Автор Тема: Киа Sportage 2017 Панорамен покрив Проблем  (Прочетена 67363 пъти)

Krami

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Здравейте колеги, сегашни и бъдещи собственици на КИА.
Пиша отново в този форум понеже отново имам проблем, но този път е с панорамния покрив. Случаят е следния:
Миналата година Ноември месец панорамния таван при отваряне и затваряне започна да издава звук все едно има нещо в самия механизъм. Отделно, при определено положение, когато е отворен, само горния заден край, когато минаваш през неравности внимателно (най-вече през легнал полицай) се чува супер силно усукване, сякаш тавана е откачен от мястото си. След което отидох във сервиз на КИА Варна, обясних им подробно проблема и ги качих в колата за да чуят и те. Те ми казаха, че най-вероятно трябва да се почисти и ще се оправи. Вкараха колата в сервиза и го почистиха и след 1 час излязоха с почистен и смазан таван, обаче проблема с тавана не беше решен изобщо. Те ми казаха, че понеже е студено, когато се стопли времето ще се оправи, което на мен ми се стори абсурдно. Казаха ми ако не се оправи проблема да дойда когато се стопли времето. От ноември месец до сега по никакъв начин не се е отстранил проблема и отидох преди 2 дни в сервиза на КИА. Колата стоя 2 дни и след като ми се обадиха, днес отидох да я взема и проблема не беше отстранен изобщо. Когато ги попитах как ще процедираме след като не е оправен ми казаха, че повече нищо не могат да направят, то си било така. В следствие на което много се ядосах и им казах да отворим тавана на тестовия автомобил в сервиза да видим дали там се чува. Установихме, че само моя таван издава звуци, но приемчика в сервиза продължаваше да твърди. че звука от тавана бил нормален, при положение, че на тестовата кола тавана не издава такъв звук. Звънях и в гаранционния сервиз на КИА в София. Говорих с човека, който отговаря за отдела и думите му бяха, че тавани не сменят а само ремонтират. Аз му отговорих - добре, ремонтирайте го и той ми каза, че повече от това нищо не могат да направят. А реално проблема по никакъв начин не е отстранен и те не искат да вземат отношение, само ми казват. че било нормално, въпреки че на тяхния тетсов автомобил няма никакъв шум от тавана. Моля ви помогнете ми, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и как мога да го реша, защото ми дойде до гуша от тях.

Ако можех да върна времето назад никога нямаше да си купя КИА!
« Последна редакция: Юни 04, 2020, 12:41:03 pm от Krami »

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Киа Sportage 2017 Панорамен покрив Проблем
« Отговор #1 -: Юни 04, 2020, 08:23:58 pm »
Не съди за марката само от некомпетентостта на представителя на марката. Обърни се с официално писмо до Киа Европа с копие до КМБ. Представителя за България го е много страх от такива писма. Бъди сигурен,че след това ще ти подменят панорамният покрив по гаранция.

Krami

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Киа Sportage 2017 Панорамен покрив Проблем
« Отговор #2 -: Юни 09, 2020, 12:11:35 pm »
Отидох до София да расговарям с главния на гаранционния отдел,и човека ми каза аз се осланям на мнението на професионалисите от Варна за тях тавана ви е така ... макар че знае че на другите коли с панорамен покрив не се чува.. така.Дигнах една врява там и човека ми каза вие сте Сложен клиент.... явно щото си тьрся правата ли  devil,и преди да замина каза не знам какво очаквате но таван няма да ви сменим.. при положение че е на "ред"...
А относно писмото пуснах едно до Германия преди 2 дни обесних подробно какьв е проблема но още няма отговор а за КЗП ще отида тези дни да пусна оплакване и там дано поне от там имам някакьв прогрес :o
че ми писнас тес от киа.....

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Киа Sportage 2017 Панорамен покрив Проблем
« Отговор #3 -: Юни 15, 2020, 05:16:18 am »
много ми е интересно защо си мислиш, че ако си купиш друга марка, може да го няма този проблем и със сервиза ще се разбираш по-добре???
положението при другите марки освен, че гаранцията не покрива това, което при КИА, а и са пълни тапети
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Krami

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Киа Sportage 2017 Панорамен покрив Проблем
« Отговор #4 -: Юни 15, 2020, 09:26:06 am »
Защото работя в такава фирма в която се карат само нови коли (Рено,Опел,Мазда) и специално в мазда сьм ходил сьс проблеми по колите и не сьм имал такива проблеми,както при Киа.А относно гаранция при Киа ушшшшш покрива всичко... а нещо скапе ли се както в моя случаи сега,от сервиза дигат раце .. че гаранцията не покривало.Миналата година пак като имах проблеми с вратата дранчеше при силна музика.. колко ме вьртяха не искаха да го оправят,обикалях по различни градове и явно видяха че няма да се откажа и ми смениха кората за да спре.
Такаче Гаранцията при Киа е ... пьлна глупост освем ако колата не ви остави на пьтя .. в Киа хич не им дреме че нещо. е излязло от строя и не работи както трябва.
Те са на принципа работи ли работи,А как работи не е от значение за тях silen
Ето сега отивам в Шумен да видя какво ще стане там в сервиза ще могат ли да отстранят проблема %) %) %) или пак ще стане като вьв Варна да кажат това е

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Киа Sportage 2017 Панорамен покрив Проблем
« Отговор #5 -: Юни 22, 2020, 05:29:47 am »
бе да ти кажа Мазда специално хич не са цвете :)
явно варненския дилър нещо не се справя
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Offkia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: Киа Sportage 2017 Панорамен покрив Проблем
« Отговор #6 -: Юни 13, 2022, 01:48:29 pm »
Аз също не бих купил повиче киа >:( >:(