Автор Тема: Какво в е мнението за двигателят 1.7 CRDI, 116 к.с.?  (Прочетена 62130 пъти)

cristo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Здравейте. Понеже няма раздели по отделни двигатели, а всичко е разхвърляно по модели автомобили, ми се налага да отвора тема.

Въпросът ми е, който има опит, познава механиката на Киите или просто е чел повече от мен, да сподели мнението си за този двигател - 1.7 CRDI, 116 к.с., влаган от 2010 г. насам. Май се води води се Хюндай D4FD като номерация.
Блазни ме при него, че според моите проучвания е без демпферен маховик , което значително нямалява последващите разходи при закупуване на автомобил втора употреба? Освен това си мисля, че след като е по-дефорсиран (понеже същия 1.7 CRDI го има и във версии от 135 до 141 к.с.), следва живота да му е по-дълъг. Тук пише, че горивната му система е Bosch - https://otoba.ru/dvigatel/hyundai/d4fd.html - което на мен ми звучи по-добре от Делфи-то на френските дизели. Странно, но пише че дюзите са електромагнитни, а не пиезо, което може и да е грешка в сайта - не знам как с такива дюзи постигат по-новите еко-стандарти. Иначе би било добре, защото знам, че електромагнитните подлежат на ремонт. В сайта по-горе пише, че заявеният от Хюндай живот на D4FD е 180 000 км, което ми се струва прекалено консервативно, особено за дефорсирания мотор.
Друго не се сещам, но кой каквото знае, плюсове, минуси, много моля да сподели.
Благодаря.
Поздрави - Христо.