Автор Тема: Рио проблем пукане в управлението  (Прочетена 16350 пъти)

vladdinev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Рио проблем пукане в управлението
« -: Август 10, 2020, 12:00:12 am »
Здравейте,
имам Киа Рио 2015 дизел.От известно време се появява едно пукане-точно казано......,,пук,, при завъртане на кормилото и от едно положение на колата към друго,т.е. при тръгване и завъртане.Опитах се много пъти да хвана кога го прави,но не мога да хвана условията при които го прави,т.е. тръгвам,спирам,наляво,надясно....просто се появява когато то реши.По мнението на един състезател,който има сервиз,то са лагерните втулки на макферсона,горе на амортисьорите.Колата бе прегледана обстойно в сериозен сервиз,като отхвърлиха тази вероятност за втулките?!По ходовата част всичко е без забележки.По тяхно твърдение,се е появил чек на кормилото на таблото,и след пукане е изчезвал.Те отказват да се ровят нагоре ,като остава вероятност проблема да е в задвижването,и рейката.Пиша всичко това,с цел,ако на някого му е минало през главата,да сподели,преди да ходя на сервиза на Киа.Там ме очаква друг х-й,че съм заебал гаранцията и не ми я признават.Слагах навигация,камера,парктроници,сменях накладки....и така проблема си е мой,ама ако е нещо сериозно,ше ми дерат кожата...предполагам.Силно се надявам някой да светне малко светлина вътху проблема ми.Предварително благодаря.
Бъдете здрави
P.S.Диагностиката не дава никакви нишани.
И също въпрос е :кое предизвиква появата на чек сигнала кормило....мнго важен въпрос.Може би несъответствие между зададен ъгъл и изпълнение???

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
Re: Рио проблем пукане в управлението
« Отговор #1 -: Август 10, 2020, 01:42:40 pm »
Как се появява "пукането"? Аз имах същия проблем при навиване на ляво, след оборот и половина се чува "пук", при връщане в изходна позиция също се чува.

Проблема се оказа във втулки над амортисьорите.  След смяната им пукането изчезна, втулките се поръчаха от Хюндай, защото в Киа ги нямали в наличност (взаимозаменяеми са).

vladdinev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Рио проблем пукане в управлението
« Отговор #2 -: Август 10, 2020, 04:48:21 pm »
Здравей колега,блгодаря ти за поста.Съвсем се обърках вече.Както казах първото мнение за това беше от един пич съсвтезател,който има сервиз във Варна.А то беше лагервтулките на амортисьорите.Второ:сервис в софия изключват тази версия,и мнението им е за прблем в задвижването.Днес ходих в Киа Моторс,и само по обяснение,пича беше категоричен.....рейката.Труд 315 лева и отгоре квото дойде като рез части ???Казаха ми така да карам,докато се рахлопа съвсем,и тогава ремонт.И аз не знам на кого да вярвам.Ето,ти казваш втулките.....ами ще карам,докато съвсем стане ясно...казват,че нямало опасност да се кара така

Phil.Nik.

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Рио проблем пукане в управлението
« Отговор #3 -: Декември 06, 2020, 05:53:00 pm »
Здравей колега, оправи ли се проблема ? Ако да - какъв беше ? В момента и на мен ми се появява същия проблем след смяна на амортисьорите се появи като смемиха и лагери и тампони :/

vladdinev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Рио проблем пукане в управлението
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2021, 09:43:10 pm »
Елементарно Уотсън,под таблото на кормилната колонка има 2 болта с ключ 12 ги притегнаха,и пукането спря.Няма рейки,няма макферсони.При мене беше това.Успех