Автор Тема: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин  (Прочетена 10779 пъти)

fett_red

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Здравейте приятели искам да попитам дали някой се е сблъсквал с моя проблем. Когато резервоара ми е на половина и колата трудно пали, и поради това се налага да я поддържам почти пълна за да нямам проблеми. Дали има някой да е имал същия проблем?
Благодаря

Боби61

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 81
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #1 -: Август 27, 2020, 01:44:53 pm »
И при мен е същото положение.
При половин резервоар започва да пали от втория път на студен двигател. Колкото и дълго да въртя първия път - не пали, достатъчни са две - три секунди и втория път пали веднага.
Колкото повече намалява горивото, толкова повече са опитите за старт сутрин.
Смених бензиновата помпа с чисто нова, но няма ефект.
За сега не съм намерил решение, но търся.
Kia Cee'd SW I (facelift 2009) 1.4, 109 Hp Bifuel

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #2 -: Август 27, 2020, 04:04:48 pm »
Някакви грешки не излизат ли? ( при четене с ОБД букса за 20-на лв. от  продавалниците).  А пробвал ли си да запалиш след като изгаснат всички чекове на таблото, т.е. да завъртиш стартера 10-на секунди след като дадеш на контакт?
Иначе бързо търсене на английски изведе предположения за ниско налягане по горивните пътища, което може да е проблем в горивен филтър, или бензиновата помпа да излиза от време на време извън "параметри", но да работи. 

Боби61

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 81
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #3 -: Август 27, 2020, 04:26:11 pm »
Няма нито една грешка. Колата я гледаха с оригинална програма.
Когато резервоара е пълен над 1/2 проблеми няма никакви.
Никой не знае на какво се дължи това.
« Последна редакция: Август 27, 2020, 04:34:21 pm от Боби61 »
Kia Cee'd SW I (facelift 2009) 1.4, 109 Hp Bifuel

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #4 -: Август 27, 2020, 07:21:33 pm »
При мен забелязвам че като навра ключа и завъртя веднага да завърти стартера явно имото не успява да разчете транспондера и не пали. При следващо завъртане след 3-4 секунди пали от раз.
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

fadix

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #5 -: Август 29, 2020, 02:46:44 pm »
Здравейте.
И при мен е същото положение (kia ceed 2008 1.6), като е над 1/2 пълен резервоар- пали от първия път и веднага мога да тръгна. Но при ниво към 1/4 пълен резеевоар, пали от 2-3 път и трябва да я изчакам 2-3 минути за да потегля без да придърпва колата.
Никакви грешки не показа диагностиката.
Мериха налягането на помпата директно от кошницата на резервоара- всичко е в норми.
Ако някой оправи този проблем, моля да сподели.



romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #6 -: Август 31, 2020, 09:56:41 am »
Налягането го меря при мотора . Има възвратен клапан до помпата / моя бе пробит .../ и филтър който може да е задръстен / моя е под резервоара  write

Боби61

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 81
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #7 -: Септември 01, 2020, 12:33:32 pm »
Освен възвратния клапан на самата бензинова помпа, има ли и друг?
Kia Cee'd SW I (facelift 2009) 1.4, 109 Hp Bifuel

Боби61

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 81
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #8 -: Септември 25, 2020, 10:07:09 am »
Дали е възможно да засмуква въздух някъде около рейката и инжекторните дюзи и да връща горивото при по-дълъг престой и непълен резервоар?
Kia Cee'd SW I (facelift 2009) 1.4, 109 Hp Bifuel

