Автор Тема: Ремонти по гаранция  (Прочетена 245650 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #285 -: Февруари 04, 2013, 02:01:01 pm »
Пробвай първо при киа,после при застрахователя ;D

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #286 -: Февруари 04, 2013, 11:46:09 pm »
Ако са бомбички по боята - първо в КМБ , но ако са следи от камъчета - първо при застрахователя...

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #287 -: Февруари 13, 2013, 09:48:43 pm »
Утре ще се пробвам да влезна в сервиза по спешност. Днес колата се побърка, таблото свети като дискотека, отключва си и се заключва сама в движение. Предполагам, че някой датчик е дал фира, дано да не е нещо сериозно и най-вече да успеят да диагностицират бързо проблема.

п.п. Преди да отида в сервиза погледнах от любопитство и се оказа датчика на предния капак, тъй като е счупен, колата се отключва и заключва сама по време на движение, а при неравности постоянна дава грешка и присветва лампата за отворен капак.
Сега гърся подобен бутон и ще си се го сменя сам, тъкмо няма да бия път до сервиза.
« Последна редакция: Февруари 14, 2013, 01:10:28 pm от Pro style »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #288 -: Февруари 15, 2013, 04:49:25 pm »
Утре ще се пробвам да влезна в сервиза по спешност. Днес колата се побърка, таблото свети като дискотека, отключва си и се заключва сама в движение. Предполагам, че някой датчик е дал фира, дано да не е нещо сериозно и най-вече да успеят да диагностицират бързо проблема.

п.п. Преди да отида в сервиза погледнах от любопитство и се оказа датчика на предния капак, тъй като е счупен, колата се отключва и заключва сама по време на движение, а при неравности постоянна дава грешка и присветва лампата за отворен капак.
Сега гърся подобен бутон и ще си се го сменя сам, тъкмо няма да бия път до сервиза.
При мен този датчик го шунтираха докато чакаме да дойде нов
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Lambrev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #289 -: Февруари 15, 2013, 09:04:03 pm »
От днес и аз да се похваля с нови задни амортисьори :)))
За около 30-ина мин. ми ги подмениха в сервиза в Пз.
След смяната хлопането и тропането отзад вече го няма.
Проблема със дразнещото скърцане отпред в дясно на таблото го реших по съвета на колегата Митето, с подлагане на едно картонче, но след като загрее скърцането отново се появява, но малко по лекичко, явно ще се наложи така да си карам :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #290 -: Февруари 15, 2013, 09:35:55 pm »
смени картончето с презервативче crazy

YANCHO71

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #291 -: Февруари 16, 2013, 09:39:41 am »
Пробвай с едно парче от черен бензинов маркуч.Ефекта е поразителен. ;D ;D

gog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #292 -: Февруари 18, 2013, 02:02:24 pm »
Проблема със дразнещото скърцане отпред в дясно на таблото го реших по съвета на колегата Митето, с подлагане на едно картонче, но след като загрее скърцането отново се появява, но малко по лекичко, явно ще се наложи така да си карам :)

ха! колега, къде го подпря това картонче че и при мен го има същия дразнещ проблем, но така и не мога да го хвана кое точно скърца ?

Lambrev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #293 -: Февруари 22, 2013, 04:55:52 pm »
Ами картончето го "подпъхнах" на няколко сантиметра от датчика за светлината, който се намира от дясната страна, в смисъл точно пред седалката до шофьора и сякаш това скърцане понамаля, но звукът е много странен, сякаш вътре нещо се е откачило и при вибрации започва да бръжди.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #294 -: Февруари 22, 2013, 10:34:27 pm »
Ами картончето го "подпъхнах" на няколко сантиметра от датчика за светлината, който се намира от дясната страна, в смисъл точно пред седалката до шофьора и сякаш това скърцане понамаля, но звукът е много странен, сякаш вътре нещо се е откачило и при вибрации започва да бръжди.
точно ;)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #295 -: Март 08, 2013, 09:10:46 pm »
Пробвайте на друга температура на парното / климатика да видите дали спира това бръждене. Примерно на Макс или на Мин.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Lambrev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #296 -: Март 13, 2013, 05:24:13 pm »
Аз лично съм забелязал, че това бръждене започва да се чува след като колата загрее, в смисъл след като парното започне да духа топло, но не съм пробвал с мин. или макс. на температурата.

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #297 -: Април 30, 2013, 09:35:09 pm »
Да се разпиша още веднъж тук за инцидентно ремонтче. Та, светна ми Airbag  и изчезнаха външната температура и клаксона.
Установи се че, е за смяна лентов кабел във волана. След подмяната -пак греда !!! %) След подробно обследване се оказа че, мишки или плъхове са изяли (къФ ли глад ги е гонил) няколко кабела под акумулатора. Вече всичко си ОК ;D ;D ;D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #298 -: Април 30, 2013, 09:42:13 pm »
Е сложи отрова отдолу де

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Ремонти по гаранция
« Отговор #299 -: Май 01, 2013, 12:59:39 pm »
малко не по темата ама даваха по една телевизия вчера как се разпродават части втора употреба и като свалят задната седалка за продажба  отдолу имало доста място  и какво да видт мишка си спретнала гнездо ама от горещина ли от какво не знам умряла че ори изсъхнала абе станала на хербарии.чудно как не е миришело на мърша.така че редовно колите редовно трябва да се проверяват за такива неща
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)