Автор Тема: Kia Ceed 2010 Не Пали  (Прочетена 4105 пъти)

toshkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Kia Ceed 2010 Не Пали
« -: Ноември 03, 2020, 11:33:29 am »
Здравейте,

Колата е Kia Cee'd 2010 - та, бензин, 1.4 66Kw 90Hp.

Преди два дни докато се прибирах усетих, че започна да притриса на ниски обороти по светофарите. Стрелката за оборотите постоянно падаше, беше на път да изгасне. Веднага спрях и сложих ODB2 четеца. Даде ми грешка P0011, че разпределителният вал е изместен "преоптимизаран". Прибрах се много трудно, даже накрая вече при паркирането нямаше никаква мощност и я бутнах на ръка на мястото ѝ.

Започнах да чета. Навсякъде казват, че 50% е от соленоида, който управлява вала за промениливото отваряна на клапите. Отворих го, изчистих го със спрей за спирачки. Беше мръсен, но не чак толкова, че да е затлачен. Пробвах го с 12v и си щрака. Върнах го, но колата вече въобще не иска да запали. А преди това докато беше топла я тествах и палеше, но отново работеше много неравномерно.

Следващото под ред е сензорът за разпределителния вал. Наскоро ми се скапа този за коляновия вал. Викам си, те са еднотипни, сигурно е отишъл и този на разпределителния. А и реално точно това е грешката. Смених го днес, но отново не иска да запали. Притриса при опитите и нищо.

Колата скоро беше на пълна профикалтика, сменени са масло и всички възможни филтри. Горивната помпа подкача, поне доколкото я чувам. И нейният филтър съм го сменил, но не с оригинален. Вече започвам и в него да се съмнявам.

От София съм, в Надежда-1. Готов съм да си платя някой ако има техника за диагностика да я погледне. Всякакви други съвети приемам, ако нещо съм пропуснал да проверя. Благодаря.
« Последна редакция: Ноември 03, 2020, 11:40:52 am от toshkov »

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Kia Ceed 2010 Не Пали
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2020, 02:06:06 pm »
Мисля, че щом след твоята "интервенция" се е влошило положението - значи нещо си объркал. Най-добре майстор да я преслуша. Преди няколко месеца и аз имах подобен /но не същия проблем/ - прекалено ниски обороти държеше и работеше неравномерно - оказа се бубина. Аз съм от Модерно предградие и си я водя при едни момци в Обеля по пътя за Мрамор.

toshkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Kia Ceed 2010 Не Пали
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2020, 02:12:48 pm »
Да, направих грешка, че не я проверих дали пали на студено преди да чистя соленоида. Но той просто се сваля и поставя, не мисля, че има там какво да се обърка. Нищо друго не се сваля покрай него. Почистен е и свързан отново.

Сега мисля да премеря всички предпазители и евентуално бубините.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Kia Ceed 2010 Не Пали
« Отговор #3 -: Ноември 03, 2020, 06:44:30 pm »
Колега toshkov, провери си датчиците за позиция на коляновия вал, какво и за разпределителните валове. Според мен там ти е проблема. Дори и грешката за това говори. Соленоидът за който говориш за какви клапи е? Тези на всмукателен колектор или за управление на разпределителния вал?

toshkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Kia Ceed 2010 Не Пали
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2020, 07:41:30 pm »
Соленоида, за който говоря е за разпределителния вал (входящия).

Освен новият датчик на коляновия вал, който наскоро сменях да се е скапал отново. И аз имам усещането, че е в тази датчици. Но смяната на датчика на разпределителния не помогна.

Edit: При опит за палене оборотомерът мърда, така че сензорът на коляновия вал работи.
« Последна редакция: Ноември 03, 2020, 08:33:03 pm от toshkov »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Kia Ceed 2010 Не Пали
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2020, 11:54:57 pm »
Пробвай да изтриеш грешката и да завъртиш на стартер и да видиш дали пак ще се появи същата.

toshkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Kia Ceed 2010 Не Пали
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2020, 11:05:05 am »
Изтрих я и не се появява отново. Сега няма никаква грешка колкото и да опитвам да запаля.

toshkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Kia Ceed 2010 Не Пали
« Отговор #7 -: Ноември 06, 2020, 09:48:59 pm »
Вчера успях много трудно да запаля колата. Вървеше ужасно, но я закарах до най-близкия сервиз на 150 метра.

Днес я погледнаха и според тях е прескочила верига. Това беше и моето предположение след всичко направено до момента. Няма грешки, тоест е механичен проблем. Компресията в цилиндрите са тествали и е зле.

Само че този сервиз не се наемат да оправят веригата. Аз искам направо да я сменя с всички обтегачи и компоненти.

Може ли да ми предложите сервиз, където ще могат да сменят веригата качествено?

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Kia Ceed 2010 Не Пали
« Отговор #8 -: Ноември 06, 2020, 10:13:14 pm »
Аз вкарвам мойта таратайка за верига Понеделник, в Колос. Като я взема, ще дам инфо ако не е
късно...

Empacher

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • Kia Ceed 1.6 lpg combi '10
Re: Kia Ceed 2010 Не Пали
« Отговор #9 -: Ноември 06, 2020, 10:56:45 pm »
"Йонита 94" в Горубляне. Те поддържат колите на Yellow такситата, които са основно Киа в.. Бях при тях за реглаж на клапани преди време. Специално тези Сийдове са им до болки познати, разбират си от работата и цакат разумно. Имат сайт, може да им звъннеш да ги преслушаш каква оферта ще ти обадят... Успех.
Ex: Kia Ceed 1.6 lpg combi ‘08
Ex: Audi A4 Avant 1.8T lpg ‘00
Ex: Nissan Primera P11-144 lpg sedan ‘99
Ex: VW Bora 2.5 petrol Avant ‘01
Ex: Nissan Primera P11 2.0 lpg hatchback ‘97
Ex: Mercury Sable petrol ‘97
Ex: Ford Contour petrol ‘99

toshkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Kia Ceed 2010 Не Пали
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2020, 05:12:48 pm »
Сутринта я закарах в Колос. Сега се моля да не е ударила клапаните.

tuning7350

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Ceed 2010 Не Пали
« Отговор #11 -: Ноември 25, 2020, 09:29:15 pm »
Какво стана колега?

toshkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Kia Ceed 2010 Не Пали
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2020, 09:17:50 pm »
Какво стана колега?

Беше изтървал обтегачът на веригата и от там тя е прескочила. За щастие не беше ударила клапаните. Сменихме всичко, верига, обтегач, водачи и сега всичко вече е наред.
« Последна редакция: Ноември 30, 2020, 09:19:43 pm от toshkov »