Автор Тема: Проблем с палене  (Прочетена 9947 пъти)

ivanov87

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Проблем с палене
« -: Април 14, 2020, 01:49:00 pm »
Здравейте, карам KIA Sorento 2,5 CRDI 140 к. с. 2005 г. Миналото лято смених акумулатора и в момента съм със FERA PowerBOX SPECIAL 91 Ah/740 A по които не виждам да има око което да свети някакъв цвят. След като сложих този акумулатор колата започна да пали леко по трудно. Последните няколко пъти колата пали много трудно първи път и след това си пали както обикновенно със леко замисляне. Ходих при човека от които закупих акумулатора той го замери и каза, че е със леко паднал волтаж. Даде ми зарядно да го зареждам цяла вечер, на другата сутрин колата запали без проблем и като отидох при него ми каза, че тъй като карам колата 2/3 пъти в седмицата на късо разстояние акумулатора не можел да си възстанови зарда и трябвало каране поне 10/15 км. за да се случи това. При запалване на колата за да си тръгна ми каза, че не му харесвало лекото замисляне и можело да си ремонтирам стартера скоро. Колата стои в гараж и по таблото и не светят никакви лампички. Интересува ме дали акумулатора с които съм в момента е подходящ за колата ми или да търся проблема другъде.

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Проблем с палене
« Отговор #1 -: Април 14, 2020, 08:23:00 pm »
Ми колега, най елементарното е - вземи от някой познат акумулатор и пробвай...или сутрин от работеща кола, пусни едни кабели и виж как
ще запали.
Кара Киа Соренто 2006, дизел

ivanov87

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Проблем с палене
« Отговор #2 -: Април 15, 2020, 02:00:19 pm »
Ми колега, най елементарното е - вземи от някой познат акумулатор и пробвай...или сутрин от работеща кола, пусни едни кабели и виж как
ще запали.

Това мисля и да направя имам приятели със такива коли.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем с палене
« Отговор #3 -: Април 15, 2020, 04:55:52 pm »
На баща ми колата също палеше от 3-4 път. Казаха ми , че акумулатор е добре да се зарежда веднъж на няколко месеца със зарядно, защото зимно време алтернаторът не успява напълно да зареди.  Купих му едно зарядно за 65 лв. и след зареждането, автомобилът пали отраз. Не съветвам кола, която има съмнения за проблеми в паленето, да се подава и приема ток от друго превозно средство. Възможно е да има утечка, която да направи огромни поразии по електрониката и на двете коли . Хубаво е да подадете ток с акумулатор отговарящ на кубатурата и мощността на атомобила.

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Проблем с палене
« Отговор #4 -: Април 15, 2020, 09:21:19 pm »
Донякъде си прав, това с утечката е идея. Нека колегата ако знае как и има мултицет да замери. Най интересното е, че се оказа че имам познати, които имат по 2 коли, но няма зарядно за акумулатор. За мене, всеки сбственик на автомобил трябва да има - на пазара има доста богат избор. :)
Кара Киа Соренто 2006, дизел

ivanov87

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Проблем с палене
« Отговор #5 -: Април 16, 2020, 11:03:49 am »
Ще проверя и за утечка, но доколкото говоря с майстори акумулатора идва слаб за тази кола.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем с палене
« Отговор #6 -: Април 16, 2020, 04:54:11 pm »
:) Е, Вие  на око ли купихте този акумулатор? Не взехте ли  със същите характеристики, като стария?

ivanov87

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Проблем с палене
« Отговор #7 -: Април 16, 2020, 08:16:36 pm »
:) Е, Вие  на око ли купихте този акумулатор? Не взехте ли  със същите характеристики, като стария?

Продавача ми каза, че от този акумулатор ще остана много доволен и аз го купих. Просто не е имал по мощен тогава и за да не ме изтърве като клиент ми го пробута.

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Проблем с палене
« Отговор #8 -: Април 16, 2020, 08:59:22 pm »
В Аутодата, за тази кола дават акумулатор 80а/ч. Значи си ОК. Като работи замери дали зарежда динамото. Ще ти кажа, аз как си изпатих - на предишната ми кола се набутах за Варта 62 а/ч - 270 лв дадох преди 4 год. Точно си изкара гаранцията от 3 год. и на 2 месец след това умря. От тогава съм се зарекъл, само български да си купувам... За тези пари 3 бр. Монбата щях да си купя, и да изкарам доста повече. devil
Кара Киа Соренто 2006, дизел