Автор Тема: Дилема  (Прочетена 15789 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Дилема
« -: Май 12, 2008, 05:25:14 pm »
Здравейте,

смятам да си купувам КИА Сиид. Дилемата ми е дали да е 5 врати или 2 врати. Не съм женен и не смятам да возя 5 човека в колата през цялото време.
Също така съм се спрял на 1.4 двигателя, при това твърдо.
Искам мнение по въпроса за поддръжката на този мотор.

Искам да питам също някой има ли представа какво е окачването на колата и има ли разлика при Ceed и ProCeed.
Също така и какъв разход на гориво дава с този мотор при "софийско" шофиране.

Поздрави на всички!  ;D
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

eowyn

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Metal angel with daemons inside
Re: Дилема
« Отговор #1 -: Май 12, 2008, 08:02:30 pm »
Мога да дам само мнение по отношение на вратите, защото от другото не разбирам.
Та като малка ме возеха в ЗАЗ  :) с две врати. От тогава съм намразила двуврати коли и държах задължително нашата да е с 4-5, макар че ще се возим само двама. Просто 5те врати са изключително удобство.
Успех :)
п.с. Ние планираме и бебе, така че кола с две врати е абсурд, трябва да съм акробат, за да сложа столче  на кола с две врати, но това е гледна точка, която още не те засяга явно  :P

Колкото повече я карам тая кола, толкова повече и се кефя! - личният ми шофьор :)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Дилема
« Отговор #2 -: Май 12, 2008, 08:10:05 pm »
Мога да дам само мнение по отношение на вратите, защото от другото не разбирам.
Та като малка ме возеха в ЗАЗ  :) с две врати. От тогава съм намразила двуврати коли и държах задължително нашата да е с 4-5, макар че ще се возим само двама. Просто 5те врати са изключително удобство.
Успех :)
п.с. Ние планираме и бебе, така че кола с две врати е абсурд, трябва да съм акробат, за да сложа столче  на кола с две врати, но това е гледна точка, която още не те засяга явно  :P

определено в момента бебета не ме интересуват  :P
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

NGogo

  • Почетен член
  • Новак
  • *****
  • Публикации: 32
  • КАРА, когато му пуснат да кара
Re: Дилема
« Отговор #3 -: Май 12, 2008, 08:57:09 pm »
Има разлика междy Ceed с ProCeed, Pro-то вози малко по твърдо (Ceed-a по принцип вози твърдо).
На ProCeed са големи и тежки двете врати. Аз предпочирам 5, защото все ще се наложи да караш повече от 1 и колана на Pro-to е на 2 ръце разстояние. ;)

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Дилема
« Отговор #4 -: Май 12, 2008, 09:04:41 pm »
Аз пък мисля, че ProCEED 1.4 е пълна излгация. Ако е ProCeed нека да е мощен, иначе няма смисъл, хубаво купе, слаб мотор ::)
Love is suicide!

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Дилема
« Отговор #5 -: Май 12, 2008, 09:31:40 pm »
Това което аз знам е че просийд е с 30 мм по-нисък. Предполагам че ще вози по-твърдо. И задължително трябва да се вземе със 17-ки (поне 16") или после да се купят че без лята джанта изглежда отчайващо (виждал съм в шоурума такава  :'()

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Дилема
« Отговор #6 -: Май 12, 2008, 09:54:19 pm »
Окачването на всички cee`d-ове е еднакво. Разликата е в настройките, и при това не много голяма. Аз не усетих разлика във возенето на pro и d5 вариянтите. Да знаеш, че на 2вратата коланите са адски неудобни за взимане. Това е :)
Skype: Slumky

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Дилема
« Отговор #7 -: Май 12, 2008, 10:15:42 pm »
Окачването на всички cee`d-ове е еднакво. Разликата е в настройките, и при това не много голяма. Аз не усетих разлика във возенето на pro и d5 вариянтите. Да знаеш, че на 2вратата коланите са адски неудобни за взимане. Това е :)
Хапсолютно верно е за окачването и оборудването 8)

Вземи си с 5 врати,че на проссида бързо ще увиснат големите и тежки врати.Ела на някоя среща да видиш как се държи вратата >:(
« Последна редакция: Май 13, 2008, 09:51:58 am от lilostich »

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Дилема
« Отговор #8 -: Май 12, 2008, 11:14:05 pm »
Аз имах същата дилема, като си избирах моята. Досега бях карал само 2-вратки и въпреки че не съм семеен ми беше писнало, като се налага да возя някой, да дърпам седалките. Просийда много добре изглежда, по-спортен и секси вид има, но не е функционален. Трябва да се свиеш на 6 за да се промушиш на задната седалка.

