Автор Тема: демпферен маховик-круиз контрол  (Прочетена 9033 пъти)

jorkata.bg69

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
демпферен маховик-круиз контрол
« -: Март 20, 2020, 12:17:53 am »








здравейте колеги.преди два месеца си купих kia sportage3 crdi 2012г.2.0 - 136кс. ходих да я взема от гермония.и то от представителство на киа .  там казаха че автомобила е в топ състояние и е на реални 115000км. даже и не искаха та чуят за пазарлък на цена.в крайна сметка имаше сделка. доволен и щаслив си тръгнах за България.но не може всичко да е в розово. след първите 300км или поне тогава го чух, при работещ на место двигател, на ниски обороти се чу някакво тропане ( лопане) при подаване на газ изчезва. реших,че няма да е сериозно и продължих .след изминаване на 2000км до БГ .тропането се увеличи не много. по време на патуването отказа да работи авто пилота,и индикацията за препорачителна предавка също изчезна.тук ходих до сервиз на киа.от там ми казаха,че тропането е от демпферен маховик и оригинален е около 4600лв. за другите проблеми даже и не питах.явно ще се сменя но не мисля да е в киа. за авто пилота и индикацията за предавка ако някой е имал тези проблеми и ги решил моля да сподели. от цялата работа разбраш,че и германците не са съвсем коректни.


mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: демпферен маховик-круиз контрол
« Отговор #1 -: Март 20, 2020, 12:40:20 am »
Привет.
За инидикация за смяна на предавка, ако съдим по Сиида, трябва на скоростната кутия да има датчик за неутрална скорост. Смяна.
За автопилота, електричар да провери двете машинки, над педала на съединителя и над педала на спирачката. Втория е с две положения.
За съединителя сте прав.
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: демпферен маховик-круиз контрол
« Отговор #2 -: Март 20, 2020, 11:15:28 am »
Добро утро, навсякъде по света човека е преди всичко човек после е някаква народност и ако може да излъже ще го направи. Не вярвам автомобил на 100хил  да има проблем с демпфер, но знае ли човек. Един от най добрите уреди за връщане на километри е немски те не са го измислили за да го продават на други държави. Съжалявам за късмета ти , ако не е тайна може ли да споделиш цената на която я купи. То в Европа не останаха европейци. Навремето като учех английски ми казваха че това не се произнася така а така , сега в една реклама по телевизията една дума я казват по три начина и все било вярно а на нас ни пишеха двойки за това неправилно говорене абе света се обърка и само неандерталци по улиците.
PS като ти гледам ника може и да сме набори , не си написал в профила от къде си.
« Последна редакция: Март 20, 2020, 11:48:19 am от Plam_69 »

jorkata.bg69

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: демпферен маховик-круиз контрол
« Отговор #3 -: Март 20, 2020, 09:15:46 pm »
здравейте колеги.благодаря за отговорите. за съжаление и аз смятам,че няма логично мислещ чожек да повярва,че автомобил на 115000км да хвърли демпфер.цената която платих е-8900евро.без разходи за застраховка, номера и гориво. според вас,разход на гориво 7.3л.-дизел на 100км. извън градско при скорост 130 km\h макс нормално ли е ?

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: демпферен маховик-круиз контрол
« Отговор #4 -: Март 21, 2020, 02:48:11 pm »
За тропането нищо не мога да кажа особено без да съм го чул. Колкото до липсващата индикация за препоръчителна предавка и автопилот и двете неща спират да работят ако се развали датчика за отпуснат съединител. На педала на съединителя има две контакторчета (бутончета). Едното е за докрай натиснат съединител и според него работи стартера (ако това се развали няма да можеш да завъртиш и съответно запалиш). Другото контакторче е за докрай отпуснат съединител и ако то не работи - не работи препоръчителната предавка и автопилота. А може и просто кабелчето на контакторчето да се е разкачило. Легни и огледай.
« Последна редакция: Март 21, 2020, 02:54:56 pm от rmk »

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: демпферен маховик-круиз контрол
« Отговор #5 -: Март 21, 2020, 04:10:45 pm »
Разхода ти е нормален според мен и моята гори от този порядък макар че е автомат , но разхода зависи много от това как тръгваш . Ако потегляш по плавно ще намалее.