Автор Тема: Няколко проблема sportage 2  (Прочетена 6697 пъти)

quak

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Няколко проблема sportage 2
« -: Юли 31, 2020, 03:44:25 pm »
Колеги имам няколко проблема с колата.2006г. 2.0 дизел 113кс. автоматик.

1. Първият проблем е,че няколко пъти ми се случи,когато ускорявам с максимална газ да стигне 4000 оборота горе-долу и да изгасне.Първият път беше записала грешка 1529 и 1189.Вторият път като изгасна записа и 1188.Иначе пали и върви нормално,но няколко пъти ми го направи това.Ходих на майстор 3 броя.Имаше закачен някакъв пауър бокс не знам от кога на буксата на дебитомера,а тя беше откачена и го махнахме него.Изтриха грешките 1189 и 1188,но 1529 не успяха била от кутията.Отидох в сервиз за автоматици и я закачиха - кутията давала грешка в хидротрансформатора,но него го имало само на 4та и нямало как да гасне от него колата и казаха,че грешката е вероятно от това,че е изгаснала на скорост.Според тях не е от автомата.Отидох във 3ти сервиз.Момчето я закачи за диагностика + каране и гледане на живи данни.Всичко беше в норма сума пъти и даваше много газ и не изгасна. Аз си мисля да не е било от този пауърбокс. Някакви идей при вас да се е случвало?

2. Другият ми проблем е,че спряха да пръскат пръскалките на предното стъкло.Моторчето работи,на задното стъкло си пръска, а на предното само бучи.Някой има ли идея от какво може да е или някаква схема от къде минават мъркучите.Този,който отива в капака го видях,че е разкачен или си е така точно до пантичката на капака предния.Някой може ли да обясни от къде минава маръкуча или къде може да е проблема?Светна ми и жълта лампа на таблото точно с тази индикация за пръскалки.

3. И последният проблем е със круйз контрола.Колата май записва някаква грешка за индикация на педала на спирачката или нещо такова,но като я чета с моя обд не ми го показва. Понякога имам круйз контрол и като си го цъкна ми святка зеленото и си работи,но сега го цъкам и нищо не светва.Пак ми беше изчезнал,но момчето във 3тия сервиз каза за някаква пободна грешка за педала на спирачката и каза,че я изтрил и после видях,че ми е тръгнал круйз контрола,но сега пак изчезна.Някакви идей какво е това?

Благодаря за помощта!

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Няколко проблема sportage 2
« Отговор #1 -: Юли 31, 2020, 05:15:46 pm »
За пръскалката- махаш кората над гумата- там се намира скъсаното маркуче. Съединяваш ги с някаква подходяща тръбичка, аз купих такава от строителен хипермаркет за капково напояване. Купи и половин метър маркуч за да го удължиш, защото става малко къс и стои под напрежение.
За круиза- най- вероятно педала на спирачката не ти се вдига до горе и датчика ти остава включен, все едно че натискаш педала. За проба, когато не ти работи круиза надигни с крак педала нагоре и пак пробвай да включиш круиза. Това го има и при мен от известно време, но ме мързи да го оправя.
« Последна редакция: Юли 31, 2020, 05:23:20 pm от Спортидж2005 »

quak

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Няколко проблема sportage 2
« Отговор #2 -: Юли 31, 2020, 06:36:35 pm »
Благодаря ще опитам това със спирачката.Това значи ли,че карам с леко натисната спирачка?Как се оправя ако се окаже от него? За маркучето като ми остане време ще разглабям.Лесно ли се маха кората?Коя кора точно да махна,че не разбрах.Как как над гумата?Тази до челното стъкло ли?

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Няколко проблема sportage 2
« Отговор #3 -: Юли 31, 2020, 11:30:34 pm »
Не, спирачката не е натисната, просто датчика остава включен само. Направи същото и със съединителя- там се явява същия проблем. А кората се намира в отсека на гумата-точно над нея и  предпазва да не влизат боклуци в двигателната част. Разглобява се лесно- има няколко винта.
« Последна редакция: Юли 31, 2020, 11:36:33 pm от Спортидж2005 »

quak

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Няколко проблема sportage 2
« Отговор #4 -: Август 01, 2020, 06:57:02 am »
Не, спирачката не е натисната, просто датчика остава включен само. Направи същото и със съединителя- там се явява същия проблем. А кората се намира в отсека на гумата-точно над нея и  предпазва да не влизат боклуци в двигателната част. Разглобява се лесно- има няколко винта.
. За подкалника ли става въпрос? Десния?

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Няколко проблема sportage 2
« Отговор #5 -: Август 02, 2020, 09:57:16 pm »
Точно, че му забравих името  :)

quak

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Няколко проблема sportage 2
« Отговор #6 -: Август 04, 2020, 06:44:29 pm »
Ясно. Благодаря. Някакви идеи къде се намира мап сензора?

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Няколко проблема sportage 2
« Отговор #7 -: Август 05, 2020, 11:20:34 pm »
Намира се на въздуховода, между въздушния филтър и дросела.