Но въпреки всичко, иди в шоурума, направи по едно кръгче и тази дето най-те кефи си вземи, защото най-важното е на теб да ти хареса и да ти доставя удоволствие.

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Дилема
« Отговор #9 -: Май 12, 2008, 11:53:53 pm »
Не съм съгласен, че про сиида е по-красив. По-спортно изглежда и по агресивно, а 5д версията има по-некрещящта визия според мен. Красива е като някакъв женски аксесуар X_X. Всички жени я харесват много, а на мъжете ни харесва повече Pro-то и това е нормално :) Искам да кажа, че ме очуди факта, че Pro Cee`d-а е с 2 сантиметра по-дълъг от 5d. Разликата идвала в по издължените брони, тоест не е някоя конструктивно голама промяна която да даде голяма разлика в поведението на колата. Съмнявам се да има по-добър коефициент на съпротивление.  Тежи с 30 килограма по-малко, това не е за подценяване :) Ами това е май - една и съща кола с различен body kit. 5d според мен е по-практичен, но това си е лично мое мнение!
Skype: Slumky

giacc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 31
  • Cee'd 5d 1.4 16V CVVT EX
Re: Дилема
« Отговор #10 -: Май 13, 2008, 10:49:32 am »
просийд-а си изглежда агресивно. мааалко по-дълъг, малко по-нисък. Не съм усетил да вози по-твърдо. возил съм се в просийд, 5 човека бяхме, некомфортно е. зад шофьора е тясно, коланите са на майната си, вратите са тежки, задните прозорчета не се отварят. Въпреки това механизмът за преместване на седалките е лесен и удобен за ползване. двигател 1.4 си е малко тъпо за тая кола обаче. 2.0 дизел мисля най-много му подхожда - 6 скорости, 220 км/ч на 6-та при 2800 оборота с 4 човека ги лепи без проблеми.

Ако си твърд за 1.4 - по добре 5d си вземи. Аз такава карам, доволен съм. За поддръжката мога да погледна довечера и да ти кажа първите 3 пъти точно колко ще платиш (че на мен са ми фрии и имам 1 документче, дето казва кое колко струва и колко са ми спестили:) ). Софийско шофиране не правя оти не си струва за мене - пеша през центъра съм до офиса за 25мин., с колата - за 35мин. (това важи за мойто работно време разбира се).

Но най-доброто, което можеш да направиш - иди и тествай на място. пробвай и двете и си реши сам.

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Дилема
« Отговор #11 -: Май 13, 2008, 11:10:37 am »
Имам познат с 1.4 двителя.Кара по цял ден в града и миналото лято ми каза че с климатика между 10 и 11/100.През зимата със сигурност и по-вече.Аз също мисля че 5d е много по-практична.Моето виждане за двигател за Pro -то е минимум 1.6 бензин.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Дилема
« Отговор #12 -: Май 14, 2008, 05:09:13 pm »
Днес карах ПроСиид ЕХ 1.6 дизела ... и съм убеден вече че няма и да си помисля за 1.4 бензин.
Влюбих се направо в двигателя.
Ще решавам май в последния момент дали да е 3 или 5 врати  :-*
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Дилема
« Отговор #13 -: Май 14, 2008, 05:10:34 pm »
ахах,браво.

Послушай ни и си вземи с 5 :-*

nrphx

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
    • SN ArchDesign Ltd.
Re: Дилема
« Отговор #14 -: Май 14, 2008, 05:51:03 pm »
подкрепям почти всички, изказали се по темата. 2-3 врати повече не означават задължително бебета. опитай да качиш баба си отзад /ако е като мойта/. на мен лично дизайна на 5д повече ми харесва от на про-то.