Автор Тема: Kia Ceed / Hyundai i30 покупка 2011  (Прочетена 67766 пъти)

speedemon

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Kia Ceed / Hyundai i30 покупка 2011
« -: Май 01, 2020, 06:39:37 pm »
Здравейте! Предстои ми покупка на "нов" автомобил за не много пари, конкретно съм се спрял на първите Ceed/i30 от 2007 до 2011г. които са и по-точно на 1.6 crdi мотора, доколкото разбирам са "близнаци". Като цяло изчетох доста за моделите и излиза, че с този мотор са доста сполучливи и уж пословично здрави. Разбрах, че мотора е с верига (това е добре), на колко километра се сменя? Също така доколкото разбирам за разлика от многото други дизели, съединителя тук не е с демпферен маховик /говоря за 90 к.с./ и съответно цената му ще е по-евтина спрямо другите самовки? Другите страшни неща турбина-дюзи как се представят и скъпи ли са доста? Доколкото разбирам мотора 90 и 115 коня е един и същ с различен софтуер, това е много добре, тъй като по-малкия ще е в ниския данък и след леко заиграване с компютъра може да достигне 140-150 коня. Далеч съм от състезателен тип, просто го обмислям като вариант за да тръгне повече. Като цяло идеята за самия автомобил и всичко в него ми харесва. Харесал съм едно i30 хеч 2011г. /последните-стари/ 90 к.с. на 150 000 км, купувано от България с пълна сервизна история, на сносна цена, не е високо оборудване, но ми хареса автомобила. Единствено, че няма подлакътник/барче и не знам дали може да се сложи, но все нещо ще може да се измисли.
Като цяло идеята ми е да споделите впечатление за модела, детски болести, скъпи ремонти, разход, надеждност и всичко друго, с което сте се сбълсквали или пък знаете и би ми било от нужда. Благодаря ви предварително!