Модели автомобили > Sorento

Не мога да отворя задна врата

(1/2) > >>

332:
Всеки ден карам малкия до детската градина и понеже е пакостник ми отваря вратите в движение. Затова ползвам детските ключалки и задните врати се отварят само отвън. Да ама онзи ден в студа дръпнах ръчката да сваля малкия и прас. Счупи се нещо от дръжката и тя свободно се движи. Детската ключалка пък е заключена. Вратата остана заключена и сега незнам откъде да започна. Кората не мога да сваля при затворена врата и съм дотук. Моля ако имате идея как да стигна до механизма да го освободя помогнете. Нова брава вече купих но трябва да отворя вратата за да я сменя.

fuego:
Ако можеш свали външната дръжка и бръкни с пръст за да нацелиш палчето. Ако не можеш сам, посети сервиз/за предпочитане авто бояджийски.Там редомно разоборудват врати/.

332:
Сега се връщам от автобояджийски сервиз, ходих и до автосервиз. Бояджията ми каза, че няма начин да отвори вратата, посочи ми на другата врата откъде се сваля бравата но само ако е отворена вратата.  В другия сервиз се опитваха да изкривят една пластина но след много опити се отказаха. Имаше и човек дето поставя аларми и него питах дали може отгоре покрай стъклото да се стигне до механизма и той ми каза, че не е възможно. Сигурно има начин ама трябва човек дето го е правил.

mironski:
Проста идея.
Най-вероятно пластмасата на дръжката към лостовата система за отваряне на бравата е счупен.
Разопаковайте насрещната врата и проследете механизма.
От там спокойно може да се изкопира приспособление и да се види пътя на лостовата система.
Може ли и една снимка на работещата врата към лостчето за детска защита?

332:
Ето няколко снимки

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия