Автор Тема: Самоактивиране на спирачките на Ceed 2009  (Прочетена 5277 пъти)

oleg_byrd

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте колеги, от скоро имам KIA Ceed 1.4 бензин от 2009, 109 коня . Имам следния проблем, понякога по време на движение сами се задействат предните спирачки, като се това се усеща при движение по инерция. Дисковете са топли, като обикновено десния е доста по-топъл от левия. Ходихме на диагностика, имаше грешка при тракшън контрола, която отстранихме с калибриране позицията на кормилото, но проблемът си остана. Сменихме накладките, акумулатора и в последствие ни препоръчаха да махнем бушоните на ABS и ESP. Проблемът си остана и като се задействат спирачките, спирам колата, гася, пак паля и след това отпускат.

Не срещнах подобен проблем във форума. Моля помогнете.

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Самоактивиране на спирачките на Ceed 2009
« Отговор #1 -: Април 13, 2020, 08:48:43 pm »
Здравейте колеги, от скоро имам KIA Ceed 1.4 бензин от 2009, 109 коня . Имам следния проблем, понякога по време на движение сами се задействат предните спирачки, като се това се усеща при движение по инерция. Дисковете са топли, като обикновено десния е доста по-топъл от левия. Ходихме на диагностика, имаше грешка при тракшън контрола, която отстранихме с калибриране позицията на кормилото, но проблемът си остана. Сменихме накладките, акумулатора и в последствие ни препоръчаха да махнем бушоните на ABS и ESP. Проблемът си остана и като се задействат спирачките, спирам колата, гася, пак паля и след това отпускат.

Не срещнах подобен проблем във форума. Моля помогнете.
Странен проблем. Вероятно се касае за проблем в електрониката, ако си сигурен че се задействат спирачките и то само предните. В кой град си колега?
« Последна редакция: Април 13, 2020, 08:52:36 pm от mihr »

oleg_byrd

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Самоактивиране на спирачките на Ceed 2009
« Отговор #2 -: Април 14, 2020, 08:18:45 am »
От Благоевград съм колега и аз така мисля, че е от електрониката. Освен това и заключването на вратите прави проблеми когато си иска. Интересно ми е, дали някой друг е имал такива проблеми и как ги е решил.

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Самоактивиране на спирачките на Ceed 2009
« Отговор #3 -: Април 22, 2020, 06:04:44 pm »
От Благоевград съм колега и аз така мисля, че е от електрониката. Освен това и заключването на вратите прави проблеми когато си иска. Интересно ми е, дали някой друг е имал такива проблеми и как ги е решил.
За заключването на вратите знам, че може да се регулира и изключва. Но по-големият проблем ти е самоактивирането на спирачките. Ако беше в София да ти предложа един майстор да опиташ при него, но в Благоевград не знам. Дори и да имаш желание да се разходиш до София, сега с карантината пак не става

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Самоактивиране на спирачките на Ceed 2009
« Отговор #4 -: Април 24, 2020, 10:53:39 pm »
Не съм много сигурен но може проблема да идва от някви сензори на автоматичната ръчна. Там ка кму се викаше май  беше асистент при потегляне от наклон.

kosta2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Самоактивиране на спирачките на Ceed 2009
« Отговор #5 -: Април 26, 2020, 07:50:38 pm »
Здравей, колега. Имах същият проблем с колата. При десен завой, при спускане по стръмен път с десен завой или при по-рязко ускорение след десен завой, понякога ми се самозадействаха спирачките за кратко. Оказа се ,че според електрониката на колата, воланът е бил 45 градуса в ляво. При мен обаче, след калибрирането му, проблема изчезна. Изчезнаха и грешките, който записва: С1260 - сензор за управление на волана;С1623 - датчик волан; С1520 - ключ на съединителя и С1513 - ключ на спирачката. KIA Ceed 1,4 бензин 2010, 90 к. с.