Автор Тема: Чип Тунинг?..  (Прочетена 100277 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #15 -: Март 10, 2009, 08:27:46 pm »
Според мен чипа си е хубаво нещо!
Я разгледай и тук ! http://www.powerplus.bg/         


стига бре ачо.Това е краста.Сложиш ли веднъж нещо отгоре,после все ще искаш още и още.Специално за чипването,повярвайте ми.Почне ли се веднъж се стига до силов тунинг.А там вече е адски скъпо и се преправят доста неща.Горе изредих някои,ама сега ще добавя още за да разберете колко е ефтино.
Нова турбина,поссле се почват нови пътища за маслото на турбината и т.н. и т.н.
Начален старт на такава инвестиция само турбината почва от 1000$ за качественна и се стига до баси цифрите.Ама поразровете се сами да се убедите.

Само чипа няма да стигне на никой

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #16 -: Март 10, 2009, 09:01:20 pm »
Много си прав никога не стига!  8-)
На предната си кола сложих и не мирясах докато не я изцедих до счупване!Е, нямах възможност да стигна до силов но и онзи ми промени колата коренно!На седем пъти го повишавах докато не счупи бутало и се отказ!но да не забравям да спомена,че става въпрос за бензин а те са много капризни към такива модификации от любителска гледна точка  :-*

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #17 -: Март 10, 2009, 09:07:18 pm »
не е само бензиновия така бре 8-)

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #18 -: Март 10, 2009, 09:49:26 pm »
acho_77  хубаво, но тук на сиида ще ми качи 26кс, с това което ти ми предлагаш, а ptronic.bg казват, че ще качат 43кс и че могат да ги докажат, и не само - въртящия момент тук е 345, а там 392Hm, верно е че цената е по-висока, но мисля, че тази огромна разлика си заслужава!..

P.S
А иначе бих си сложил digitaltuning.bg от там баща ми си сложи преди година и вече 35 000км е мн доволен.

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #19 -: Март 10, 2009, 09:59:09 pm »
Ти решаваш колко да изстискаш от колата си!тези параметри които ги има в този сайт са най щадящите и допустими параметри! Поне така знам аз!

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #20 -: Март 10, 2009, 10:05:20 pm »
За да си сигурен в това което купуваш, и че получаваш точно толкова к.с., колкото се рекламира чипа качи си колата преди чипване на дино тест, и след чипване също и ще видиш че тия к.с. са само реклама. Всеки човек занимавал се тунинг знае, че са необходими много повече неща за да се стигне до мощност от 30-40 к.с.
Ще дам пример: втората ми кола е Голф 2.0 8V GTI - за да постигна гарантирана мощност от 15 к.с. до момента съм похарчил около 2000 лв.за спортен филтър, чип и мапване на софтуера на колата, по-агресивен разпределителен вал 270 градуса, раздвижно колело а вала, профилактика и портване на главата на двигателя... Отделно олекотяване на купето с  магнезиеви джанти...повярвай списъка е дълъг. Новия ми проект по колата надскочи 10000 лв. и реших да не се занимавам. По-лесният и бърз вариант е присаждане на 16V мотор 8-)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #21 -: Март 10, 2009, 10:11:04 pm »
По-лесният и бърз вариант е присаждане на 16V мотор 8-)
или по точно казано ВР6/RS32 music

п.п.

