Автор Тема: Соренто 2016 въпрос  (Прочетена 15551 пъти)

Aburigen

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Соренто 2016 въпрос
« -: Юни 01, 2020, 11:00:25 pm »
Здравейте колеги.
Баща ми се е насочил към закупуване на Соренто 2016година. Интересува ме има ли слаби места които да са показали за толкова кратко време. Добър избор ли е колата като цяло. И какъв разход може да се очаква като обслужване, и разход на гориво.

shao

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Leadership.BG
Re: Соренто 2016 въпрос
« Отговор #1 -: Август 26, 2020, 10:25:08 pm »
5 години ползвам колата. Никакви проблеми до момента.
KIA SORENTO III - 2.2 CRDI

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Соренто 2016 въпрос
« Отговор #2 -: Септември 18, 2020, 10:27:32 am »
Привет колега,

Аз карам моята от 3 г и около 40К км. Екстра е автомобилът. Единствено че е морално по-стар от някои други аналози.
Пример: аз се колебаех м/у Соренто и Кодияк. Кодияка беше по-нов модел и имаше повече по-съвременни екстри, като carplay и a auto.
След фейслифта, но той е 2018 вече въпросните системи са в базовото ниво на оборудване, докато преди фейслифта са в най-високото само...

Моята е базовото LX и да ти кажа са ми съвсем достатъчно, единствено за връзката с телефона малко ми е криво.

Но това е бял кахър като цяло. Автомобилът е екстра и не съжалявам, че купих него тогава  ;D

любомир

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
Re: Соренто 2016 въпрос
« Отговор #3 -: Септември 20, 2020, 03:42:11 pm »
Колата като цяло е супер удобна голяма и се управлява добре послушна е,но големия проблем и е раздатката! Прочети руските сайтове и ще разбереш. В момента и аз съм с този проблем скъпичък е ремонта!Има го описан и тук.Това ми е второто соренто и не смятам да се отказвам но проблема е неизбежен.
соренто 2.2 дизел автомат 2010

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Соренто 2016 въпрос
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2020, 04:28:36 pm »
Колата като цяло е супер удобна голяма и се управлява добре послушна е,но големия проблем и е раздатката! Прочети руските сайтове и ще разбереш. В момента и аз съм с този проблем скъпичък е ремонта!Има го описан и тук.Това ми е второто соренто и не смятам да се отказвам но проблема е неизбежен.


Здравей колега,

След какъв пробег по твое наблюдение и по прочетеното от сайтове се случва?
Аз четох из форума в ЮК и не мога да се сетя масово да са се оплаквали собствениците... Може и да не съм попаднал просто на такива теми.
Преди 3 години доста четох, а и след това, да знам какво ме очаква, а и след гаранцията.

Поздрави

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Соренто 2016 въпрос
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2020, 07:48:21 pm »
Мисля, че говорите за различни поколения. Колегата Любомир пише за модела от 2010 година, а питането е за следващия модел от 2016 г.

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Соренто 2016 въпрос
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2020, 11:29:17 am »
Здравейте,

Аз до колкото разбрах, проблемът е валиден за 2-ро и 3-то поколение на Соренто.
Моята е 3-то, 2017 преди фейслифта, като тази за която пита колегата.

Поздрави

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Соренто 2016 въпрос
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2020, 10:38:29 am »
Вие не сте я купил още, пък търсите проблеми :) Всичко и нищо може да очаквате. И аз не очаквах, че ще сменя двигател на  4-та година, ама пък друи нямат никакви проблеми, и една биалетка не са сменили. Всички Кии имат проблеми с рейката. А като се замисля, на  три коли,  различни марки, съм им ги сменял на 150К

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Соренто 2016 въпрос
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2020, 12:40:14 pm »
Вие не сте я купил още, пък търсите проблеми :) Всичко и нищо може да очаквате. И аз не очаквах, че ще сменя двигател на  4-та година, ама пък друи нямат никакви проблеми, и една биалетка не са сменили. Всички Кии имат проблеми с рейката. А като се замисля, на  три коли,  различни марки, съм им ги сменял на 150К

