Автор Тема: Ремонти по гаранция  (Прочетена 245579 пъти)

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #75 -: Юли 28, 2010, 01:40:50 pm »
Нямаше пазарлък или драми, но пък може при мене да е било по-сериозно. Бяха навъртяли 2км. с колата. Ако са я карали по правилните дупки, със сигурност са чули тропане. Плюс това я оставих с още оплаквания като скърцащ съединител и антифриз на минимума - и те  бяха оправени  bravo

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #76 -: Юли 28, 2010, 11:56:48 pm »
Нямаше пазарлък или драми, но пък може при мене да е било по-сериозно. Бяха навъртяли 2км. с колата. Ако са я карали по правилните дупки, със сигурност са чули тропане. Плюс това я оставих с още оплаквания като скърцащ съединител и антифриз на минимума - и те  бяха оправени  bravo

Скърцането след годинка пак ще се появи докато не се смени вилката на съденителя

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #77 -: Юли 29, 2010, 05:14:08 pm »
Дано догодина сменя колата направо.

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #78 -: Юли 30, 2010, 09:42:14 am »
Дано догодина сменя колата направо.

Със новото про ли?

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #79 -: Юли 30, 2010, 10:39:12 am »
Ако имаш предвид фейслифта, по-скоро няма смисъл от такава смяна. Скоро бях на тестдрайв на BMW и съм леко облъчен, но сигурно ще отмине :)

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #80 -: Август 05, 2010, 03:43:25 pm »
На 26 000 ми се разтропа нещо отпред отдясно.. но се чуваше някак си зад таблото, високо горе. В сервиза още като чуха "тропане отпред отдясно" и казаха - биалетка. Но се оказа че не е биалетката. Качваха се , пробваха, слушаха..  В крайна сметка затегнаха някакъв "тампон на макферсона" и тропането спря.
Това е за сега.. друго няма.. само дето снощи някой ме е поостъргал отстрани...   >:(

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #81 -: Август 06, 2010, 12:12:53 am »
за моето скърцане отзад, се оказа че било от задните седалки, доколкото разбрах бая са се чудили в сервиза от какво е но в крайна сметка са го открили и уплътнили, за което благодарности на хората в сервиза в София, този път се справиха добре! Междувременно са проверили шасито в базата и се оказало, че попадам в сервизна акция за смяна на спирачната помпа, та са ми сменили и спирачната помпа, явно има заводски дефект при някои шасита.
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #82 -: Октомври 06, 2010, 03:48:32 pm »
опа,аз съм с нова заявка към киа

снимките говорят за себеси.Аз съм 1-я с този проблем и киа леко искат да ми се измъкнат,че едва ли не аз съм го надраскал :)

Как ли обаче точно там,пък и се вижда че е пукнато,а не одраскано
Да не казвам,че в сервиза нямат читаво фото :)



fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #83 -: Октомври 07, 2010, 10:06:32 pm »
Колега,след като няма видими следи от надрасквания по черната пластмаса между диодите няма място за съмнение,че пластмасовото покритие на диодните светлини е дефектирало.В КМБ се съмнявам да вземат отношение по този въпрос ,но с малко повече настояване кой знае възможно е да ти го минат по гаранция.
Посетих сервиза с проблем тракане в областа  на двигателя,закарах им колата/минах 800км-отиване и връщане от града ,в който живея/оказа се обтегач на веригата.След 5 дни престой в София колата /уж/беше готова ,като ми обясниха,че са сменили въпросният обтегач на веригата/в което силно се съмнявам/защото след три месеца въпросното тракане отново се появи.Мисля да не ги занимавам повече с такива"дребни" проблеми,а когато колата спре да върви да си търся правата с по-драстични мерки. devil
Да се похваля от днес имам вече нова вилка ,с което се надявам да спре цвиленето на съединителя при ненатиснат педал. yahoo

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #84 -: Октомври 07, 2010, 10:28:05 pm »
Да се похваля от днес имам вече нова вилка ,с което се надявам да спре цвиленето на съединителя при ненатиснат педал. yahoo
Да се надяваме да

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #85 -: Октомври 08, 2010, 04:13:47 pm »
Колега,след като няма видими следи от надрасквания по черната пластмаса между диодите няма място за съмнение,че пластмасовото покритие на диодните светлини е дефектирало.В КМБ се съмнявам да вземат отношение по този въпрос ,но с малко повече настояване кой знае възможно е да ти го минат по гаранция.
Посетих сервиза с проблем тракане в областа  на двигателя,закарах им колата/минах 800км-отиване и връщане от града ,в който живея/оказа се обтегач на веригата.След 5 дни престой в София колата /уж/беше готова ,като ми обясниха,че са сменили въпросният обтегач на веригата/в което силно се съмнявам/защото след три месеца въпросното тракане отново се появи.Мисля да не ги занимавам повече с такива"дребни" проблеми,а когато колата спре да върви да си търся правата с по-драстични мерки. devil
Да се похваля от днес имам вече нова вилка ,с което се надявам да спре цвиленето на съединителя при ненатиснат педал. yahoo
Ами не е така.
Отговора от сервиза на киа е: Частта е поръчана

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #86 -: Октомври 09, 2010, 09:15:29 am »
Не очаквах толкова лесно да го подменят по гаранция ,но явно си бил доста убедителен.поздравления  bravo

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #87 -: Октомври 09, 2010, 10:22:36 am »
е на червеното неможеш да кажеш черно :)

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #88 -: Октомври 20, 2010, 09:44:03 pm »
Колега "Митето",

Искам да те попитам,при положение ,че въпросният обтегач на веригата отново трака /след ремонт по гаранция в КМБ/ сутрин докато загрее колата . Възможно ли е ,същият да допринесе до някакъв по сериозен проблем за автомобила или мога да преглътна тракането сутрин и колата да си върви без проблем още дълги години?
Искам твоето мнение дали си заслужава отново да правя опит в КМБ да отсранят проблема /не ми се прави същото упражнение още веднъж,ако ще е отново без резултат/
Не знам дали трябва да се обръщам към теб точно в тази тема ,но приеми моите извинения ако е трябвало да се посъветвам с теб в друга част на сайта.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #89 -: Октомври 20, 2010, 11:09:42 pm »
опитай в Пазарджик,щом не ти харесса какво са свършили в София.
Аз лично,не бих го търпял това тракане