Автор Тема: Мнение за изработване на втори ключ  (Прочетена 28265 пъти)

todorinov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Re: Мнение за изработване на втори ключ
« Отговор #15 -: Април 27, 2021, 06:54:17 am »
Направата на ключ не е проблем. Оказа се, обаче, че направата на дистанционно е доста сложна работа. Ходих в Младост не успяха. Ходих в Люлин, при други "корифей" - и те не успяха. Ходих при трети - и той не успя. %) Ще пиша на КМБ да видим те с каква оферта ще излязат. Иначе преполагам, че последен вариант е смяна на модулът за централно заключване или смяна на самата алармата.
Kia Sorento 2006 2.5 CRDi 16V, AT

todorinov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Re: Мнение за изработване на втори ключ
« Отговор #16 -: Ноември 26, 2021, 10:57:19 pm »
Намирането на второ дистанцинно се оказа не лесна задача. Всички автоключари, които обиколих казаха ще стане, трябва ни малко време и т.н. Накрая един в Манастирски ливади си игра цял ден и когато в краят на деня не успя да го направи, ме посъветва да си намеря дистанционно от друго Соренто. Замери моето, каза ми честотата и се започна търсенето. Отне ми два-три месеца и запитвания на повечето обяви за Соренто на части, но постоянството води до успех. Така че, моят съвет към хората, които нямат второ дистанционно и искат да имат - отидете при ключар да измери вашето и търсете същото по обявите за Соренто на части. След това отново при него, за да го обучи за вашата кола.
« Последна редакция: Ноември 26, 2021, 11:01:00 pm от todorinov »
Kia Sorento 2006 2.5 CRDi 16V, AT

julian52

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Мнение за изработване на втори ключ
« Отговор #17 -: Ноември 26, 2021, 11:09:49 pm »
Имам такова и работи на тази чистота - 40лв

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk


Mifo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Мнение за изработване на втори ключ
« Отговор #18 -: Февруари 03, 2022, 11:55:38 am »
Да споделя моя опит, въпреки че моето Соренто е 2010. Дойде с 1 дистанционно със згаваем ключ и с него не се отключваше механичната ключалак на врата. В последствие се оказа, че просто ключалката е различна от запалването. Отделно заключването от дистанционното ми беше блокирало, демек отключвам от дистанцинното на заключвам с бутоните отвътре и затварям вратите (като жигула :) ). Хората ми пренаредиха ключалката и отделно ми нарязаха и обучиха втори ключ. Дадох 130 - 140 лева за всичко, НО втория ключ си взех без дистанционно, демек отключваш с него ключалакта и си палиш, то централното си работи и така като врътнеш 2 пъти в клюалката. Можеше и втои ключ с дистанционно но сметката щеше да е към 200 - 220 лева ако не ме лъже паметтеа.
Ключаря е Младост 1А блок 508
http://klyuchar-avtoklyuchar.com/
Ако вече си ги ползвал сори за излишното инфо
Sorento II 2010/2.4/174кс.

todorinov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Re: Мнение за изработване на втори ключ
« Отговор #19 -: Април 18, 2022, 03:02:09 pm »
Благодаря на отзовалите се!
Аз още ноември като писах предишният пост бях успял да намеря дистанционно и да ми го обучат. Написах поста, за да може друг, който се сблъска с този проблем да не се мъчи да "открива топлата вода".
Иначе за заключване като Жигула и аз така процедирам, че не съм се занимавал да го направя да се заключва само като вдигна над някаква определена скорост. Не е чак толкова голяма мъка.
Kia Sorento 2006 2.5 CRDi 16V, AT