м/у другото незнам дали си чел във форума,на хайвата 2-а е вече с ВР6 в коша :) Лично му се кефих на 1 от срещите

ToTo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #22 -: Март 11, 2009, 02:43:14 pm »
Даам VR6 е друга бира. Аз от ABF-a също бях доволен. :-\

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #23 -: Март 11, 2009, 03:57:39 pm »
Pro style  можеби е така защото си е бензинче?.. На дизела мисля че нещата са далеч по-различни, всеки който си е сложил хубав чип е останал доволен. Аз също както вече казах имам впечетление от Volvo XC90 - 2,4D - 163кс. -> digitaltuning.bg -> 198кс. Не сме мерили дали е реално това с тези 36коня, но разликата е ОГРОМНА! Аз съм го карам няколко пъти преди да сложим чипа и няколко хиляди километра след това - нищо общо! С две думи 1100лв които си заслужаваха!

furnata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • www.ecu-chip.com
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #24 -: Април 02, 2009, 11:44:59 am »
Здравейте колеги,
С интерес прочетох темата и трябва да кажа че съм съгласен със всичко писано... погледнато обаче от собственото(персонално) мнение на всеки. А мнението трябва да се уважава! Аз се занимавам със чиптунинг вече повече от 2 год. и съм срещал всякакви мнения относно него. Да проблеми винаги съпътстват двг. и прилежащите му модули като турбина,съединител и т.н. НО до голяма степен това зависи и от начина по който вие самите се грижите за автомобила си.Аз лично незнам фирма(дори и световно известна) която да дава гаранция на мотора след чипване. Зависи и от кадърно направеният софтуер също-трябва да се знае каде ,колко и как се пипа....затова софтуерните къщи които изработват софтуера винаги тестват на емулатори и знаят много добре точно колко над заводските параметри да "качат". Чувал съм и за инзвънземните цифри (като конски сили и нютони) които се качват -но това не винаги е така дори и Дино теста е неточен и той зависи от атмосферни условия като темп. на въздух и т.н. а и все пак е машина която може да бъде манипулирана tooth . Много са споровете и за разхода -но действително при турбо дизелите той пада -мога да сложа линкове към големи автомобилни форуми с които работим за да видите независимото мнение на клиентите - а няма как да манипулираш толкова много хора boi Проблем наистина има със фирмените сервизи и при тях дилемата е голяма. Да двигателят се износва по бързо от това което те са заложили а за всеки производител е важно този срок да е по и по и по-голям...горе долу цифрите са следните(при добре поддържан автомобил) ПРИМЕР- заводско ако ще издържи 500000км с чиптунинг 420000-450000км. Но има и други примери които говорят други неща -например при БМВ 3.0D двг. се произвежда и слага в различни купета при различни мощности -говорим за един и същ двг. ами това се прави само софтуерно- има такива на 163кс.184кс.204кс.  а гаранцията си е гаранция и то от БВМ  music.
Има много ЗА и ПРОТИВ чиптунинга но това винаги зависи от личната гледна точка на всеки индивид. Нека нищо от написаното не звучи като реклама или антиреклама просто исках и аз да споделя собственото си мнение.
Поздрави

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #25 -: Декември 09, 2009, 04:48:58 pm »
и последно някой някъде слагал ли си е на сийдчето някакъв чип и дали е доволен? или всички ще си траем, за да не ни чуят от сервизите и да ни откажат гаранция?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #26 -: Декември 09, 2009, 06:12:47 pm »
сложиш ли,пада гаранцията silen

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #27 -: Декември 09, 2009, 06:47:45 pm »
sorry ама защо искаш да ме биеш? едвам ми отвори очите на сийдчето пък сега ще ме биеш! 
човек да не посмее да попита.
за вариантите с флашване и подмяна на ЕЕПРОМове донякъде разбирам защо би отпаднала гаранцията. ама при боксовете какво толкова може да се случи?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #28 -: Декември 09, 2009, 06:59:46 pm »
няма да те бия бре rofl
такава е емотката
нестава изобщо.На следващото ТО,само ако вържат чека,гориш music

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #29 -: Декември 09, 2009, 09:31:03 pm »
Аз най-отговорно мога да кажа (независимо кой чете и кой не): Ако искате чип обърнете се към сервиза в Русе. Има хора с чип-тунинг там. Ще чуете и отзиви за разликите, ще ви предложат монтаж, цени, и ПЪЛНА ГАРАНЦИЯ.  write