Автор Тема: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW  (Прочетена 15118 пъти)

irikaаааа

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« -: Април 01, 2020, 09:22:03 am »
Здравейте,решил съм да сменям колата с ProCeed или Ceed SW 2018-2019 7степеннен автоматик бензин или дизел.Моля за мнения -разход,комфорт  слабости на модела. Благодаря ви предварително

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #1 -: Април 01, 2020, 04:29:42 pm »
Вие ще купувате нов автомобил :) Какви слабости търсите? Двигателите на КИА са 200 вида. Моята на 6-та година започна да харчи масло и влезе по гаранция за ремонт на двигател. Докато колата е със седем или десет години гаранция, никакво значение няма.

irikaаааа

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #2 -: Април 01, 2020, 05:00:07 pm »
 Гаранцията е ясна, но не ми се виси по сервизите.До колкото виждам двигателите са 1,4 бензин и 1,6 дизел. Какъв им е разхода ,мнения за автоматичната скоростна кутия

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #3 -: Април 01, 2020, 06:52:56 pm »
Разликата бензин дизел на автомат си е сериозна. В никакв случай не е икономична, освен ако не е за дълги трасета. В градски условия заложете за бензин 10-15л/100км. Дизел 6-10л/100км  crazy

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #4 -: Април 01, 2020, 07:42:11 pm »
XCEED, 1.4 t-gdi, MT, 9.5-10 софийско градско, 6 - 6.5 извънградско. Дърпа достатъчно добре. В част от мненията в английски форуми няма добри отзиви за автомата. По случайност преди месец, в квартала видях един господин с  сийд 1.4 автомат, и се заговорихме. 25,000 км. 1 год. я карал, доволен е ,  среден разход 7.5-7.8, градското му било само да излезе/влезе от София.

Има и 1.0 и 1.6 бензин... мощности от 100 до 204 к.с.... каквото ти хареса...
« Последна редакция: Април 01, 2020, 07:46:59 pm от mancho »
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

irikaаааа

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #5 -: Април 02, 2020, 08:22:40 am »
Благодаря на всички отзовали се

Karkelanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #6 -: Април 02, 2020, 10:21:50 am »
Здравейте, аз взех Proceed 1.4 T-GDI.Достатъчно е динамична и мотора е добре за това шаси.Наистина в английските форума всички казват че 1.6 204 коня е по-добрият мотор, но зависи за какво ще изполваш колата.Автоматът-роботът е приятен с приемлива скорост на смяна.Разходът ми за 500км до сега е около 7,2л/100км, като 80% е градско шофиране.При малкото ми извънградско съм сигурен че ще падне под 6л/100км.Конфортът за мен е на високо ниво,тихо и леко вози, дори и по неравен път при 18 цола джанти.Същото време се усеща стабилна.Екстрите са супер много, които при друг автомобил от този сегнент цената щеше да е по две.Колата е приятна за ежедневна и семейна употреба.На децата им е супер добре на задните седалки - даже на тях има подгрев.
При Ceed SW багажникът е доста по-голям и поради липсата на скосяване е по-просторна отзад, но пък визията Proceed е страхотна.
« Последна редакция: Април 07, 2020, 08:28:42 am от Karkelanov »
2020 ProCeed 1.4 T-GDI GT-line White Deluxe

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #7 -: Април 02, 2020, 12:17:09 pm »
Разликата бензин дизел на автомат си е сериозна. В никакв случай не е икономична, освен ако не е за дълги трасета. В градски условия заложете за бензин 10-15л/100км. Дизел 6-10л/100км  crazy

Кой е този танк, който харчи 15 литра на 100 км?:))) В софийските задръствания повече от 9 не ми е показала по компютър

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #8 -: Април 03, 2020, 09:02:31 am »
Разликата бензин дизел на автомат си е сериозна. В никакв случай не е икономична, освен ако не е за дълги трасета. В градски условия заложете за бензин 10-15л/100км. Дизел 6-10л/100км  crazy

Кой е този танк, който харчи 15 литра на 100 км?:))) В софийските задръствания повече от 9 не ми е показала по компютър
  rofl

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #9 -: Април 03, 2020, 09:11:46 am »

