Автор Тема: Значение на модификацийте EX и LX  (Прочетена 8446 пъти)

Hunter

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Значение на модификацийте EX и LX
« -: Август 05, 2020, 11:43:48 pm »
Здравейте,обмислям закупуване на Киа Соренто 2.4 CRDI след 2005 г. Моля помогнете каква е разликата между ЕХ и LX и коя е по добре...? Да отбележа за инфо ходя на лов и ще се използва понякога за пресечен терен извън пътя... Благодаря ВИ предварително!

dimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Значение на модификацийте EX и LX
« Отговор #1 -: Август 06, 2020, 06:04:47 pm »
Това са нива на оборудване за марката. EX е по-високо ниво, спрямо LX.

Hunter

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Значение на модификацийте EX и LX
« Отговор #2 -: Август 06, 2020, 07:06:35 pm »
А на моделите EX заключването на моста вследствие на пробуксуване на задните гуми а на LX със механично пускане ли е че не ми е много ясно как е при двата модела/ При LX на 4WD  с постоянно зацепен деф-ал и работят двата моста...?
« Последна редакция: Август 06, 2020, 07:09:39 pm от Hunter »

hristian37

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 170
  • Гр. София, кара Sorento 2006, 2.5 CRDI, AT
Re: Значение на модификацийте EX и LX
« Отговор #3 -: Август 06, 2020, 09:33:17 pm »
А на моделите EX заключването на моста вследствие на пробуксуване на задните гуми а на LX със механично пускане ли е че не ми е много ясно как е при двата модела/ При LX на 4WD  с постоянно зацепен деф-ал и работят двата моста...?
Сега казвам аз какво знам, без да претендирам, че съм прав. Предполагам, че обозначенията LX и EX са за оборудване и екстри по салона - кожа, круиз контрол,климатроник, прибиращи се огледала и др. Аз съм с ЕХ и зимата видях, че задния диф. е LSD. На въпроса за мостовете - постоянно работи задния мост. А предния, според раздатката се включва автоматично при пребоксуване на задния мост или принудително с копче. Тук не мога да разбера на кои се слага електронна раздатка и на кои електрическа. Ще се ориентираш по положенията на копчето - електронната е с 2(Auto и 4х4 LO), електрическата с 3 - 4x2, 4x4HI и 4х4 LO.
« Последна редакция: Август 06, 2020, 09:34:56 pm от hristian37 »
Кара Киа Соренто 2006, дизел