Автор Тема: Купувам Ролбар ( преден, заден ), степенки  (Прочетена 16867 пъти)

remote87

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Привет, колеги! Страшно съм щастлив да се похваля, че вече съм горд собственик на Киа Спортидж, 2008 г., 2.0 дизел, 140 к.с. автомат. УНИКАЛЕН АВТОМОБИЛ!!! Влюбих се!!! Държа да кажа, че слизам от Е класа, 2004 година, но Киата ме грабна зверски. Та, на въпроса - погледах снимки из нета, как изглеждат количките ви с ролбари ( булбари, не знам, кое е по - правилно ) и полудях да сложа и на моята. Някой ако продава, ще се радвам, ако може да се разберем за цена. Между другото, ще съм благодарен и ако ми кажете цена на комплекта да я опаша цялата, понеже нямам никаква идея, кое колко струва.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Юни 28, 2020, 09:24:46 am от remote87 »

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Купувам Ролбар ( преден, заден ), степенки
« Отговор #1 -: Юни 29, 2020, 02:46:26 pm »
Никаква функционалност, нямаш рама на която да ги хванеш. Ще ги хванеш на гредите на шасито и при най лекия удър в рол/булбара и ще се усучи/деформира. Без тях имаш шанс тенекията да абсорбира голяма част от удъра и да не усучиш цялата кола. Иначе за фаца бива.
Същото е и със степенките/праговете даже и от бордюр като слизашможе да ти саздадът проблем ако е по висок а без тях да си го качваш и слизаш. Същото е и в кал и сняг малко да пребуксуваш/закопаш гумите и колата ляга на тях, и само яка лопата или друг да те дръпне ти е шанса.
Желая успех.
Инак колицата сия бива.
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.