Автор Тема: Ремонти по гаранция  (Прочетена 245529 пъти)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #180 -: Юни 05, 2012, 11:09:02 am »
аааааааааааааа няма да оставя нещата така.ще си признаят стопа.ако трябва и по телевизията ще ги дадат дето увъртат.това си е направо изнудване-хем има гаранция пълна хем не важи.разбирам стопа да е удрян да не го признават.ама тои няма и драскотинка.Че то утре ще се откачи пантата на врата без да има нещо умишлено -усукване на врата дето се е подпирал някой и т.н. и ще кажат ами ходи при застрахователя.няма да стане тяхната.те накрая като разберат че никой не си търси правата ще откажат и гаранционното обслужване щото си сменил крушките сам примерно или щото колата не е карана "правилно" -карана е спортно и ще си правят каквото искат.няма да стане.тука ми мирише на сериозни разправии с тези тарикати. crazy и аз не си поплювам щото в гаранцията която ми дадоха  никъде не е описано кое и как влиза гаранционно точно и ясно.И ще искам писмен отказ че не важи гаранцията за стопа пък после дупе да им е яко в съответните институции които ще се заемат със случая.
« Последна редакция: Юни 05, 2012, 11:12:49 am от kirilrz »
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #181 -: Юни 05, 2012, 11:15:55 am »
Леле човече.Правописа не искам да ти коментирам,ама се обърках %)
Стопа ти се е пукнал,това е ясно.Номера с който се измъкваха на колежката Роси(после май и на Маринка) беше,че не са сипвали зимна течност за чистачките.Замръзнало и се пукнало krivogled
Дори за мен е тъпо като обяснение!
Гони ги както си знаеш.Чакаме резултата rofl

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #182 -: Юни 05, 2012, 11:46:13 am »
Не беше стопа на Маринка , а на моята кола...
Kirilrz , преди да предприемеш нещо си прочети всиииичко , което е написано в книжката (диска)....
После се консултирай с един , двама , трима адвокати...
После завеждай дело - ако не го спечелиш на първа инстанция - давай на втора (с мръсна газ  :)) инстанция. Ако и там не се получи - следва трета , четвърта , пета - с газ до дупка (Страсбург)  :) :) :)
Ако и там не се получи да ги осъдиш - включи на задна и бягай при застрахователя...
Само да не изтормозиш "двигателя"...
Успех в начинанието и ще ти стискаме палци !!!

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #183 -: Юни 05, 2012, 03:45:55 pm »
а моя го смениха гаранционно, но защото не светеше. иначе нямаше следи от механични повреди.
не че първия път не извадиха от кутийката готов спукан, де.....

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #184 -: Юни 05, 2012, 04:19:46 pm »
а моя го смениха гаранционно, но защото не светеше. иначе нямаше следи от механични повреди.
не че първия път не извадиха от кутийката готов спукан, де.....
аххаха.Явно е пратен от завода готов заледен crazy

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #185 -: Юни 05, 2012, 06:19:08 pm »
Не виждам как ще признаят пукнатината на този стоп гаранционно. Много трудно (да не кажа невъзможно) може да се докаже производствен дефект в случая...
Както Жорко е казал, алтернативите са 2: при застрахователя и ако не му го признаят - бърка в джоба и си го плаща.

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #186 -: Юни 05, 2012, 08:55:15 pm »
вижте трябва да си отстояваме правата.Та в случая предлагам да има членски внос от порядъка на 50-100 лв годишно и като има проблем с нашите коли по повод проблем гаранция щото в тая държава всеки се прави на чукнат и не признава и увърта тези пари да отиват за адвокат и да се бори за нашите права.все пак 50 човека от форума примерно  да внесем по 50 лв това са си 2500лв.И за да си е всичко законно ще се учреди и такова сдружение или там както може да се регистрира за да е законно с банкова сметка и ще се регистрира в съда.хайде малко идеи как да се направи и както се казва много сме силни сме.Ако сме единни и сплотени ще успеем заедно.Да дадем пример на останалите граждани на тази държава как трябва да се процедира и как човек трябва да си търси правата и да не го правят на малоумник  devil .Не е въпроса само да си организираме срещи в което няма нищо лошо но и да се действа и в направление защита.а това което остане евентуално като сума ще се трупа за следващата година примерно или да ангажираме някой старо летище за среща на форума и да си пробваме колите примерно.хайде да има обсъждане по въпроса.ако трябва и друга тема да се отвори
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #187 -: Юни 05, 2012, 09:03:54 pm »
Хм.Темата започва лекинко да отива на друга посока.
Ходи и пробвай да го минеш гаранционно.
После пиши отзиви и развитие по темата 8-)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #188 -: Юни 05, 2012, 09:22:26 pm »
Леле човече.Правописа не искам да ти коментирам,ама се обърках %)
Стопа ти се е пукнал,това е ясно.Номера с който се измъкваха на колежката Роси(после май и на Маринка) беше,че не са сипвали зимна течност за чистачките.Замръзнало и се пукнало krivogled
Дори за мен е тъпо като обяснение!
Гони ги както си знаеш.Чакаме резултата rofl

хе хе тука при мене няма зимна течност и зима та да замръзне щото колата е взета на 9 март 2012 и температури под 2,3 градуса нямаше до края на април.така че оправдание няма да имат затова..а за правописа ами смятам че не е най важното в момента мога да сбъркам някой друга буква какво толкова всеки греши.важното е да се разбираме
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #189 -: Юни 05, 2012, 10:25:44 pm »
Кой знае къде си ходил с колата по планините - тогава на високото си беше хладничко....  :-\
А , сега ходи обяснявай , че "нямаш сестра"... :)

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #190 -: Юни 13, 2012, 03:54:40 pm »
И моите задни амортисьори се предадоха на 95к км. От КМБ отказват да ги сменят, защото ги третират като износващи се части, с което мога да се съглася. За съжаление не се предадоха по-рано, за да мога да претендирам, че не са износени. А моята кола е виждала много лоши пътища и продължава да вижда.

Оригиналните са по 235 лв. парчето. Цената не ми харесва. Има ли заместители, които обаче да не са перформанс ориентирани? Аз не можах да намеря такива.
Не искам да правя колата по-ниска, нито по-твърда.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #191 -: Юни 13, 2012, 06:28:05 pm »
Ачка,поемат ги до 50 000 км!
Вижте се с Пепи ;)

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #192 -: Юни 13, 2012, 08:26:41 pm »
Аз съм на почти 100к - изтървал съм влака отдавна, ама те сега започнаха да тропат

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #193 -: Юни 13, 2012, 08:51:03 pm »
Избора по отношение задните амортисьорите за Сийд не са много за съжаление.
Оригиналните Sachs (313 551) не се предлагат никъде, а само в сервизите на Кия Моторс. Същата ситуация е и с Boge (30-J98-A)



Има вариант за KYB Excel G (349084), мисля че за БГ вносител е Ауто Плюс, цена BGN 137 за брой. Може би най-добрата цена за надежден заден амортисьор за Сийд.


Най-доброто е Bilstein B6 Sport 24-193672, цена около 300лв. за брой


Има и по евтин вариант на Bilstein B4 Gas 19-197135 при цена около 160-180 лв. за брой.
« Последна редакция: Юни 28, 2012, 02:52:52 pm от Pro style »

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #194 -: Юни 13, 2012, 09:02:13 pm »
Доста изчерпателно. Благодаря!