Модели автомобили > Sportage

Въпрос относно типът моторно масло

<< < (2/2)

Sportage2.0:
Преди карах с пълна синтетика на Кастрол 5W30, последния път смених с Мобил. Определено работата на двигателя се промени към по-добро. 2.0Л мотор, 2006г. Сменям маслото на 7-8000км и винаги само пълна синтетика. На 164 000км съм.

dvdimov:
Аз имам същите наблюдения от Мобил,само че при Тераното ми.Мисля и на кията при следващата сменя да сипя от него.В момента съм с yahoo 5х30,на баща ми е същата там сложихме 5х40 а в качената по горе таблица пишат 10х40,кое ще да е най правилното.Благодаря

Plam_69:
Това с ниско качественото масло при дилърите е вярно и е за всички марки автомобили. Автомобила е застрахован двигателя е нов и М10д да го карат пак ще изкара гаранцията , после да му мисли собственика. Лично аз карам ФУКС 5на30 С3  ,карам  го по 20000км и нямам проблем . Доколкото знам от колегите фукс нямат менте и официален вносител е аутоплюс . Кастрола има много модификации . Преди 15ти години ми донесоха една 5л туба от Германия за 20лв  в Метро същата беше 53лв. Та всеки път като запалех Опела и 5-6 секунди ми тракаха клапаните , като го смених след известно време с друго мисля че на шел всичко се оправи , така че кастрол никога повече.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия