Автор Тема: Мулти медия за sportage 2  (Прочетена 7767 пъти)

quak

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Мулти медия за sportage 2
« -: Август 09, 2020, 06:59:54 pm »
Колеги някой монтирал ли е мултимедия на спортич 2?Нямам парктроник и мисля да сложа направо цяла мултимедия с камера за задно виждане. Може ли препоръки за модел някой ако има опит? Важно е Да не загрява много. Благодаря

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Мулти медия за sportage 2
« Отговор #1 -: Август 09, 2020, 11:01:10 pm »
Аз имам някакъв див китаец, ОС "яж ми гъза" /демек един господ знае/. Така я купих има даже и ТВ ма е емпек2. Не "чете" нашите цифрови Тв-та. Ама пък навигацията и е огън. Кват система и сложиш на СД картата го чете. В общи линии съм доволен. Нямам камера за заден ход, ама имам опция. Просто тъпия италианец не е я монтирал. Иначе има страшен звук и сила. Ползва оригиналното аудио.
Общо взето това е.
Не мисля че който и каквото да ти каже ще е меродавно с това което ще си монтираш ти.
Успех.
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Мулти медия за sportage 2
« Отговор #2 -: Август 10, 2020, 08:05:06 am »
В Пловдив в ЕМК ми прадлагаха някаква за около 700лв с монтажа+камера за отзад,ама и аз още се чудя дали да слагам иначе добре изглежда.
Sportage 2,0 CRDI Automatic

cecobg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Мулти медия за sportage 2
« Отговор #3 -: Септември 01, 2020, 05:40:34 pm »
Колега аз си монтирах преди година по същата причина. Поръчах си от ОЛХ някакво китайче с камерка за задно,като цяло върши работа да ти уселни карането назад/паркирането,и за музика е ок,има 2 изхода за флашки + слот за карта памет и сим карта (ако искаш да имаш постоянно интернет). Хубавото е че е андроид и може да си инсталираш каквито искаш приложения като гугъл мапс,обд четеца ако имаш обд букса и т.н.

точна марка и модел немога да ти кажа,но потърси в сайта.

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
Re: Мулти медия за sportage 2
« Отговор #4 -: Септември 01, 2020, 08:17:08 pm »
От китайските търси нещо, което да е над 300 лв и задължително отзад капака да е от оребрен алуминий, а не тенекия.

 Аз мислех да слагам, но напоследък размислих, като гледам подобни в колите на приятели, които зареждат 30 сек. при завъртане на стартера....  По-хубавите модели имат "студен старт" от няколко секунди ако са стояли 2 часа в покой. Имаш всички благини на андроид, но практиката показва, че като му се нарадваш, впоследствие най-често ще ползваш радиото, GPS и блутута.  Камерката е благинка, но аз имам парктроник, а за навигация ползвам телефона, закачен за хубаво зарядно 3А на Baseus от Алиекспрес.
Като казвах Алиекспрес, ако пазариш от там, приготви се за такси 17 лв. за БГ пощи + 20% ДДС за митници. Никакъв шанс подобна пратка да премине без такси, няколко пъти го играх филма.  wall В продавалниците има няколко търговци, които си хвалят стоката - алуминиеви радиатори, читави части в аудиото и радиото и пр. и пр., но цените са около 400 лв.  По принцип Андроид не ми трябва, и хвърлям око на ДИН2 мултимедия - Pioneer, Alpin, Kenwood... има модели за около 400-500, без оптично устройство, които се сдвояват с телефона за навигация, имат вход за камера и др. екстри. Аудиото им е на много по-добро ниво от китайските андроиди, а и стартират за няколко секунди.
https://www.youtube.com/watch?v=B4wp0Lop0Hk
 
« Последна редакция: Септември 01, 2020, 08:18:41 pm от mobilis »

cecobg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Мулти медия за sportage 2
« Отговор #5 -: Септември 01, 2020, 09:47:15 pm »
Еми моето е над 300лв и пак зарежда по-продължително при студен старт,но това не означава че прегравя. 6-7-8 часа работа и няма ядове,вече година го ползвам. Проблем е такъв че операционната система е стара и няма обновление,съответно не очаквай да отговаря на командите като нов телефон. В интерес на истината имах голям мерак в началото да цъкам там,да натискам тъча и постоянно го ръчках,в последствие стана така че му ползвам камерата при паркиране,радио,музика от флашка или през БТ от телефона когато няма читаво радио и мнооооооого рядко ако трябва повече време да вися в колата му пускам нет от телефона и гледам някви клипчета в тубата,но предимно радио и камера. При всички положения изглежда доста по скъпарско (така да се каже) от заводската мултимедия (ако може така да се нарече) и още повече от сд-то с дупка под него (както беше при мен),дори и само за визията + камерата за задно виждане си заслужава.

Има опция да го вържеш с телефона чрез БТ и да си говориш от колата,проблема обаче (при мен) е че микрофона на мултимедията е страшно скапан и не те чуват. Можеш да сложиш допълнителен микрофон,аз изпробвах 3 от такъв за 5лв до такъв за 50лв и с никой не става по-добре,ако ще и до устата да си го държа. За това ме е най яд,че не успях да го направя,но ....

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
Re: Мулти медия за sportage 2
« Отговор #6 -: Септември 01, 2020, 10:35:04 pm »
Цитат
Има опция да го вържеш с телефона чрез БТ и да си говориш от колата,проблема обаче (при мен) е че микрофона на мултимедията е страшно скапан и не те чуват. Можеш да сложиш допълнителен микрофон,аз изпробвах 3 от такъв за 5лв до такъв за 50лв и с никой не става по-добре,ако ще и до устата да си го държа. За това ме е най яд,че не успях да го направя,но ....


Блутута е масов проблем на китайските андроиди. И причината не е в микрофоните, а софтуер и др.карантия, които управляват процеса на "хендсфриито". На предишната кола ползвах Kenwood BT радио, без СД, четеше музика всякакви формати от флашка а блутута беше перфектен - в менюто имаше настройки да обира ехото и шумовете в купето, и отсреща ми казват, че няма разлика дали съм на телефон или блутут.

Ей това ми е мерак, но ще чакам някоя зверска прИмоция. Старото ми радио го взех на половин цена от същия сайт.
http://caraudio.bg/product/1167/kenwood-dmx7018bts.html

SLalev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Мулти медия за sportage 2
« Отговор #7 -: Септември 18, 2020, 07:22:39 pm »
А като ги сложите тези мултимедии аукса и USB-то до волана продължават ли да работят?
Също така, на моята Кийка звука е ебаси ужаса и се чудя дали по-скоро е от мултимедията (заводската) или от тонколонките...