Автор Тема: Ремонти по гаранция  (Прочетена 248978 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #225 -: Август 19, 2012, 10:53:18 pm »
Кажи им в серрвиза,че си от форума music
Прати поздрави на Орхан crazy

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #226 -: Август 20, 2012, 12:51:36 am »
на 110хил. км влизам за подмяна на дясно каре ... при десен завой започна да трака ...

P.S. тракането изчезна само - каре не е сменяно
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 11:26:03 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #227 -: Август 20, 2012, 01:16:53 am »
Няма проблем и сам да си ги смениш - те се водят консуматив и не са по гаранцията. В шуменския сервиз няма да ти вземат скъпо - аз преди само там ходех , но сега не пътувам често и затова ги "пренебрегвам".
Ако ходиш там - много поздрави на Орхан и останалите - добре работят момчетата.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #228 -: Август 20, 2012, 07:52:49 am »
на 110хил. км влизам за подмяна на дясно каре ... при десен завой започна да трака ...
krivogled
Гадничко.Кое каре обаче?
Сподели после резултата

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #229 -: Август 20, 2012, 08:52:22 pm »
Нещо са ти малко километрите за каре,да не би маншона да е бил скъсан !

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #230 -: Август 21, 2012, 02:16:13 am »
маншоните не са скъсани, но при продължителен десен и остър завой се чува - "трак-трак-трак..."
изкарах доста километри из планините това лято и го чух как чука само в десен завой.
преди да ми направят рейката го бях чул това пак при десен завой, както и при много бързо спиране - от около 120 до 0. тогава в сервиза не го откриха какво е, но след като минах доста км. из планините и го чувах почти постоянно в десен завой - няма как да не го отстраня при положение, че ме чакат още поне 3000км след дни... и съм убеден, че е каре, само то чука по този начин.
не мисля, че е лагер, защото лагера вие, а не трака ...
« Последна редакция: Август 21, 2012, 02:18:41 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #231 -: Август 21, 2012, 11:00:48 am »
Ако не ти е проблем си погледни и накладките - вече не е "проблем" да се е образувал някакъв ръб в края на дисковете и да ти опират накладките.И при мен го чух при спускане при много резки завои (от Гоце Делчев към Сандански). Съобщих за това  в КМБ (там , където трябва) и след обстоен преглед се оказа , че не е каре (и аз си мислех за него) , а точно от спирачните дискове (ръбчето) и си карам така без проблем и без притеснение... 

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #232 -: Август 22, 2012, 07:45:35 am »
Моята стана на 52 000 км. До сега съм сменил само едната предна лява биалетка (в къщи) и то на 45 000 км.Нямам оплаквания от нищо,освен че имам едно притропване в кормилото по неравности......От къде се натяга рейката.....колата от 30к не е ходила повече в сервиз и е моя грижа ! Какъв е проблема с рейките които сте сменили...в смисъл вътре !


п.п Биалетки има в магазините колкото искаш за сеед...22 лв...обаче не помня за комплекта или едната.....май двете за 40 лв. бяха ! Работа за 10 мин.
като е твоя грижа колата вземи и си диагностицирай проблема.разглобяваш кормилото виждаш къде е проблема отстраняваш го и готово.И понеже не ходи в сервиз предполагам че и гаранцията ти е отпаднала при положение че и сам си си слагал и газовата.Моли се да не дефектира нещо по електрониката и датчиците че там гърмиш яко с частите.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #233 -: Август 22, 2012, 09:47:25 am »

като е твоя грижа колата вземи и си диагностицирай проблема.разглобяваш кормилото виждаш къде е проблема отстраняваш го и готово.И понеже не ходи в сервиз предполагам че и гаранцията ти е отпаднала при положение че и сам си си слагал и газовата.Моли се да не дефектира нещо по електрониката и датчиците че там гърмиш яко с частите.
[/quote]че те частите извън сервиза знаеш ли ,че са в пъти по-ефтини  music
Ронин,пеперудката ти хлопа 8-)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #234 -: Август 22, 2012, 10:45:20 pm »

като е твоя грижа колата вземи и си диагностицирай проблема.разглобяваш кормилото виждаш къде е проблема отстраняваш го и готово.И понеже не ходи в сервиз предполагам че и гаранцията ти е отпаднала при положение че и сам си си слагал и газовата.Моли се да не дефектира нещо по електрониката и датчиците че там гърмиш яко с частите.
че те частите извън сервиза знаеш ли ,че са в пъти по-ефтини  music
Ронин,пеперудката ти хлопа 8-)
[/quote]

е да по-евтини са ама ако няма алтернативна?кво прайм в случая.на баща ми му изгоря ланда сондата за сузуки гранд витара и нямаше точната алтернативната и се бръкна 420 лв за оригиналната в Сузуки.дори и в мгазините нямаха оригиналната т.е. марката с която работи сузуки.а да не говорим че за диагностика какво е изгоряло бръснат с 30-40 лв.да не говорим че ако попадне на калпаво гориво или менте горивен филтър и му се задръстят дюзите в оторизирания сервиз мисля че ще ги изчистят безплатно иначе ако си нямаш уредчето сам да си ги почистиш мисля че е 60 лв на дюза..аз това разбирам колата да не ходи в сервиз-всичко той сам да си прави-смяна на масла оправяне на горивната система ако дефектира,смяна на съединител ако е за смяна и т.н. а той тука пита какви били проблемите и със рейката.Ами като си е майстор да си ги оправя сам бре кво ще пита.е друг е въпроса дали се учи на занаят.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #235 -: Август 23, 2012, 11:11:42 am »
Хайде по леко моля.Защо да не пита човека?Теб какво ти дреме?Да не си собственика на сервиза на КИА и да те дразни, че не идва при тебе, защото се е отказал от гаранцията?Утре като ти свърши гаранцията нали и ти може да питаш.В крайна сметка форума е за взаимопомощ и споделяне на опит с автомобилите ни, нали?

