Автор Тема: Ремонти по гаранция  (Прочетена 245787 пъти)

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #270 -: Декември 21, 2012, 08:53:29 am »
вчера бях на ТО в Пловдив. Бяха бая претоварени, та едвам ме вмъкнаха за 2 часа да ми сменят маслото. Пък и предвид всеобщото настроение преди края на света изобщо не съм учуден, че нито окачването ми е затегнато (не са го и проверявали, а биалетките си лопат ли лопат), нито ми ремонтираха извода за запалката в купето. Карай - от мен да мине. Ще посрещам края на света без да мога да си зареждам телефона в колата   sorry
После кат дойде Новия Световен Ред, ще ида пак. тъкмо ще ми отделят повечко време. 

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #271 -: Декември 22, 2012, 03:29:08 am »
Днес си взех колата от боядисване по щета,но им бях казал,че пак ми тропше воланчето при завиването.
Прегледали са я,и понеже вече е сменяна пеперудката,са ми поръчали целият кормилен прът!
Очаквам след нова година да е тук,да ми го подменят гаранционно! Колата е към края на 4-а си година,на почти 56 000 км music
Как да не си взема отново киа yahoo
Слагам и една извадка,за хората които не знаят какво представлява  :)
Аз имам подобен ремонт, но продължава да прехлопва при по-големи неравности, като издадени трамвайни релси...
Съобщиха ми, че всичко в рейката е сменено и "това е положението" ... :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #272 -: Декември 22, 2012, 08:10:57 am »
ауто функцията на предните прозорци  се поопраи за 1-2 часа и сега пак на същото дередже-не захапва.Пробвано е при запалена кола и при загасена на контакт-резултата никъкав.ще имам и без това ходене за пръсване на вратата от отлющена боя от нещо като камъче(ще гледам да кача снимка да го видите съвсем дребно е и затова не го бързам) и за смяна на третия стоп и ще оправят и това със прозорците
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Lambrev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #273 -: Януари 14, 2013, 11:05:31 am »
Някак си не ми искаше да пиша именно в тази тема толкова рано, но се налага :(
Сийда SW е на 4 500 км. а отзад страшно много се "разхлопа". Първоначално си мислех че са пластмасовите кори в багажника, но след като изкарах всичко от багажника, тракането и тропането не спря, а даже обратно, започна да се чува по силно. Отидох в сервиза и след оглед, сваляне на амортисьорите, натягане, смяна на местата им тропането не се оправи. Сега ще трябва да изчакам между два или три месеца да доставят амортисьорите, защото сийда е фейслифт и по номер на шаси излиза че амортисьорите били по някаква нова технология или нещо такова и до сега не били сменяни и доставяни в Бг.
И сега карам си и чакам, но като кача някой отзад, направо казва че ушите му глъхнат, особено на дълъг път, особено по неравностите на магистралата около Пловдив:)
И още отпред на таблото в дясно под прозореца, където е светлинния датчик се чува много неприятно, тънко скърцане на пластмасата дори и при най-малките неравности, а да не говоря като карам по павирана улица, но за това не съм питал в сервиза.
Един приятел каза, че прекалено много се заслушвам, но съгласете се, автомобилът няма още и година, а и е на 4 500км. какво ще е на 45 000 :))

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #274 -: Януари 14, 2013, 01:54:54 pm »
Щом са взели решение да ти ги сменят,ще го направят.Само изчакай.
За таблото.На предишните си го имаме това от пластмасата,която минава почти по цялата дължина на таблото.Там ти е закачен и датчина на климатика,но в десната страна.
Аз си мислех,че на фейслифта са го оправили,ама явно не са.
Сложи си някаква мека подложка малко преди щипките,че те изпускат от топло/студено,но не ползвай лепила 8-)

п.п.
Моята кормилна част е тук.Другата седмица ще се оправят с нея.Ще споделя на Ники,как е crazy

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #275 -: Януари 22, 2013, 05:53:28 pm »
На малко над 55к км ,подменен кормилен прът и изгоряла свещ на 1 цилиндър. write
Затегнати седалки,че малко поскръцваха. Сега колата е перфектна!

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #276 -: Януари 22, 2013, 09:45:32 pm »
браво ей тва да се чува-признаване на гаранцията.и свеща ли я смениха гаранционо?кажи впечатления тия дни как е кормилната уредба колко време седя в сервиза и т.н.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #277 -: Януари 22, 2013, 09:49:35 pm »
Е писал съм,че свеща и пръта са сменини гаранционо!
Имах проблем със студеният старт миналата седмица на Чепеларе.
Оставих я вчера,днес си я взех music

mitko_ml

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 166
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #278 -: Януари 22, 2013, 10:00:40 pm »
А дали да се пробвам да ми оправят свличането на задните стъкла? >:( >:(

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #279 -: Януари 22, 2013, 10:05:51 pm »
Ти пък и питаш rofl

mitko_ml

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 166
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #280 -: Януари 22, 2013, 10:16:32 pm »
Ами знам ли да не си измият ръцете нещо :o :o

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #281 -: Януари 22, 2013, 10:35:11 pm »
Не мога да ви разбера.Имате кола с гаранция(твоята май и с 10 години),и ви е страх,да си искате krivogled
Погледни темата назад,как ми смениха конзолата на климатроника(струваща 2500лв) гаранционно.Пък и се бяха спукали пластмаските на 3-е диода 8-)
След време,като ви дойде края на гаранция,ще се хапете за д...та rofl

mitko_ml

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 166
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #282 -: Януари 22, 2013, 10:39:18 pm »
ОК решено е тази седмица я оставям за боята и този проблем ;D ;D Иначе да 10 години е :)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #283 -: Февруари 04, 2013, 12:22:17 pm »
оставих колата за пръсване от петънца от камъчета и за смяна на третия пуктнат стоп-всичко през застрахователя минава и се разбрах с да ми запазят стария стоп че като ми изгорят светозиодите извънгаранционно да ползвам старите ако могат да се извадят .Някой пробвал ли е дали излизат светодиодите от панела?
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

YANCHO71

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #284 -: Февруари 04, 2013, 01:37:31 pm »
Колеги имати ли представа следи от камъчета по предният капак признават ли се гаранционно или трябва през застраховател? :oВиждам че някои колеги са направили това упражнение.