Автор Тема: Чип Тунинг?..  (Прочетена 100358 пъти)

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Чип Тунинг?..
« -: Март 10, 2009, 01:54:19 pm »
Аз на срещата във Русе чух някои мнения, нека обсъдим нещата и тук.
Какво мислите, струва ли си, рисковано ли е?..
Аз имам някаква информация, но има хора които знаят повече по въпроса. А и няма да е лошо да чуем мнение на тези които го имат вече.

ето и линкове: http://www.ptronicbg.com/
                      http://digitaltuning.bg/products.php
« Последна редакция: Март 10, 2009, 01:56:44 pm от ato_boldon »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #1 -: Март 10, 2009, 01:56:19 pm »
хубаво нещо е,ама трябва да прежалиш гаранцията devil

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #2 -: Март 10, 2009, 01:57:41 pm »
Ами знам че по принцип е така, но май няма да се наложи, ще видим...  :-*

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #3 -: Март 10, 2009, 02:01:26 pm »
хм,слагането на чип ОК.Можеш да го свалиш преди ТО.Хубавото обаче е като се направи качественно,без после да ти се налага да сваляш,местиш и тем подобни операции.Вервай ми.
Най-добре е и с подмяната на софта,ама това се хваща веднага в сервиза :-*

Ама,хайде дерзай,пък може и да стане.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #4 -: Март 10, 2009, 02:10:41 pm »
като гледам параметрите след "чипосването", се чудя дали няма да се появи проблем със съединителя от по-големия въртящ момент - по-бързо износване и амортизация.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #5 -: Март 10, 2009, 02:18:52 pm »
няма да имаш ядове,ако е правено читаво и разумните граници.Ама винаги си имай 1 наум.По-мощните двигатели си имат кусури,та така и с чипването 8-)

та ето и малко да видите за допустими граници:

http://www.upsolute.ru/index.php?page=chipData&show1=1&chip_id1=Kia

на това двигателя понася добре.Оттам нагоре,вече е скъпо платен филм crazy
Почва се: генерация;колектори;съединители;турбини и т.н. като се стига и до спирачките rofl
« Последна редакция: Март 10, 2009, 02:25:45 pm от lilostich »

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #6 -: Март 10, 2009, 04:14:41 pm »
а някой питал ли е в сервиза дали от киа предлагат такава услуга и колко струва, и ако използваме друга фирма какав е шанса все пак да си запазим гаранцията? Аз иначе съм много навит за една такава интервенция, разбира се в допустимите граници.
diesel power.... feel it!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #7 -: Март 10, 2009, 04:26:44 pm »
всеки път ко отида до шоурума с Радо все затова си говорим.
Отговора:

Може,има кой ама ти пада гаранцията!

Иначе и аз си имам човек който пише софтове и прави чипове в Германия,ама и той ми казва:

Карай си сега колата така,като и падне гаранцията,веднага я правиме :)

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #8 -: Март 10, 2009, 04:30:37 pm »
дори и да си купиш чипа от киа и да ти го монтират там пак пада гаранцията... това ми звучи супер странно :)
diesel power.... feel it!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #9 -: Март 10, 2009, 04:43:56 pm »
в киа нямат чипове бре.Тва да не ти е ИНД дето си имат (ама и те ги взимат от други) за фе-о

Киа си е фирма за автомобили,не за тунинг!

Ако си подпишат договор с някой който да им гарантира читаво производство ,може.Ама пак не е гаранция,че няма ти гръмне сърцето още наизлизане от монтажа :)

Bobby.bg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #10 -: Март 10, 2009, 06:50:51 pm »
За KIA не знам как, е но в Балкан Стар за Mitsubishi Outlander предлагат чип, който струва близо 3000 лв. Получавате около 30 к.с и не си спомням за NM колко се качват, плюс вдигане на разхода с 1л.
Гаранцията на автомобила си важи след слагането на чипа.

Като цяло чипа е тъпа работа и излишен разход! Лично мнение.

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #11 -: Март 10, 2009, 07:28:13 pm »
Който е погледнал линковете които сложих ще знае че различните фирми предлагат различна промяна в характеристиките, но общото е намаляване на разхода с до 15%, и увеличаване на динамичните показатели като въртящ момент и мощност с до 35%. Това, обаче е предимството, а недостатъка е проблема с гаранцията и тои не е случаен, точно за чипа аз също бих свалил гаранцията, но само по двигателя, просто защото двигателите са защитени от фабричната програма а с новата те нямат защита - трябва сам да го пазиш, а повечето хора немогат и именно от там е проблема. Понякога настъпваме повече от колкото трява, при нормален двигател - ОК, но при чипиран - може да бъде фатално! Имам двама приятели със стопени турбини поради тази причина, а на единия от румънците се оплака от същото! Извода е че който слага чип няма да има гаранция, но нека бъде махната само за двигателя а не за всичко! И някои ако е срещал други фирми, които му се струват добри нека предложи нещо.
« Последна редакция: Март 10, 2009, 07:32:30 pm от ato_boldon »

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #12 -: Март 10, 2009, 07:58:27 pm »
Относно гаранцията, по повод едно мое питане-няма такъв вариант за падане на гаранцията на отделен агрегат или
система. Пада гаранцията на целия автомобил. Обяснението беше, че гаранциата е на целия автомобил като цяло,
 а не по отделните системи. Така, че най-добре е да се пита в конкрения сервиз. Но пък одговора мисля на всички
е ясен какъв ще бъде. Така че май всички шукарийки дет си ги мислиме и мераклисваме остават за след 5 или 7г. write write write write

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #13 -: Март 10, 2009, 08:01:44 pm »
Варианта да ти падне разхода като си сложиш чип и да подобриш характеристиките на мотора - е такъв вариант просто няма. Най-важното нещо е да си сигурен ти какво точно искаш от чипа - повече мощност в ниските или високите обороти, повече въртящ момент и т.н.
Специално при теб с дизеловия мотор, според мен не си заслужава да си правиш експерименти. За момента едва ли има хубаво написан чип за дизелов Сийд. Чипа за дизела е по-специален защото ефекта от чипването при турбо дизелов мотор е най-осезаем и се променят наистина доста характеристиките на двигателя, но е възможен вариант да се проявят проблеми след чипването.

Другата ми кола е чипната и честно казано доста тръгна в ниските - а аз точно това исках, повече въртящ момент, но и разхода е близо 1 л.отгоре. Както lilo написа по-горе има човек в Германия, който може да ти напише дори чип по твои изисквания, моя чип точно от него го взех, но при положения, че разполагаш с 140 к.с., колоко повече ти трябва, от какво не си доволен?! Ако искаш повече мощност и вървене едва ли ще го получиш от чипа. Пък и да дори да чипнеш колата пак няма да си доволен за дълго, повярвай ми...аз вече съм минал по този път и той е доста дълъг и скъп, а крайния резултат винаги е незадоволителен... Най-много колата ти да върви малко повече от друг двулитров дизелов сийд!

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #14 -: Март 10, 2009, 08:15:35 pm »
Според мен чипа си е хубаво нещо!
Я разгледай и тук ! http://www.powerplus.bg/