 к ще е фурия. Да чука на дърво скърцания / хлопания / луфтове / проблеми с нямам (а една година вече маршрута ми е по "Цар Борис" в посока Княжево. Тази зима със зимните гуми (които не са от най - добрите, па макар и нови) е просто супер като поведение - дори и в снега и поледицата рядко се включва ESP-то и то обикновено ако реша да изпростея малко в някой завой с повечко газ.
Лятно време и извънградско с климатик и напълно натоварен - разход около 6 и малко. Ако реша да си правя кефа по завои - може и на 7 да отиде. Градско обаче - 10ка ми кове. Може и моя крак да е малко по - тежък.
Абе с малко думи - просто е супер автомобилчето. Основни минуси - 1. не ми се чакаше и нямам шибедах, а сигур щеше да е готино; 2. не ми стига място като натоваря ордата и багажерията (колички, легълца, столчета за хранене, багаж...):-) Като в кокпит влизаме :-) Тоя проблем май с комби / СУВ някакъв ще трябва да го решавам, макар, че хич не ми се ще. Даже май по - се навивам да си взема някакъв закрит багажник (ма там Е*АТИ цените са на по - хубавите).

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2009, 10:03:31 am »
Не можах да разбера защо правите edit на записани впечатления в темата.Ако искате да изглежда мнението ми както на админите им харесва ето го:
Аз съм на 32 000 км.Моля споделете дали имате проблема със скърцане и пукане в таблото в часта на CD-то когато се движите по павета или неравности.

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2009, 09:04:48 pm »
Не можах да разбера защо правите edit на записани впечатления в темата.Ако искате да изглежда мнението ми както на админите им харесва ето го:
Аз съм на 32 000 км.Моля споделете дали имате проблема със скърцане и пукане в таблото в часта на CD-то когато се движите по павета или неравности.
Да имам скърцане но то се появи съвсем на скоро защото се прибирах от София по "идеално изчистени пътища "  8-) и само това като е поражението е нищо! можеше и пломбите да ми изпадат.... :) :) :) така, че не се тревожи за скърцане тук там нормално е за нашите пътища! :-\

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #6 -: Март 11, 2009, 08:31:21 pm »
така, след като продължава тропането, мисля да се "засиля" към сервиза  crazy
също така често започна да ми "плюе" MP3 дисковете, може защото са понадрани, но това се получава след като съм слушал музика примерно 1-2 часа ...... най-редовно ми се получава на дълъг път
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #7 -: Март 11, 2009, 09:12:32 pm »
Да ти кажа и моята МР3 го прави същото въпреки че е сменена !
Прави ми впечатление че като извадя диска и малко изстине (защото при мен излизат повече от топли ) и пак го пусна няма проблеми поне 1 час

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #8 -: Март 11, 2009, 09:28:56 pm »
точно така е при мен, и си мисля че просто прегрява ... виж с аудио диск проблеми нямам никакви  8-)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #9 -: Март 12, 2009, 09:32:04 am »
да споделя че и при мен е абсолютно същото.вече два пъти ми сменяха CD-то.вече не знам от какво е.и примен ги плюе след 1-2 часа работа, и моите дискове са нагряти, но веднага като ги пусна отново тръгват.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #10 -: Март 12, 2009, 09:47:19 am »
отразено ли е някъде номер на подмененото с новото?
Всяко си има сериен номер!
Ако не е отразено в сервизната книжка,бройте го че сте си още със старото :)

тези мнения и подобни за свирката,ги пишете в проблема с аудиото!
« Последна редакция: Март 12, 2009, 09:50:09 am от lilostich »

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #11 -: Март 12, 2009, 11:26:26 am »
....

тези мнения и подобни за свирката,ги пишете в проблема с аудиото!

За какво да пишат там като толкова хубаво се осира темата. После някои се сърдят че им изчеват мнения .....

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #12 -: Март 12, 2009, 03:45:48 pm »
тези които правят забележка за изтритите мнения съм "аз" и държа да подчертая, че никой от колегите, които са писали в тази тема не я ....оаква.нима това не са споделени впечатления за коли с пробег над 20 000 км.?явно всеки има различно виждане как трябва да се структурира едно мнение в тази тема.ако наистина се "осира" темата преместете ги,но не ги трийте, моля.
« Последна редакция: Март 12, 2009, 05:06:19 pm от bongo »

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #13 -: Март 12, 2009, 09:33:25 pm »
Правилно е ! Не са в точната тема! Извинявам се и от името на колегите но сега сме го захванали този въпрос и просто го дискутираме в неправилната тема ще я преместим!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: След 20000км - впечатления
« Отговор #14 -: Март 29, 2009, 05:06:59 am »
днес минах 23 хилядния километър и наблюдението ми е, че ми са разбалансирани зимните гуми ... над 140км/ч по магистралата започва леко да трепери волана ...  :-[
може и джанти да са поокривени от "идеалните" ни пътища  silen
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT