Автор Тема: сервиз за смяна масло на автоматични скорости в София  (Прочетена 6175 пъти)

cecobg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Колеги предложете изпитан сервиз за смяна на маслото на автоматична скоростна кутия на кия спортидж 2 2005г 2.7 бензин. Колата започна да ми прави мизерий сутрин на студено и имам съмнения че проблемите идват именно от скоростите. Общо казано проблемите са : странно сменяне на предавки нагоре и надолу,например пускам газта преди спиране и тя връща една предавка,после качва една,после пак връща една,но най-основното е че около 15-тина минути от паленето сутрин гасне по светофарите като спра. Пробвах да я сложа на Н малко преди да спра и тогава не гасне,но как сложа Д да тръгна и веднага гасне. След обяд когато се прибирам от работа няма и помен от тези проблем,само сутрин на хладно ги прави. Предвид факта че е при мен от 1 година и не знам кога точно е сменяно маслото,реших да направя това обслужване,но в сервиза в който по-принцип съм я обслужвал до сега ми казаха,че немогат да ми свършат работа,защото се сменя при определена температура и те не се наемат с тази дейност.

Споделете читав сервиз,където може да ми свършат работа и евентуално ако знаете ориентировъчна цена. Интересува ме за София,но не е проблем и да мръдна малко повече ако си заслужава.

Empacher

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • Kia Ceed 1.6 lpg combi '10
Re: сервиз за смяна масло на автоматични скорости в София
« Отговор #1 -: Септември 03, 2020, 04:28:01 pm »
Защо не отидеш в Автосервиз Йонита Ауто в Горубляне? Те са оторизиран сервиз на КИА, доколкото знам. Отделно сервизират и Йелоу такситата. Запознати са с марката, би трябвало да ти свършат добра работа.
След препоръка от колега от форума тук реших да отида при тях: за реглаж на клапани на сийда, преглед и обслужване- добро впечатление ми направиха, а и цакат разумно.
Ex: Kia Ceed 1.6 lpg combi ‘08
Ex: Audi A4 Avant 1.8T lpg ‘00
Ex: Nissan Primera P11-144 lpg sedan ‘99
Ex: VW Bora 2.5 petrol Avant ‘01
Ex: Nissan Primera P11 2.0 lpg hatchback ‘97
Ex: Mercury Sable petrol ‘97
Ex: Ford Contour petrol ‘99

Sportage2.0

  • Новак
  • *
  • Публикации: 31
Re: сервиз за смяна масло на автоматични скорости в София
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2020, 08:19:06 pm »
Какво е нивото на маслото в скоростната кутия? Колко време не е сменяно? Аз имах подобен проблем със същия двигател, но на Санта Фе. "Чудеше се", на коя скорост да включи. Смениха ни някакъв "кит" в кутията и заспа.
Успех!