Да ти кажа и защо го правя това :)
Ако си купя нов автомобил и се окаже, че е яко бъгъв, ще се чувствам доста зле ако има проблеми при шофиране или ако виси в сервиза, а аз си плащам лизинга и се возя в трамвая :)

Bat_Lubo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • KIA Sorento III 2.2 CRDI AWD - 2015
Re: Соренто 2016 въпрос
« Отговор #9 -: Януари 15, 2021, 02:25:48 pm »
Привет колега,

Аз карам моята от 3 г и около 40К км. Екстра е автомобилът. Единствено че е морално по-стар от някои други аналози.
Пример: аз се колебаех м/у Соренто и Кодияк. Кодияка беше по-нов модел и имаше повече по-съвременни екстри, като carplay и a auto.
След фейслифта, но той е 2018 вече въпросните системи са в базовото ниво на оборудване, докато преди фейслифта са в най-високото само...

Моята е базовото LX и да ти кажа са ми съвсем достатъчно, единствено за връзката с телефона малко ми е криво.

Но това е бял кахър като цяло. Автомобилът е екстра и не съжалявам, че купих него тогава  ;D

Здравей, преди около месец си вех и аз Соренто. Едно от първите неща беше да отида в КIA да ми ъпдейтнат мултимедията и картата. Сложиха ми ъпдейт от 11.2020г. и сега имам CarPlay и Android auto. 🙂

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Соренто 2016 въпрос
« Отговор #10 -: Януари 15, 2021, 05:22:39 pm »
Привет колега,

Аз карам моята от 3 г и около 40К км. Екстра е автомобилът. Единствено че е морално по-стар от някои други аналози.
Пример: аз се колебаех м/у Соренто и Кодияк. Кодияка беше по-нов модел и имаше повече по-съвременни екстри, като carplay и a auto.
След фейслифта, но той е 2018 вече въпросните системи са в базовото ниво на оборудване, докато преди фейслифта са в най-високото само...

Моята е базовото LX и да ти кажа са ми съвсем достатъчно, единствено за връзката с телефона малко ми е криво.

Но това е бял кахър като цяло. Автомобилът е екстра и не съжалявам, че купих него тогава  ;D

Здравей, преди около месец си вех и аз Соренто. Едно от първите неща беше да отида в КIA да ми ъпдейтнат мултимедията и картата. Сложиха ми ъпдейт от 11.2020г. и сега имам CarPlay и Android auto. 🙂

Здравей колега,

Честито и със здраве да си я караш колата. Ще останеш доволен според мен.

Да те попитам твоята кое ниво на оборудване е и с колко инча навигация?

Поздрави

Bat_Lubo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • KIA Sorento III 2.2 CRDI AWD - 2015
Re: Соренто 2016 въпрос
« Отговор #11 -: Януари 16, 2021, 12:54:39 pm »
Нямам представа какво е нивото на оборудване на Сорентото.
Има надпис SORENTO и под него STYLE от ляватастрана на багажната врата.
Дисплея мисля, че е 8”. Като цяло исках да има всичките възможни екстри за модела. Макар, че сега разбирах за някои, че въобще не ги използвам... дори някои от тях намирам за дразнещи като старт-стоп функцията, която се включва всеки път при ново запалване на двигателя.

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Соренто 2016 въпрос
« Отговор #12 -: Януари 16, 2021, 02:39:13 pm »
Нямам представа какво е нивото на оборудване на Сорентото.
Има надпис SORENTO и под него STYLE от ляватастрана на багажната врата.
Дисплея мисля, че е 8”. Като цяло исках да има всичките възможни екстри за модела. Макар, че сега разбирах за някои, че въобще не ги използвам... дори някои от тях намирам за дразнещи като старт-стоп функцията, която се включва всеки път при ново запалване на двигателя.

Благодаря за информацията колега.

Предполагам твоята е средно или високо ниво на оборудване. Моята е LX, най-ниското и е със седем инчова навигация.
Писах на сервиза на КИЯ все пак ако има някаква промяна за моята навигация. Аз бях август за ТО и само нови карти имаше за нея. Не вярвам да има промяна, пък да видим.

Иначе за стоп-старта и аз имам вече безусловен рефлекс и се гаси веднага след запалване на мотора :)