Автор Тема: Чип Тунинг?..  (Прочетена 102757 пъти)

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #45 -: Юли 13, 2012, 08:32:59 am »
Какви клапани бе Мите? Колегата говори за фрезоване на цилиндрите с 3-4мм и поставяне на по-големи бутала! :-X Само ми е интересно след подобна интервенция какво става с конструкторските разчети за якост и каква гарнитура ще уплътни главата?!

CoolMaN®

  • Наблюдава денонощно
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 933
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #46 -: Юли 13, 2012, 09:34:47 am »
Това за което говори "колегата" е увеличаване на кубатурата.  :) Която се изчислява от диаметъра и хода на буталото.
Качественият тунинг изисква средства и акъл.  write

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #47 -: Юли 13, 2012, 09:55:41 am »
Какви клапани бе Мите? Колегата говори за фрезоване на цилиндрите с 3-4мм и поставяне на по-големи бутала! :-X Само ми е интересно след подобна интервенция какво става с конструкторските разчети за якост и каква гарнитура ще уплътни главата?!
Аха,грешно съм писал.Съжелявам.
Виж какви хубави въпроси задаваш обаче,за главата music
Аз па друго да спомена,че едва ли вала ще издържи rofl

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #48 -: Юли 13, 2012, 08:38:10 pm »
ееееееееее там вече майстора трябва да го изчисли и да се намери по-широка гарнитура около цилиндрите или старата да се изреже прецизно.хора който са го правили това с фризоването казват че колата е осезаемо по-мощна а колко ще издържи един бог знае.между другото разликата в двигателите не е ли само в кубатурата.в смисъл и двата вала да си останат същите %) crazy като за пример вземам двигател 1.6 и 2.0 кубика без да се съобразявам за горивото.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Чип Тунинг?..
« Отговор #49 -: Юли 15, 2012, 11:31:17 am »
Това което може да се направи е разпределителен вал да се смени с друг по спортен или reprofilling на самите валове там ще има около 10-15% по голяма мошност ама това за бензинките с дизеловите незнам дали става.Но преди това трябва да се сменят други работи филтър, цялостни генерация,чипване на ЕCU, свещи... ама гаранция bye-bye