Автор Тема: Ремонти по гаранция  (Прочетена 245584 пъти)

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #105 -: Ноември 22, 2010, 05:16:06 pm »
Аз и в темата "Да се оплачем от КМБ" го писах това, ама ще го постна и тук:

На последното ТО ми забелязаха теч на мало от скоростната кутия. След около 2 седмици отидох в сервиза за да бъде отстранен проблема. Оказа се, че вътре някакъв вал е наранен (дефектен?) има някаква язвичка и от там семерингът не уплътнява добре и от там идва течът. Като допълнение към това и феродовият диск на съединителя се е омаслил.
Оставям колата, като ми казват, че такъв вал наличен нямат, нито пък в София го имат наличен и трябва да се поръча от централния склад за Европа, който е в Германия. ОК. Колко е срока за доставка? 20 работни дни ми казват. Преглъщам го някак си.. 1 месец ще съм без кола.. със сестра ми ще споделяме нейната за известно време. Минава месец, питам какво става? Казват - ми нещо се закучи работата - не може да се намери този вал, ще се обадим до Германия да питаме. Казвам ОК де, какво се случваше през този 1 месец? - Ми действахме, ама го няма.  Порочен кръг. И ми дават съответно нов срок от 2 месеца които трябва да чакам.
А оборотна кола не ми ли се полага? Как така 3 месеца ще ме оставят без кола?  Отговорът от София е: при КИА няма такава практика.
Предлагам друг вариант - сглобете ми колата със старите части(тъй като от 1 месец стои пред сервиза със свалена скоростна кутия) , поне да имам с какво да се движа, все  пак течът беше нищожен и не е нещо фатално. А като дойде шибания вал- да го монтират тогава.  Отговорът беше естествено НЕ, щото кой ще плаща на работниците в сервиза за двойната работа, пък и ако ми сглобели колата със старите части - поръчката за новия вал се отменяла.
Добре - как да постъпя аз сега в тази ситуация? С тази кола си върша работа, почти всеки ден съм на път, пък си  мах и планове, пътуваня и така нататъка.. празници се задават..
Как е възможно на един мой познат с едно старо Рено да му дадат оборотна кола само заради това, че му задържаха колата 5 дни в сервиза, а КИА с великата си 7 годишна гаранция ми заявява че нямали такава практика?!?!  Аз като съм я платил тази кола съм имал предвид тази гаранция и съм разчитал на нея и на коректно отношение от страна на КИА, а то какво излиза? Ми те по тази логика могат да ми кажат че трябва една година да чакам за някоя част и аз няма да имам никакво право да го оспоря това и да настоявам за обезщетение.
Как могат да дават такава гаранция, при положение че не разполагат със всички части? Ако ще и директно от Корея да го бяха поръчали този вал - за един месец все щеше да дойде.  Ако трябваше да ме спечелят сега като клиент - сугурен съм щяха да направят всичко възможно за да са ОК нещата, ама вече като са ми прибрали парите - ЧАКАЙ! Ако трябва и 6 месеца ще чакаш - права нямаш никакви. Иначе ме задължават всяка година да правя ТО и да си плащам нали? Ами от тази една година колата ще стои 3 месеца в сервиза.. опа.. грешка - пред сервиза, подпряна с едно пънче отдолу..  Нещо не е както трява май? Ако аз греша някъде - поправете ме!

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #106 -: Ноември 22, 2010, 07:41:21 pm »
Знаеш ли защо хората на запад имат повече блага? Защото си търсят правата в съда. Това е така поради 2 причини:
1) Могат да си го позволят финансово. Тук не всеки може, на което разчитат доста субекти, нарушаващи човешките и клиентски права.
2) Хората имат доверие на съда. Тук у нас думата "справедливост" е малко спорна и подлежи на тълкуване.

Друго какво да ти кажа - съветът ми е да си търсиш правата (съд, защита на потребителите, арменския поп...). Колкото повече хора го правят, толкова по-добре ще живеем в далечен план. Успех!  write
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #107 -: Ноември 22, 2010, 09:50:13 pm »
Затова си много прав и за съжеление е така.. "Ако трябваше да ме спечелят сега като клиент - сугурен съм щяха да направят всичко възможно за да са ОК нещата, ама вече като са ми прибрали парите - ЧАКАЙ! Ако трябва и 6 месеца ще чакаш - права нямаш никакви. Иначе ме задължават всяка година да правя ТО и да си плащам нали"



Пишеш писма до главния шеф на КИА моторс България.Ако трябва ще звънеш до централните офиси.В книшката на последната страница има някви кординати.Има и защита на потребителите това което си описъл просто е непоносимо!Кои каза че КИА не дават друга кола?В България не дават...Нямат право да те остават без кола.Ще се бориш до краи след като си знаеш правата... ok Успех ти пожелавам и чакаме да ни кажеш какво стана :-*
« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 09:54:10 pm от aris »

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #108 -: Ноември 23, 2010, 11:41:48 am »
Нещо не е както трява май? Ако аз греша някъде - поправете ме!

Лошата реклама е най-добрия стимул. Един билборд на магистралата ще свърши работа. Трябва да бъдат окалпазанени пред цяла България. Разбира се всичко се случва с паралелно информиране на всякакви шефове по Словения и Корея.

