Автор Тема: Мнения за избор на дизелов двигател за Kia Rio(2011-2015) ?  (Прочетена 17132 пъти)

gogogo79

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Здравейте.
Бих искал да си закупя Kia Rio (трета генераця) дизел.
Въпросът е в това ,че не откривам достатъчно информация за crdi двигателите.  Чета единствено ,че 1.1 е три цилиндъра , уникално икономичен и със слаба динамика. 1.4 crdi е 4 цилиндров , доволно икономичен и динамичен.
Въпросите , които ме интересуват са:
1.   Кой от двата двигателя като цяло е за препоръчване?
2.   С верига или с ремък са? Ако са с верига , подлежи ли на обслужване?
3.   С демпферен маховик или без демпферен маховик са?
4.   Как им понася нашенския дизел на дюзите? Ако възникне проблем с дюзите- ремонто пригодни ли са?
5.   В случай ,че възникне проблем с dpf –a ,  разрешава ли се лесно , както при ВАГ автомобилите, да кажем?
Ще бъда благодарен на всеки който се включи с мнение , даже да е и само по един от въпросите ми.


dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: Мнения за избор на дизелов двигател за Kia Rio(2011-2015) ?
« Отговор #1 -: Септември 15, 2020, 03:02:49 pm »
Здравейте,карам Киа Рио, 1.1 дизел от 4 години.Колата я взех на 1г. и на 13 000км,от вносителя е,сега съм на 63000км и нямам ядове по колата никакви.Отказах се от гаранцията веднага и я ремапнах колата,софтуерно я направиха 95 коня и сега върви прилично за 3 цилиндъра.С верига е мотора,за съединителя незнам какъв е,но най вероятно е демфер.Карам с обикновенна нафта,само зимата слагам добавка против замръзване на Бардал.Нямам проблем досега,и още не е почнала да пуши като я настъпя.Ако имате възможност по добре е 1,4 дизела заради 4 те цилиндри.И с дпф за сега нямам проблем,но съм и на малко км още де.

courage1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Мнения за избор на дизелов двигател за Kia Rio(2011-2015) ?
« Отговор #2 -: Септември 16, 2020, 08:55:58 am »
Здравейте,
Аз съм с 1.4 дизел и я карам 8 години и 138к км. Знам, че е с верига, но честно казано не знам дали е с демферен маховик или не. Динамиката е добра за извънградско, изпреварвам спокойно между 80-120км/ч и разходът е около 5 София-Варна без да икономисвам от скорост. В града когато е по-студена, колата е шумна въпреки, че си спазвам всички предписания в книжката (като това да изчаквам със загасяне на двигателя след дълъг път), но това май си е нормално за дизелите. С гориво съм имал проблем веднъж преди 3-4 години като цяла зима зареждах само ЕКО - беше задръстила някаква цедка преди горивния филтър, но ми я изчистииха в кия за 35лв. За сега не съм имал проблем с дпф. Колата влиза в режим на изчистване на дпф през някакъв фиксиран период мисля (виждам, че се вдига моментния разход) или поне така си спомням, че четох в някакви английски форуми.
Поздрави

gogogo79

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Мнения за избор на дизелов двигател за Kia Rio(2011-2015) ?
« Отговор #3 -: Септември 20, 2020, 01:26:59 pm »
Благодаря за изразените мнения. Колата вече е купена. 1.4 crdi 2015 г. 106 к. от частна обява от mobile.de от Германия.Spirit ниво на оборудване. Има благинки като кожен салон , старт стоп бутон , подгрев седалки и др. Подържа без проблем 170-180 км по магистрала. Повече от това за такъв тип кола едва ли е нужно , но все пак бих искал да попитам относно чипчето , колко пари излезе да се засили с 20 коня?

dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: Мнения за избор на дизелов двигател за Kia Rio(2011-2015) ?
« Отговор #4 -: Октомври 01, 2020, 04:51:22 pm »
Здравейте,
450лв ми взеха за ремапа
В София в Младост е човека ако искате ще ви дам координати.