Автор Тема: Ремонти по гаранция  (Прочетена 245932 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #240 -: Октомври 05, 2012, 10:25:07 pm »
Щом те притеснява тракането,направи теста самият ти,придружен с техниците!
Ти знаеш кога се появява проблема най-добре!
За адаптивните фарове,те не трепкат,а се самонастройват според пътя и наклона на колата! Нормално е да се шашкаш,ако за 1-и път сядаш на кола с такива екстри crazy

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #241 -: Октомври 06, 2012, 07:13:16 pm »
предстои ми  1-во ТО на Киа Сиид 1.6 CRDI 115 к.с. и искам да попитам по принцип гледат ли като цяло по колата дали има нещо нередно около амортисьори,пружини дисковете на колелата и т.н. или си правят обслужването и ако нямаш оплаквания не преглеждат нищо.някой път като мина през дупка и натисна спирачка така тресе че все едно се е откачило нещо а то било от ауспуха rofl .поне така ми казаха като им звъннах в сервиза-било от вибрациите на ауспуха и опирал в купето
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #242 -: Октомври 07, 2012, 10:06:26 am »
...

Ще видим ако успея да си намеря някой 15" стоманени джанти със 195/65 гуми..... съм почти сигурен че доста ще намалее проблема с фаровете както и със скоростната.... в момента с 225/45/17 е доооста чуствителна към пътната настилка.... всичко се усеща.


Зимните ми гуми са на такива джанти. Проблема е че не са в града но към края на месеца ще са, така че може да се пробва  8-)


предстои ми  1-во ТО на Киа Сиид 1.6 CRDI 115 к.с. и искам да попитам по принцип гледат ли като цяло по колата дали има нещо нередно около амортисьори,пружини дисковете на колелата и т.н. или си правят обслужването и ако нямаш оплаквания не преглеждат нищо.някой път като мина през дупка и натисна спирачка така тресе че все едно се е откачило нещо а то било от ауспуха rofl .поне така ми казаха като им звъннах в сервиза-било от вибрациите на ауспуха и опирал в купето

По принцип трябва да гледат, дали го правят е друг въпрос. За вибрациите на ауспуха лека е нов тампон, сменял съм , удоволствието е 70 лв. и не беше по гаранция. Дано на теб ти го сменят безплатно.

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #243 -: Октомври 30, 2012, 05:33:38 pm »
първо ТО на Киа Сийд 1.6 CRDI цена 384 лв с ДДС в Киа  Бургас.В смяната дори са включили и горивен филтър кото е малко странно защото  се сменя на около 30 000-35 000 но това включено в цената и смешна сума е екстра все така да ми го сменят
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #244 -: Октомври 30, 2012, 06:11:31 pm »
А какво друго са ти сменили или написали, че са сменили  :)

Защото на тези километри дават, че трябва да се смени - масло, маслен филтър, въздушен филтър, филтър климатик, спирачна течност /съединител/ - с труд близо 500лв. Това е информация от КМБ.

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #245 -: Октомври 30, 2012, 06:16:09 pm »
А какво ибщо има това с ремонти по гаранция ?

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #246 -: Ноември 03, 2012, 07:13:03 pm »
Похвала и огромна благодаря за сервиза на Хюндай на Околовръстното!

Днес решиха проблем, който 4 години сервиза на КМБ така и не успя да отрие и отстрани или не им се занимаваше с мен. В допълнение получих супер качествено обслужване и много приятен престой докато преглеждаха колата.

Проблема бе похлопването, което имаше в задната част. Вече и тихо и липсва такова.

п.п. Кой ли има нужда от дълга (маркетингова) гаранция, когато проблемите не му се решават.

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #247 -: Ноември 03, 2012, 07:16:27 pm »
Развали си гаранцията от КМБ и отиде в Хюндай или си извън гаранция вече?

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #248 -: Ноември 03, 2012, 07:22:35 pm »
С КМБ се разделих щастливо преди време, след като ми писна де се подиграват и де ме правят на глупак. Сега, аз избирам кое е най-добро и подходящо за колата. Не робувам вече на скъпите им ТО и неадекватното отношение.

Междудругото много хора карат Киите си в сервиз на Хюндай, и днес разбрах защо ;D

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #249 -: Ноември 03, 2012, 07:59:16 pm »
Питам те, защото исках да науча дали като бъдещ собственик на KIA мога да си обслужвам гаранционно колата в Hyundai.
Попитах ги в сервиза на Околовръсното, но ме пратиха за зелен хайвер, т.е. един вид ми казаха, да си правя колата там от където съм я купил.

Този отговор го получих от Людмила Манолева - Началник Отдел резервни части и гаранции.
Всичко това на мен ми е много странно, защото KIA/Hyundai са едно цяло и гаранцията е международна. Отделно ако вместо се правят на интересни, може да измислят начин да обслужват гаранционно и KIA което ще им доведе още клиантела, но както и да е.

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #250 -: Ноември 03, 2012, 08:07:10 pm »
Така е, Кия/Хюндай са едно цяло, но не и в България. Гаранционно, може да си обслужващ колата единствено в КМБ. Всяко отклонение от това си е твой избор. Мога само да добавя, че всеки мой досег със сервиза на Кия ми е коствал винаги нерви, а решение на проблем съм получавал след третото писмо към управителя на КМБ, но е това вече не работи.

Но трябва да се мисли във перспектива, т.е.ако мислиш и следващата ти кола да е Кия следвай гаранцията. Но не се надявай, че един ден, когато решиш да си смениш колата с нов модел на Кия, те ще ти изкупят старата. При тях това не работи, знам го от личен опит.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #251 -: Ноември 03, 2012, 08:30:52 pm »
Нека се опитам да перефразирам Pro style:
Обслужването на КИА в Хюндай не е гаранционно, а по желание на клиента. Тоест заплащаш си частите и труда, но поне става от първия път, за разлика от гаранционното обслужване в КМБ, където може (на теория) да не се заплаща, но и проблема ти не се решава и се налага да ходиш няколко пъти и да губиш време и да късаш нерви.

Така ли да го разбираме?
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 08:32:31 pm от rmk »

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #252 -: Ноември 03, 2012, 09:30:04 pm »
Както писах в предните постове ремонта е извън гаранция, тъй като реших да не ползвам "яката" гаранция на КМБ.
Цената, която платих в Хюндай за отстраняването на проблема, който колата имаше и не бе решен години от официалния сервиз ми струва само BGN 18. Проблема се оказа елементарен и Хюндай отдавна има предписание за неговото отстраняване, за разлика от Кия.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #253 -: Ноември 04, 2012, 11:08:51 am »
Страхотно, дано някой от КМБ, чете и най-важното да си извади поука.

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #254 -: Ноември 04, 2012, 09:00:08 pm »
Подкрепям pro style, аз също чакам КМБ да ми сменят нещо по окачването което го покрива гаранцията вече почти месец.