А за "специалистите"  от сервиза искам да кажа само shark

В Автобилд на последните страници понякога публикуват оплаквания към представителите и съответното решение след намесата на колеги от списанието.

Успех и ти стискам палци скоро да си вземеш колата
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #109 -: Ноември 23, 2010, 12:21:13 pm »
Получих мейл от Храбрин Иванчев -  управител на КМБ с извинения и обещание че ремонта ще приключи в периода 13-19 декември. А през това време щели да "помолят" дилъра и сервиза да сглобят колата със старата част, за да мога да я карам. Чудно ми е само през този един месец който измина защо нишо не се случи.Дано го "помолят" наистина както трябва, защото на моята молба за това нещо ми беше отказано с обяснението, че нямали намерение да плащат на работниците два пъти за една и съща работа.  %)
В случая въобще не обвинявам сервиз и в частност дилъра, щото е точен човек и ми съдейства напълно. Показа ми в компютъра точно кога е направил заявката и снимките на вала които им е изпратил. Показа ми и отговора който е получил - нови 2 месеца за чакане. Той също си е прав да не му се иска да плаща 2 пъти на работниците, тъй като тва става за негова сметка, а не за сметка на КИА. Както обикновено рибата се вмирисва откъм главата. Някой по-нагоре по трасето не си е свършил работата както трябва.
Чакам отговор от сервиза.
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 12:28:18 pm от vanselot »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #110 -: Ноември 23, 2010, 01:15:41 pm »
принципно,повечето локални дилъри/сервизи,незнайно защо неполучават това което искат в срок.
От централния сервиз/дилър,дори незнаят с каква наличност разполагат останалите.

Преди известно време(проблемното количество биалетки),в един от сервизите бях свидетел на лют скандал за това,че от централния,нямат никаква заинтересованост по тоя повод,къде какво има!

vanselot
Много си прав за вмирисването.На  локалните им се работи много,но като ги спъват от централния....
 8-)

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #111 -: Ноември 23, 2010, 04:42:12 pm »
На  локалните им се работи много,но като ги спъват от централния....
 8-)


Ами да им пуснат баница, тогава сами да си организират заявките и доставките от централата КИА. write

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #112 -: Ноември 23, 2010, 04:48:33 pm »
На  локалните им се работи много,но като ги спъват от централния....
 8-)


Ами да им пуснат баница, тогава сами да си организират заявките и доставките от централата КИА. write
хехе,то има няква връзка,но тя си е вътрешна.Интересното е,защо централата неправи инспекции по окръжните складове за наличности!

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #113 -: Ноември 23, 2010, 04:52:12 pm »
Е, нямат ли си централна база данни, все пак сме 21 век write write write

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #114 -: Ноември 23, 2010, 04:53:16 pm »
Е, нямат ли си централна база данни, все пак сме 21 век write write write
това е хубав въпрос,но както винаги,добре е лично да се видят crazy
Ти например,както си писал хубави отзиви за пазарджик,незнаеш колко зор виждат с частите и колите от централата :-*
За пари няма да говорим 8-)
За сертифицирането,което искат от киа на сервизната база,също.
С други думи,централата иска,ама като поискат от нея и.......
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 04:57:07 pm от Митето »

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #115 -: Ноември 23, 2010, 09:35:41 pm »
То работата е мноооого проста...... ???
Ако в България са заявени Х броя части и Х броя нови коли (модели) и ако това количество се разпрати по страната , тогава кой ще ходи в сервиза/магазина в София ???? :o
А така - тук няма частта /модела кола , в София имат - е , тогава отивам в София - затова там е големия оборот , големия дял от продажби , най-големите комисионни.... Проста работа.... music
Така - който "не папка и не слушка" ще има да почака за части , нови коли , % пазарен дял , комисионни , печалба... devil
А и така - който от клиентите много "плюва" по софийския сервиз... - "Я , ела сега байчо тук , в София - падна ли ни" ?  silen
Е , това е - ако не е така - така излиза , че е.... sorry
Жалко....    :(

mercy

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #116 -: Ноември 27, 2010, 06:10:41 pm »
 На 18000 смених биалетка, след това на 30000, някакви тампони по щангата, но от 5к насам отново си тропкам отпред, сега съм на 41000

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #117 -: Ноември 27, 2010, 07:20:48 pm »
Вчера си взех колицата, сглобена със старите чаркове.. пак е нещо..  Сега чакаме новия вал и да повторим процедурата по разпарчатосването на скоростната кутия  crazy

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #118 -: Ноември 30, 2010, 12:00:44 am »
На моята, докато беше в бокса за боядисване, и смениха спирачна помпа гаранционно по акция   ok

radkoDI

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 169
  • SOUL 1,6 бензин, МТ; SEAT Toledo - 1,8 LPG
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #119 -: Ноември 30, 2010, 01:12:31 am »
На моята, докато беше в бокса за боядисване, и смениха спирачна помпа гаранционно по акция   ok

Сигурно трябва да е този бюлетин (прикачения файл). Има доста VIN номера за България произведени от 04'2008 до към 03'2009!