Автор Тема: Дърпане на една страна  (Прочетена 8618 пъти)

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Дърпане на една страна
« -: Май 27, 2020, 09:24:14 pm »
Здравейте колеги колата ми е KIA CEED 1.6 дизел 2010г. от както съм е купил има едно дразнещо теглене на дясно което не мога да разбера от какво може да е. Още като е взех е закарах в сервиз да ми прегледат предното и задно окачване и ми смениха всичко което беше за смяна след тази процедура е убух с нови гуми и съответно минах на стенд, но колата продължи да тегли на дясната страна, просто когато се движа трабва постоянно да държа волана за да коригирам това теглене. Ходил съм на още два различни стенда но промяна няма, неправилно износване на гумите също нямам. Някъде в форума бях чел, че може да е от електричесата рейка, и трябвало да се прави калибрация. Също да питам може ли да се дължи на луфт в рейката, и да ли след натягане може да се оправи. Моля за някакви насоки или предложете добър стенд в Пазарджик или някои които може да ми направи калибрация на рейката,благодаря.
« Последна редакция: Май 28, 2020, 10:24:05 pm от Negodnika »

marinrr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Дърпане на една страна
« Отговор #1 -: Май 28, 2020, 05:24:38 pm »
Гуми!

Изпратено от моят BAH-W09 с помощта на Tapatalk

Марин Райковски

Боби61

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 81
Re: Дърпане на една страна
« Отговор #2 -: Май 28, 2020, 06:23:23 pm »
Гуми!

Изпратено от моят BAH-W09 с помощта на Tapatalk


Има голяма вероятност да се оправи като размениш местата на предните гуми.
Kia Cee'd SW I (facelift 2009) 1.4, 109 Hp Bifuel

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Дърпане на една страна
« Отговор #3 -: Май 28, 2020, 08:07:02 pm »
Калибриране на датчика на ъгъл на завиване. https://www.youtube.com/watch?v=IHodBS6wlQA
« Последна редакция: Май 28, 2020, 08:11:56 pm от justalittlesign »

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Дърпане на една страна
« Отговор #4 -: Май 28, 2020, 10:06:46 pm »
Гуми!

Изпратено от моят BAH-W09 с помощта на Tapatalk


Има голяма вероятност да се оправи като размениш местата на предните гуми.
Ще пробвам но нещо ме кара да мисля че няма да има ефект, не за друго ами миналата година купих две нови гуми за отпред, след което ходих да ми сменят каквото има за смяна от пред по окачването за да мога да е закарам на стенд. Направиха ми стенда всичко си дойде в нормите но дърпането си го имаше. Тази година сложих миналогодишните отзад и купих абсолютно същите нови за отпред и тайничко се надявах да се оправи ама пак продължава да дърпа.
« Последна редакция: Май 28, 2020, 10:13:59 pm от Negodnika »

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Дърпане на една страна
« Отговор #5 -: Май 28, 2020, 10:22:33 pm »
Калибриране на датчика на ъгъл на завиване. https://www.youtube.com/watch?v=IHodBS6wlQA
Не знам и не съм много компетентен, но да питам сензора влияе ли на електромотора на рейката така че да го кара да търси винаги нулевата точка и от там да идва това завиване в дясно?  :o :o :o

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Дърпане на една страна
« Отговор #6 -: Август 02, 2020, 09:00:52 am »
Какво се оказа?

Negodnika

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 64
Re: Дърпане на една страна
« Отговор #7 -: Август 02, 2020, 04:18:52 pm »
Съжелявам за забавянето. Дърпането се оправи след като смених местата на предните гуми така както са си на джантите и колата сега се движи нормално.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Дърпане на една страна
« Отговор #8 -: Август 02, 2020, 05:37:08 pm »
И аз се сблъсках с подобен проблем при едно Санта фе. Та и аз ще сторя същото преди да предприема друго
Благодаря!