Автор Тема: kia ceed 1.6 бензин 2009 ESP off, и чека свети  (Прочетена 8104 пъти)

ultraRoko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Здравейте! Искам да поптам, понеже не срещнах никъде подобен проблем. Имам Киа Сийд 2009г. 1.6 бензин. НАпоследък ми гасне по време на  движение, и по- лошо в задръстванията. След като угасне и пробвам да запаля с подаване на газ, ми светва ESPoff и чек индикатора. Но пали много трудно. А преди това след като ми угасне и успея да запаля, ми светваше само eSPoff работи малко като в авариен режи, и след като изгася и запаля всичко е ок. Но сега стана страшно, след като успея да запаля работи все едно на три цилиндъра и аа да угасне. Сменена е стоп машинката, почистил съм масите, датчика за празен ход, и МАПа. С газ е, но проблема го има дори и саммо на бензин да се кара. Когато е студена пали, но поработи ли е почти невъзможно да запаля нормално. Имам чуството, че проблема се явява след 5-10 мин работа, след което дори и да запаля светват тези индикации. Ако някой е имал подобен проблем моля за помощ! Извинявам се акпо темата не е за тук, но съм нов и не мога да се ориентирам.
« Последна редакция: Май 19, 2020, 05:01:16 pm от ultraRoko »

ultraRoko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: kia ceed 1.6 бензин 2009 ESP off, и чека свети
« Отговор #1 -: Май 19, 2020, 10:57:57 pm »
 :-X Никой ли не се е сблъсквал с такова животно?

Empacher

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • Kia Ceed 1.6 lpg combi '10
Re: kia ceed 1.6 бензин 2009 ESP off, и чека свети
« Отговор #2 -: Май 20, 2020, 12:04:34 am »
Най-добре си отиди при читав чичко майстор за една компетентна диагностика на проблема ти...
Всичко друго тук би било гадаене и хвърляне на боб в тъмното  : -)....
Ex: Kia Ceed 1.6 lpg combi ‘08
Ex: Audi A4 Avant 1.8T lpg ‘00
Ex: Nissan Primera P11-144 lpg sedan ‘99
Ex: VW Bora 2.5 petrol Avant ‘01
Ex: Nissan Primera P11 2.0 lpg hatchback ‘97
Ex: Mercury Sable petrol ‘97
Ex: Ford Contour petrol ‘99

ultraRoko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: kia ceed 1.6 бензин 2009 ESP off, и чека свети
« Отговор #3 -: Май 20, 2020, 10:43:44 am »
Ще я карам на доктор, но преди месец бях на диагностика където ми каза за 2 грешки. еднаата лошо запалване, а оптносно ESPoff нисък волтаж и лоша връзка с компа, ко не бъркам.

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: kia ceed 1.6 бензин 2009 ESP off, и чека свети
« Отговор #4 -: Май 24, 2020, 01:05:57 pm »
Ще я карам на доктор, но преди месец бях на диагностика където ми каза за 2 грешки. еднаата лошо запалване, а оптносно ESPoff нисък волтаж и лоша връзка с компа, ко не бъркам.
-Четенето на "грешки" НЕ Е ДИАГНОСТИКА , триене на "грешки" НЕ Е РЕМОНТ!
Първо трябва да се установят точно проблемите ,после да се отстранят коректно!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

ultraRoko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: kia ceed 1.6 бензин 2009 ESP off, и чека свети
« Отговор #5 -: Май 24, 2020, 10:27:17 pm »
Стигам до извода, че е нещо температура зависимо. Или нещо такова. Та като стигне 80 С°, и дали е на място или в движение  гасне. Смених температурния датчик на антифриза и същото. Почвам да се въртя около ламбда сонди те на изпускателния колектор, и датчика на колянов вал (датчик на Хол). Във вторник ще я карам на един майстор да видим кво ще каже на диагностиката казват, че е цар по електрическатаа част на колите. И друго, като насия пълен ляв на място при запалена кола, все едни автоматично го връща малко, а като е на дясно почти не се усеща това връщане на волана. Дали е някъде датчик на Esp. Абе ако Ко открием и оправим дефекта ще пиша.
« Последна редакция: Май 24, 2020, 10:33:22 pm от ultraRoko »

ultraRoko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: kia ceed 1.6 бензин 2009 ESP off, и чека свети
« Отговор #6 -: Май 26, 2020, 05:15:34 pm »
Така, установи се че е импулсния датчик на колянов вал, около което и аз се бях замислил, но диагностиката това показва. Понеже човека няма канал или подемник ще го сменя и ще пиша пак дали е на 100%

ultraRoko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: kia ceed 1.6 бензин 2009 ESP off, и чека свети
« Отговор #7 -: Юни 11, 2020, 03:24:33 pm »
Пичове, оказа се действително импулсния датчик на колянов вал. Успех на колегите!