ultraRoko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #9 -: Септември 25, 2020, 10:53:11 am »
Здравей! Колата ми е kia ceed 1.6 бензин/газ. Не знама дали си оправил проблема, но ще споделя моя проблем и решение. При мен беше, на студен мотор, независимо сутрин или по друго време, при първо палене веднага гасне или изобщо не пали. При втори опит пали и напоследък притрисаше , а когато направя опит да потегля и подам газ, почти гасне ако не натисна съединителя, когато загрее няма проблем на бензин, или в момента когато мине на газ и проблема с ускорението изчезва. Та какво ли не сменях мислих,та установих с някъква евтина диагностика, че има проблем с детонационния датчик. Смених го и от тогава няма проблем при запалването, единствено остана това леко зачудване, но не е както преди, кото ме насочва към настройки и диагностика към газовия комп, защото дава отражение на компа на колата, като леко мирише на по- богата смес. Сега обаче, смяната е много тегава, защото датчика се намира между 2 и 3 цилиндър на блока, под всмукателния колектор, и нали се сещаш какво разглабяне пада, дросели, маркучи, газови дчюзи, бензиновата рейка, абе ако не е в сервиз или канал е почти невъзможно. Но нали съм си тарикат и си го смених, макар и трудно сам, без разглабяне.

Боби61

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 81
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #10 -: Септември 25, 2020, 12:50:28 pm »
Благодаря за споделянето колега!
При нас проблема е свързан с нивото на горивото в резервоара.
Когато резервоара е пълен над половината колата си пали от първия път съвсем нормално.
Kia Cee'd SW I (facelift 2009) 1.4, 109 Hp Bifuel

fett_red

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #11 -: Септември 30, 2020, 01:15:24 pm »
Дори на година интервал ми изгаря по една запалителна бобина. Мисля, че е следствие.

fett_red

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #12 -: Септември 30, 2020, 01:17:47 pm »
А някой карал ли е колата да я погледнат в сервиза на КИА, дали няма да открият проблема.

hristova_8608

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #13 -: Октомври 01, 2020, 09:06:41 am »
Здравейте :) моята киа сийд е 2008г. 1.6 - 126 коня, бензин/газ. От преди два месеца също не палеше от първия път а от втория.Дадоха ми за временно ползване един нов 50А, два дена беше добре и пак започна да прави така след второто завъртане на ключа и винаги сутрин. Оставих я снощи на диагностика, за да може днес те да я запалят. Моля за мнение от вас какъв акумулатор е за тази киа и с какъв стартов ток(препоръчват ми да си взема 55А и "той щал да ми върши работа" според продавача) Търсих тук във форума какъв трябва да си взема,но не успях да открия конкретно какъв трябва да е за моя мотор. Също ми трябва съвет и за зимни гуми: дали според вас да си взема нови "китайски" бюджетни гуми и ако е така каква марка да бъдат или да заложа на доказана марка и втора употреба.
Благодаря предварително на всички,които ще ми помогнат със съвет, а аз ще пиша ,когато разбера какво ще излезе на диагностиката.

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Проблем с палене. Kia Ceed 2008 1.4 109 h.p. бензин
« Отговор #14 -: Октомври 01, 2020, 10:43:08 am »
Здравейте :) моята киа сийд е 2008г. 1.6 - 126 коня, бензин/газ. От преди два месеца също не палеше от първия път а от втория.Дадоха ми за временно ползване един нов 50А, два дена беше добре и пак започна да прави така след второто завъртане на ключа и винаги сутрин. Оставих я снощи на диагностика, за да може днес те да я запалят. Моля за мнение от вас какъв акумулатор е за тази киа и с какъв стартов ток(препоръчват ми да си взема 55А и "той щал да ми върши работа" според продавача) Търсих тук във форума какъв трябва да си взема,но не успях да открия конкретно какъв трябва да е за моя мотор. Също ми трябва съвет и за зимни гуми: дали според вас да си взема нови "китайски" бюджетни гуми и ако е така каква марка да бъдат или да заложа на доказана марка и втора употреба.
Благодаря предварително на всички,които ще ми помогнат със съвет, а аз ще пиша ,когато разбера какво ще излезе на диагностиката.
Колега, за акумулатора нямам идея, но за гумите аз бих заложил на нови. Вземаш си за 50 лв. карта на СБА- има включен ГТП, пътна помощ цяла година и 35% отстъпка в Диана.. така, че по-  изгодно от това аз лично не знам. С тази отстъпка, цените дори в Диана стават поносими.
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT