Автор Тема: Ново Соренто във форума  (Прочетена 14751 пъти)

Kasakliew

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Ново Соренто във форума
« -: Май 27, 2020, 02:42:52 pm »
Здравейте,

Казвам се Валентин и съм от Пловдив :)
 
Преди 3 дни се сдобих с Киа Соренто 3.5 бензин. Реших веднага да се регистрирам във форума, в който гледам, че не се пише много много. Надявам се това означава, че Кии-те не са проблемни ( или поне се надявам да е така ).

Разгледах доста от темите в подфорума на Соренто, но май няма много свързани с моя двигател. Бих се радвал, ако има колеги с "големият бензинов" двг да споделят за специфични неща, ако има.

Колата е закупена от колега от оффроуд форума, който си я поддържал доста въвестно. Сменено е маслото на двг, ремъци, филтри , водна помпа и свещи. Както също са сменени предните дискове и накладки на всички колела. За мен остана да сменя маслото на автоматика, като съм си записал час за това.

Има монтирана газова уредба, с която разхода изглежда по-поносим. След приблизително 500км изминати извънградско засякох разход 15/100 газ. При тези цени в момента си е идеално :) .

Днес успях да я регистрирам в КАТ, като ми направи впечатление, че стана супер бързо. Бях там в 8:45 и в 9:30 вече бях готов.

За край на 1вият ми пост ще сложа 2-3 снимки

User_RR

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
Re: Ново Соренто във форума
« Отговор #1 -: Май 27, 2020, 07:45:00 pm »
Здравей, Валентин от Пловдив  ;D  Честита придобивка, дано само те радва. Отсносно темите ами има няколко варианта: Няма много Кий в Бг, Като се развали загубваш ума и дума  :) , Не се развалят, Всеки сам се спасява и оправя  bye
KiA Sportage II \/ Renault

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Ново Соренто във форума
« Отговор #2 -: Май 27, 2020, 10:24:11 pm »
Здравей и добре дошъл във форума. Само да се радваш на Кияка. Правилно си забелязал, че форумът не е много активен. Киите действително не са много проблемни, но истината е, че и малко хора им разбират, и като излезе нестандартен проблем трудно се решава.

Kasakliew

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Ново Соренто във форума
« Отговор #3 -: Май 29, 2020, 02:33:06 pm »
Здравейте,

Днес бях в сервиза, където опреснихме 5лт масло на автомата. Старото беше много зле, затова майстора каза след около 3хил. км да отида да опресним още 5лт.

И тук изкочи проблемче.  Майстора забеляза, че от някъде капе антифриз. Долях 1.5лт, за да стигне до максимума и в най-скоро време ще трябва да закарам колата да я погледнат. Надявам се да не е голям проблема. Преди да я закупя я гледахме на подемник и нямаше никакви течове.

И друго проблемче - не ми работят ел. огледалата. Прибират се от копчето, но когато искам да ги наглася не се получава. Дали това е често срещано при модела и евентуално някой да се е сблъсквал с решаването му?


ПП: Намерих от къде капе антифриза. Притегнах 2 скоби и се надявам да няма повече проблеми :)
« Последна редакция: Май 30, 2020, 12:42:34 am от Kasakliew »

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Ново Соренто във форума
« Отговор #4 -: Май 30, 2020, 09:33:34 pm »
Това е форум, а не чат :)
Колко искате да се пише? :)

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Ново Соренто във форума
« Отговор #5 -: Юни 09, 2020, 08:30:44 pm »
От снимката, която си постнал, лявата скоба ми се вижда скъсана. Това за газта ли е?
Кара Киа Соренто 2006, дизел

Kasakliew

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Ново Соренто във форума
« Отговор #6 -: Юни 15, 2020, 11:24:25 am »
От снимката, която си постнал, лявата скоба ми се вижда скъсана. Това за газта ли е?

Мерси, колега. Аз не бях се вгледал сериозно. Оказа се, че наистина е скъсана и я подмених.

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Ново Соренто във форума
« Отговор #7 -: Юни 17, 2020, 10:35:55 pm »
Спря ли теча?
Кара Киа Соренто 2006, дизел

Kasakliew

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Ново Соренто във форума
« Отговор #8 -: Юни 19, 2020, 12:22:18 pm »
Спря ли теча?

Да, вече си стои на макс от тогава :)