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #236 -: Август 26, 2012, 08:55:24 am »
нямам нищо напротив да си я оправя сам ама като се пише на майстор сам да си открие проблема.и ние питаме за проблеми ама с цел да не ни излъже майстора в сервиза ако колат не е гаранционна а ако е да не би да е опасно.щом сам си сменя части и си я обслужва и и разбира да си я оправя.поне да каже дали се учи или вече се е понаучил.щом си слага сам газова значи ги чатка нещата така че да се оправя.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #237 -: Август 26, 2012, 09:02:04 am »
на 110хил. км влизам за подмяна на дясно каре ... при десен завой започна да трака ...

ако е каре мисля че ги пробват с щанга-леко го напъвт и виждат дали хлопа а може и по този начин полуоска да тестват ще те излъжа.едно от двете май беше
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Jblazeme87

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
  • Power user of KIA PRO`CEED
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #238 -: Септември 26, 2012, 08:11:21 pm »
Почти 11к км и ми смениха биалетка. write
и при мен така само , че карам бясно :)
1.6i 126bhp. EX vers. CWT :)

Twister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #239 -: Октомври 05, 2012, 10:07:16 pm »
Интересно.
Щрак-щрак,май за сервиз говори.
Отиди и пробвай 8-)

Снощи колата ( Kia Ceed 1.6 GDI DCT EX ) спа в Доктор Мотор Варна....... имах 4 въпроса към тях понеже колата е нова..... на 1000км е..... обадих се по телефона да ги попитам за следните неща които ми направиха впечатление/ме подразниха.... дали е нормално.
1) защо скоростната кутия трака като карам на задна ( най-лесно се проявява при почукване на педала за газта ), както и на 2ра скорост без да натискам газта и като минавам през някой неравност се чува същия звук ....... ( колата не се чува че се движи, но хората чуват това тракане и се обръщат да видят да не ги блъсна.... ) казвам че е от скоростната кутия защото при палене и при гасене се чува щракане от което в книжката пише че е от скоростната кутия и е нормално, но то е доста по тихо от колкото в моментите които описах. Вечер като се прибирам комшиите светват крушките да видят какво трака така :) ( еййй брат ми Семо мастиката - дъ мъстик мен , в гърция отиде, отърва се от това тракане - ТУТУРУТКА :) )
2) защо шофьорската вратата се отваря трудно... нещо заяжда малко
3) на шофьорската седалката висеше някаква пластмаса в края на тапицерията й..... не го знам какво беше...
4) фаровете треперят като минавам през неравности
При което ми казаха да посетя сервиза да ги видят на место, не знае ли нормално ли било или не......
Докато разтоварвах багажника понеже не ме бяха предупредили че трябва да оставя колата ( все пак се обадих по телефона за консултация, запазиха ми и час ), се оказа че доста от нещата в единия краи бяха мокри..... бях си измил сам колата по-рано през деня. И господина записа и това за проверка .... това стана 5)

Днес си взех колата при което:

за 1) тракането "не било притеснително"  ( абе да, не е притеснително ама ТРАКА )......... нищо нередно нямало, "всичко било на маркерки" по монтажа...... направили са 2 пъти тест драйв 2ма механици.... което ме подсеща в понеделник да звънна на господина и да го попитам какъв тест драйв са правили и как са успели да ми вдигнат средния разход от 9.4/100 на 10.00/100 за.... има няма 2км........ при положение че 5 пъти повторих как най-лесно да чуят тракането - като карат на задна или на 2ра БЕЗ ГАЗ ( за да не ми плющят колата по дупките.... същото тракане е и в дупка и на задна като карам и подавам-отпускам рязко газта и на 2ра без газ при неравност по пътя )   .....много ще им се сърдя ако са ми "изпържили" колата което едва ли е добре за кола на 1000км или ако е била запалена на място за да покаже такива стойности разходомера( което изрично пише в книжката да се избягва да стои на място запален автомобила ! ). А и като се сещам какъв е пътя около сервиза им..... дано не се наложи да изправям джанти....

при 2) и 3) вече всичко е О.К.

за 4) - фаровете , адаптивните светлини били така.... трепкали, нормално било

5) измили задната част на колата, пръскали с водоструйката ..... нямало вода.. ако пак съм забелязал подобно нещо да им се обадя отново... няма значение сигурно като съм отворил багажника е потекла вода от някъде вътре.... не я мия за 1ви път , за 1ви път се случва да е мокро. Забелязах друго,  колата беше измита само от зад ........ добре пръскаш нещо ..... намокри я цялата..... цялата колата прашна от гаража им само задницата прясно измита..... тъпо малко.... добре.... казаха ми "нищо не дължите за диагностиката и ремонтите" като вземах колата.... кажи ми там.... 10лв.....  като сте намокрили багажника за да се види дали тече, и се е наложило да измият целия автомобил.... разбирам... хората стоят там и им се плаща .... никой не е длъжен да ми мие колата гаранционно.... ама измии я като дойде човека да си я вземе на половина мръсна на половина мокра.....

както и да е :)

Ще се крия като минавам край хора, или през онези кръглите бабунки на пътя,  за да не гледат кой кара тази тракащата кола и това е :)

Надявам се да пише някой колега с такава скоростна кутия.... много ми е интересно и при него ли е така, че във Варна и в София не били виждали такава все още ( но казват, че било нормално... интересно ).