Автор Тема: Не мога да отворя задна врата  (Прочетена 9088 пъти)

332

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Не мога да отворя задна врата
« -: Февруари 11, 2020, 12:01:34 pm »
Всеки ден карам малкия до детската градина и понеже е пакостник ми отваря вратите в движение. Затова ползвам детските ключалки и задните врати се отварят само отвън. Да ама онзи ден в студа дръпнах ръчката да сваля малкия и прас. Счупи се нещо от дръжката и тя свободно се движи. Детската ключалка пък е заключена. Вратата остана заключена и сега незнам откъде да започна. Кората не мога да сваля при затворена врата и съм дотук. Моля ако имате идея как да стигна до механизма да го освободя помогнете. Нова брава вече купих но трябва да отворя вратата за да я сменя.

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Не мога да отворя задна врата
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2020, 02:35:16 pm »
Ако можеш свали външната дръжка и бръкни с пръст за да нацелиш палчето. Ако не можеш сам, посети сервиз/за предпочитане авто бояджийски.Там редомно разоборудват врати/.

332

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Не мога да отворя задна врата
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2020, 11:03:33 am »
Сега се връщам от автобояджийски сервиз, ходих и до автосервиз. Бояджията ми каза, че няма начин да отвори вратата, посочи ми на другата врата откъде се сваля бравата но само ако е отворена вратата.  В другия сервиз се опитваха да изкривят една пластина но след много опити се отказаха. Имаше и човек дето поставя аларми и него питах дали може отгоре покрай стъклото да се стигне до механизма и той ми каза, че не е възможно. Сигурно има начин ама трябва човек дето го е правил.

mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: Не мога да отворя задна врата
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2020, 04:11:16 pm »
Проста идея.
Най-вероятно пластмасата на дръжката към лостовата система за отваряне на бравата е счупен.
Разопаковайте насрещната врата и проследете механизма.
От там спокойно може да се изкопира приспособление и да се види пътя на лостовата система.
Може ли и една снимка на работещата врата към лостчето за детска защита?
« Последна редакция: Февруари 12, 2020, 04:12:56 pm от mironski »
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

332

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Не мога да отворя задна врата
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2020, 11:12:16 am »
Ето няколко снимки

332

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Не мога да отворя задна врата
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2020, 11:30:39 am »
Гледах и клипове как се отварят такива ключалки но моята е цяла без капачка зад дръжката.

mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: Не мога да отворя задна врата
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2020, 11:51:11 am »
Мдааа.
От вътре ми се вижда мисия невъзможна.
За мен остава единствения вариант описан в предния ми пост. Да се разучи лостовата система за външната дръжка и после отвътре или отвън на "джама" да се пробва.
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Не мога да отворя задна врата
« Отговор #7 -: Март 05, 2020, 06:46:39 pm »
Защо си мисля, че макар и трудно, кората може да се свали и на затворена врата? Отвътре?
Кара Киа Соренто 2006, дизел