Автор Тема: Ремонти по гаранция  (Прочетена 245473 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #195 -: Юни 14, 2012, 07:52:28 am »
Ачка,ако решиш да сменяш,се обади да ти кажа къде да ходиш с отстъпка да го направиш music

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #196 -: Юни 14, 2012, 03:17:07 pm »
еми то по нашите пътища пак си е добре 95 хил да минеш без  сериозна повреда по амортисьори,пружини и ходова част.аз тука във Варна като карам колата се клатушка като пияна и само подскача като кенгуру от закърпваните улици и дупки колкото си искаш.а май месец бях в София за 1-2 дена-по тез павета получих сътресение на мозъка от друсане,виене на гуми  %) и т.н ама колата издържа.така че както ти казах за 95 хил.км даже е добре за БГ.ако си в Германия или някоя по-цивилизована държава и 190 000 ще те издържат ;D
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #197 -: Юни 15, 2012, 09:19:19 am »
Ачка,ако решиш да сменяш,се обади да ти кажа къде да ходиш с отстъпка да го направиш music

Ще ги сменям в Пазарджик. Цената е малко по-добра, а освен амортисьорите и тампоните им са за смяна (те поне се покриват от гаранцията)

за 95 хил.км даже е добре за БГ.ако си в Германия или някоя по-цивилизована държава и 190 000 ще те издържат ;D

В 100к км тест на Autobild Cee'd мина само с 1 изгоряла крушка. Ама нека заповядат да си тестват колите у нас  rofl

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #198 -: Юни 15, 2012, 09:20:55 am »


Ще ги сменям в Пазарджик. Цената е малко по-добра, а освен амортисьорите и тампоните им са за смяна (те поне се покриват от гаранцията)


Ех,пак намазваш нещо гаранционно bravo

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #199 -: Юни 15, 2012, 10:04:57 am »
Ачка,поемат ги до 50 000 км!
Вижте се с Пепи ;)

Митак не си прав, моите задни ги смениха на 75хил км
Понеделник живот и здраве влизам за ремонт на рейка...
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #200 -: Юни 15, 2012, 10:29:34 am »
Ачка,поемат ги до 50 000 км!
Вижте се с Пепи ;)

Митак не си прав, моите задни ги смениха на 75хил км
Понеделник живот и здраве влизам за ремонт на рейка...

Твоите преполагам са ги сменили щото са били от дефектната партидата за смяна. И 100 000 км да си минал пак щяха да ти ги сменят.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #201 -: Юни 15, 2012, 10:54:30 am »
Ачка,поемат ги до 50 000 км!
Вижте се с Пепи ;)

Митак не си прав, моите задни ги смениха на 75хил км
Понеделник живот и здраве влизам за ремонт на рейка...

Твоите преполагам са ги сменили щото са били от дефектната партидата за смяна. И 100 000 км да си минал пак щяха да ти ги сменят.
ok

8Q_1.6_16V_CVVT_EX

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Дръж здраво бръснача
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #202 -: Юни 15, 2012, 11:30:16 am »
И при мен задните ги смениха на гаранционното ТО / при по-малко от 45к км / - съгласно Сервизен бюлетин.
Поздрави и безаварийно.

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #203 -: Юни 15, 2012, 09:36:25 pm »
днес ходих до Шумен да ми видят алармата-оказа се че трябвало само да установят какво и има  а в друг сервиз да ми отстраняват проблема.180 км отиване и връщане за някаква си диагностика.на връщане звъннах на г-н Матев(който се води "гаранционна поддръжка") и му обяснявам че в сервиза аларми гаранционно не оправят имало си други фирми и само констатираха какво има изгоряло.каза следното: ще се обадя да чуя становището какво и има на въпросната аларма.и зачаках да ми се обади какво правим оттук нататък.звъня след 1 час и се оказва че колата още я били оправяли и не знаели какво и има.както и да е разясних му че аз като му се обадих първия път аз бях на път за Варна от 10 минути.накрая с триста зора даде телефонна на оторизирания сервиз който е за Варна-Импас - 56 и на който му се наложи да ходи директно там че с тоя образ нещо увърта  devil а Жорето друг път като казва сервизи да уточнява че до там пътя е с висока проходимост и е  не мяза на сервиз то докато отидеш дотам и си за смяна на цялото окачване ама някой ако иска да си пробва колата дали ще издържи по офроуд пътища да ходи. rofl да не говорим че приемната им и сервиза с 2 два гаража приличат на квартален автосервиз.отиди в сервиза в Бургас и там друго си казва-цивилизация и който ходи там да търси Георги Младенов-много любезен човек и разбран
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #204 -: Юни 21, 2012, 06:06:31 pm »
третия ми стоп е спукан както на някои от вас :) преди време ми казаха от сервиза - карай така докато изгори, ще ти го сменим гаранционно.
Е вече диодите започнаха да горят, колата е в сервиза и третия стоп трябва или да си го прекарам през застрахователя или да си го купя :)
Гаранцията на третия стоп не се признава, защото е спукан и диодите горят поради причината че е спукан
 crazy
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #205 -: Юни 21, 2012, 08:02:30 pm »
Жалко.... :(
Това ми прилича на параграф 22 от миналото - за да дойдеш (от провинцията) да живееш в София , трябва да работиш в София , а за да работиш в София трябва да живееш в София...
Затова в кодекса на труда си имаше буква "Ж" - жилище , жителство , женитба. :) :) :)
А по темата - или през застрахователя , или 257 лв. от джоба...
Ако ще минаваш през застраховател - дай на ЛС или тел. ok

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #206 -: Юни 22, 2012, 08:15:11 pm »
Жалко.... :(
Това ми прилича на параграф 22 от миналото - за да дойдеш (от провинцията) да живееш в София , трябва да работиш в София , а за да работиш в София трябва да живееш в София...
Затова в кодекса на труда си имаше буква "Ж" - жилище , жителство , женитба. :) :) :)
А по темата - или през застрахователя , или 257 лв. от джоба...
Ако ще минаваш през застраховател - дай на ЛС или тел. ok
Жорка - 350лв е по ценоразпис на КИА :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #207 -: Юни 23, 2012, 12:58:12 pm »
Явно са си разбрали дефекта, и е време да вдигат цената 8-)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #208 -: Юни 23, 2012, 05:18:16 pm »
Митак, въпроса не е в цената ... каквато и да е ще го сменя този стоп, защото само като си помисля че свети частично и ще се дразня.

Въпроса е друг - при положение, че аз много добре знам, че карам цяла зима само с КОНЦЕНТРАТ за -60 градуса, обясни ми как може да ми се спука стопа от кофти течност?
Работата е там, че самия дизаин на дюзата за водата прави предпоставка за задържане на течност там и за нейното замръзване - най-вече когато си в движение! ако щеш с концентрат и за -200 градуса си налей в казанчето, при положение че са 2-3 капки - замръзват от раз в движение...
Това си е малка недомислица от страна на производителя и самият този производител, когато вижда, че има масово напукани стопове от това - спира да ги приема като гаранционна рекламация :) обясниха ми, че изрично са казали, че това не се третира, като дефект подлежащ на гаранционна подмяна ...
надявам се все пак новия стоп, който ми сложат да е проектиран малко по-умно и да няма този дефект...  :-\

« Последна редакция: Юни 23, 2012, 05:20:01 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #209 -: Юни 24, 2012, 02:33:47 pm »
Много се надяваш :)