А и да пресмяташ икономията на един автомобил само в гориво, е доста наивно :) А сментнете обслужване, консумативи. Да не говорим, че повечето дизели, ако се карат повечко в градско, имат проблеми с ЕГР, катализатори, смесване на гориво в маслото. Разбира се, спорът е вечен и фен на дизел няма как да го убедиш, че бензинът е по-добрият избор :)

Karkelanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #10 -: Април 03, 2020, 11:45:46 am »
Аз пък до сега съм имал и бензинови и дизелови автомобили и да Ви кажа често разлика не видях същественна.Всички съм ги карал по около 100 000км.Всеки си има плюсове и минуси и като теглиш чертата накрая излиза едно и също.От съединител не можеш да спестиш вече - всички за демферни.Вече почти всички съвременни коли са с турбо - не пестиш и от там.Дюзите и при двете горива са еднакво скъпи.EGR и DPF компенсират по-ниския разход на дизела.Бензините пък повече горят масло.Та няма разлика накрая 8-)
2020 ProCeed 1.4 T-GDI GT-line White Deluxe

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #11 -: Април 03, 2020, 09:10:24 pm »
Всички по веригата са навързани.  rofl
Едните винаги гледат другите crazy
Само тея на газ не им дреме много  %)

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #12 -: Април 04, 2020, 05:11:08 pm »
Колега какви мнения очакваш да има? Питаш за кола на 1-2год. Все още няма изградени мнения за модела

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #13 -: Април 08, 2020, 09:31:56 pm »
Моят ProCeed е 1.6 T-GDI DCT (GT - 204к.с.) и малко впечатления за първите 2000 км, и с леко сравнение с предишната ми Carens (1.6 GDI).

1. Разход - магистрално (темпомат 110-120км/ч) - 6.2; смесено 7.0 - 7.5 (това по борд). Странното, е, че по колонка и метод ''пълно-пълно'' ми дава по-нисъки стойности. При Carens-а обикновено нямаше разлика в стойностите.
2. Окачване - доста по-твърдо и стабилно от Carens. Не знам дали заради някоя от многото системи за безопастност или просто, защото е с доста по-нисък център на тежестта, но през цялото време колата седи като ''нивелирана''  :P . Дори в остър завой и по-висока скорост няма люшкания или клатения.
3. Комфорт на движение - по-шумна е от Carens. Комбинацията от по-големи гуми (летни 18'' Michelin Pilot Sport 4) и по-нисък клиренс води логично до по-шумен интериор ..... при по-високи скорости особено (а, може и да е от това, че по-честичко съм в най-лявата лента, докато с Carens-a това се случваше рядко ;-)).
4. Двигател - много приятен, много пъргав и гъвкав (максимален въртящ момент започва от 1500об. и държи плато до 4500), много ''зареждащ/наелектризиращ'' звук (особено в Sport mode).
5. Скоростна кутия - dual-clutch - много гладка смяна на предавки. От Киа ми пратих съобщение, че трябва да я закарам да ъпдейтнат софтуера на скоростната кутия, за да се избегнело ''замисляне/hesitation'', което се появявало понякога. Досега нищо такова не съм усетил (но пък и съм минал само 2000км), така че да видим ще има ли разлика след ъпдейта.
6. Интериор - много високо ниво на изработка с любов към детайла - червени шевове по волан и седалки, алуминиевите ''пера'' на скоростите и педалите, D-образния волан, стъкления таван, LED светлините, LED в интериора и т.н. Доста дълъг списък. Навсякъде алуминий, кожа и висококачествена пластмаса. Като се замисля, докато избирах ''следващата'' кола не срещнах друга оферта, коята да предлага толкова много за парите си.
7. Удоволствие от каране - несравнимо  ;D

Обмислях и Ceed SW, заради по-големия багажник, но чисто естетически ProCeed по ми допада и радва окото, а и за комбито не се предлага 1.6 Т-GDI.

Успех при избора!

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: препоръки и мнения за ProCeed, Ceed SW
« Отговор #14 -: Април 09, 2020, 10:13:15 pm »
Thor@ ами вие имате GT с най-мощния двигател при Ceed :)
Двете коли нямат база за сравнение :)